pai sa zicem 9887 vs. hxd2 pioneer p9.....orice poate sa faca 4 way.....avad si in vedere ca 9887+H701 casta 2800 ron si celelalte sunt mult mai scumpe cel mai apropiat fiind hxd2 la 3500 ron
Mergi totusi pe un HX-D2, P9 sau P90 nu e de luat in calcul intrucat iti tb si procesor la el si pretul e dublu cu tot cu procesor fata de HX-D2. Nu prea le-as compara avand in vedere ca HX-d2 si P9 sunt high end-uri. La Alpine ar fi F#1..asa ca mai gandeste-te totusi la comparatie..
da dar la hxd2 mai investesti f mult si in conectica (vreo 4-5 metri de cablu) pentru fiecare linie de semnal....asa ca pretul creste cam mult....cu inca vreo 5 mil minim, iar la h701 nu chiar asa mult....plus ca nu are fata detasabila...
Ca sa controlezi 100% H701 ai nevoie ori de un HU Alpine cu display (d105, w205 sunt primele care imi vin in minte), ori de controller (C701). Daca cumperi controllerul, poti folosi orice HU pe post de sursa