Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Amplificatoare mono si multicanal

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-13, 10:57   #1
hd 02 gdz

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Problema Amplificator JBL

Buna ziua. As avea un amplificator JBL GTO 75.4 si de ieri am o problema cu el,canalul pt subwoofer face probleme .. nu mai scoate semnal bine,incepe subwooferul sa scoata un sunet urat ca si cand nu ar primi semnal cat trebuie,se intrerupe, o data merge tare iara incet,ca si cum nu ar face ceva contact cum trebuie. Am verificat fiecare prindere,clema,fir tot ce este,si m-am convins ca nu fierele sunt,iesirea de la statie e. Am pus pe alta iesire si merge bine. As dorii sa aflu o informatie de la cineva in domeniu,priceput. De ars canalul nu e ars,ca se aude,dar foarte prost...Multumesc mult!
hd 02 gdz is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 21:02   #2
smarautz

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 46
Default Re: Problema Amplificator JBL

sal.,e un ampif.4 canale,deci tre sa vezi legaturile cum sint facute,tu tre sa legi canalul 1 si 2 pt. dif.(2 sau 4 pt. usi) si canalul 3 si 4 pt.subw.in punte,tre sa vezi reglajele,fa poze cu intrarile in amplif. si iesirile din amplif.
smarautz is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 21:52   #3
hd 02 gdz

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Re: Problema Amplificator JBL

Nu cred ca este problema de legare,de ce atunci pe alt canal se aude cum trebuie?
hd 02 gdz is offline   Reply With Quote
Old 05-05-13, 10:45   #4
smarautz

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 46
Default Re: Problema Amplificator JBL

sal.,controleaza si cablu rca de semnal,daca se misca(de multe ori se desface din interiorul amplif.) tre facut sa stea rigid
smarautz is offline   Reply With Quote
Old 08-05-13, 23:05   #5
hd 02 gdz

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Re: Problema Amplificator JBL

El sta fix,pe alt canal nu am probleme.. Faza e ca am desfacut-o,nu e nimic ars .. apoi am montat-o la loc pe masina,a mers bine 2 ore si apoi iar s-a stricat( se auzea ca inainte,intrerupt)
hd 02 gdz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -