Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Unitati de bord si surse

Unitati de bord si surse HU, iPOD, MP3, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-06, 21:37   #16
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

Detalii? Locatie, ceva?
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 14:57   #17
marius_lox

Stage 5
 
marius_lox's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 488
Default

dar difuzoarele sony xplod sunt bune? eu am pe masine si sunt f multumit!! astept pareri argumentate!! mp3-player jvc+difuzoare ovale sony xplod= super sunet!! astept pareri
marius_lox is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 15:27   #18
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default

Mai nene, pe cuvant daca pot sa te inteleg. Vii si zici ca Sony are super sunet si dupa aia ceri pareri. Care-i faza ? La ce mai conteaza parerile noastre daca tu stii deja cum se aude ??? In plus...oamenii au zis deja mai sus parerile lor despre Sony! Mai mergi si tu in stanga si in dreapta si mai asculta si dupa aia poate iti mai schimbi parerile.

Civic, nu cred ca se poate vorbi asa la modul general despre marcile astea si ca se poate spune pe ce loc e fiecare pentru ca nu exista asa ceva. Exista modele care pot fi comparate si mai exista si preferinte. Daca tu ai auzit Eclipse pe o masina si ti-a placut si Clarion pe alta si nu ti-a placut, eu nu cred in schimb ca tu ai pus urechea pe finalii HU si ai ascultat direct de acolo. Intre HU si urechea ta mai stau si amplificarea, difuzoarele, cablurile...Ai ascultat cele 2 playere pe acelasi sistem si masina cumva ?
__________________
Mk5 GTI | K04 turbo | S3 injectors | Custom 3" decat exhaust | Evoms CAI | AP Racing pro 5000 front + S3 rear brakes + Pagid RS29/Carbotech XP8 pads | THS FMIC | S3 camshafts | Autotech HPFP | Je pistons + IE rods | BSH 27mm RSB + H&R 28mm FSB| BSH pendulum engine mount | BSH PCV | Forge short shift | Bilstein PSS10 coilovers | Peloquin LSD | Sachs SRE clutch | 235/40/ZR18 R888 on Team Dynamics 18x8" | Stage 3 Revo
fuscobal is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 15:32   #19
marius_lox

Stage 5
 
marius_lox's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 488
Default

eu vroiam sa argumentati de ce nu sunt bune!! voi vorbeati de cd-playere, nu de difuzoare!!
marius_lox is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 15:44   #20
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default

Cum adica de ce nu sunt bune ? Pentru ca suna prost !!!! Nu e evident ? Stiu ca se vorbea de CD playere dar exista zeci de topicuri in care se aduce vorba de Sony Explozie ! Ti-am spus : mergi si mai asculta si altele ca sunt destule si la noi !
fuscobal is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 16:27   #21
pesteimputit

Stage 5
 
pesteimputit's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,052
Default

ca ex posesor de head unit sony iti spun:
fa bine si arunca tot ce inseamna sony din masina ta....
pesteimputit is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 21:32   #22
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default

pesteimputit: \"da ma nene dar de Sony a auzit toata lumea si moare gagicile cand vede scrise pe geam ECSPLOD si din masina urla manelele\"
Cum vreti voi prin discutii pe net sa convingeti oamenii ca SONY suna rau din moment ce urechea lor de piatra nu simte nici o diferenta intre un HU adevarat si unul comercial.
__________________
Civic EG
A4 B7
Accord CL7
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 21:36   #23
pesteimputit

Stage 5
 
pesteimputit's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,052
Default

true...true...
dartotusi, hu ca hu, dar difuzoare sony.... sunt peacolo cu boschman si eurotec
pesteimputit is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 21:36   #24
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default

marius_lox: si cam ce inseamna la tine \"super sunet\"???
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 21:44   #25
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default

pesteimputit: intrebarea era legata de HU dar la firma in cauza performantele sunt slabe la toata gama de produse. Vreau sa precizez ca pe parte de video au un renume bine meritat dar in CAR AUDIO nu au ce cauta.
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 17-02-06, 21:50   #26
pesteimputit

Stage 5
 
pesteimputit's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,052
Default

termenul corect este nu mai au ce cauta...
sony xes-z50 este dupa parerea multora cel mai bun HU din lume
pacat ca a costat 6000usd la vremea lui , si asta era pretul fara dsp!
__________________
Brax Matrix 3 way + Hertz ML5400D Sub + Genesis Series 3 Amps + Pioneer P9 Combo + Stinger interconnect & deepcycleS
LOCUL I - SQ Advanced 7Ch EMMA Romania Etapa Timisoara
LOCUL I - SQ Advanced 7Ch EMMA Romania Etapa Drobeta Turnu Severin
pesteimputit is offline   Reply With Quote
Old 25-02-06, 18:44   #27
XtenSion

Stage 4
 
XtenSion's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 251
Default

Doamne ajuta sa vina banii sa scapam de boschman, ca mi`am luat si eu si vibreaza boxa.. Era pe 10 si mi`o trebuia doar pt inalte si ceva medii, si vibreaza dragalasha. Bine ca si aia BROWN(??????????) se aude mai bine.

Aveam si eu sony... Nu stiam eu atunci nimic(trecusem de la eurotec si mi se parea mare dar de la dumnezeu. Cand am pus tweetere mi`am dat seama ce mult distorsoneaza)... Acuma am /////ALPINE si parca e altcumva..Iar cand vad un camion cu ///ALPINE scris pe geam... Ma simt cool
__________________
n/a
XtenSion is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -