Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Amplificatoare mono si multicanal

Reply
 
Thread Tools
Old 20-08-14, 12:40   #1
Spiry

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 14
Default Amplificator auto pentru boxe

Salut, nu de mult timp mi-am achizitionat un sistem audio(mac audio) http://www.************/produse/Difu...-Flat/PF-2.16/ fata si http://www.************/produse/Difu...-Flat/PF-2.13/ spate + un subwoofer activ pe masina am un PIONEER DEH-P5700MP
Problema este ca nu sunt multumit de cum se aude nu au bass-ul la care ma asteptam acum intrebarea mea este ce amplificator imi trebuie sa se auda bine boxele? din ce am citit pe alte forumuri ar trebui un http://www.tocmai.ro/amplificator-au...-18261451.html sau un amplificator cu integratul TDA7294.
O alta problema este ca twiterele de pe spat nu se aud, si daca se aud se aud foarte foare incet s-ar rezolva tot cu aplificatorul? sistemul este montat pe o skoda octavia 1
Mersi
Spiry is offline   Reply With Quote
Old 20-08-14, 12:42   #2
Spiry

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 14
Default Re: Amplificator auto pentru boxe

boxele au aceste caracteristici (sistem de difuzoare pe 2 cai de 16.5cm
profil slim pentru instalare facila in autoturisme in care adancimea de instalare ridica probleme
putere 80W RMS
impedanta 4ohmi
raspuns in frecventa 36-28000Hz
sensibilitate 91dB
tweetere tip dome cu diametrul de 19mm
crossovere incluse
adancime de instalare 45mm)
Spiry is offline   Reply With Quote
Old 22-08-14, 00:21   #3
Spiry

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 14
Default Re: Amplificator auto pentru boxe

nimeni?
Spiry is offline   Reply With Quote
Old 22-08-14, 08:14   #4
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Amplificator auto pentru boxe

Pai doar de la subwoofer poti cere explicatii de ce nu ai bass suficient in masina,boxele acelea n-or sa-fi faca vreodata suficient bass,oricat de tare le-ai amplifica.
Dar daca tii neaparat sa le arzi cu un amplif,cumpara un mac mpx4000-4500 si da in ele pana crapa
Ai uitat sa precizezi daca la montaj ai folosit firele originale ale masinii,daca playerul cand a fost legat pe aceasta masina s-a umblat la mufa iso si daca s-au respectat polaritatile la boxe....
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 22-08-14, 15:59   #5
Spiry

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 14
Default Re: Amplificator auto pentru boxe

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
Pai doar de la subwoofer poti cere explicatii de ce nu ai bass suficient in masina,boxele acelea n-or sa-fi faca vreodata suficient bass,oricat de tare le-ai amplifica.
Dar daca tii neaparat sa le arzi cu un amplif,cumpara un mac mpx4000-4500 si da in ele pana crapa
Ai uitat sa precizezi daca la montaj ai folosit firele originale ale masinii,daca playerul cand a fost legat pe aceasta masina s-a umblat la mufa iso si daca s-au respectat polaritatile la boxe....
bine de stiut mersi
Spiry is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -