Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Unitati de bord si surse

Unitati de bord si surse HU, iPOD, MP3, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 15-01-06, 10:48   #1
Nesami

Stage 2
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 42
Default Vreau o parere de cunoscator!!SONY XPLOD....

Ciao, sunt un nou membru si am nevoie de ceva pareri referitoare la mp3 player SONY XPLOD CDX-GT300, e model nou 2006 si vreau sa stiu ce parere avetzi despre el(stiu ca sony nu e prea bine cotata)!
Va dau si un link cu specificatiile lui:

[/url]http://www.********/view/ShowProduct.action?product=CDX-GT300&site=odw_ro_RO&pageType=TechnicalSpecs&categ ory=ICA+CD+Tuners

Merci anticipat!![/b]
Nesami is offline   Reply With Quote
Old 15-01-06, 12:11   #2
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

Sfatul general ar fi sa te orientezi spre alta marca... Asta ca sa fiu bland in exprimare. :P
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 15-01-06, 12:23   #3
Nesami

Stage 2
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 42
Default

Merci mult!
Ahs mai avea o inrebare:
Am un mp3 palyer Panasonic CQ-C1311...e relativ nou(de 2 luni) si vreau sa-l dau,cat sa cer pe el ca sa fie cu bun simtz(eu am 550 lei pe el si nishte boxe de 17,pachet..) ca nu sunt multumit de el!
Si ce ahs putea sa imi cumpar pana in 6mil care sa fie ok??

Merci anticipat,iar!
Nesami is offline   Reply With Quote
Old 15-01-06, 13:36   #4
AudiPerformance

Stage 5
 
AudiPerformance's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 804
Default

un sfat care l-am primit si eu: mai bine mai strangi bani si-ti iei ceva bun decat sa dai banii pe ceva care nu merita!

eu spre exemplu acum ma orientez spre un pioneer... si imi face unul cu onchiul dar mai imi trebuiesc vreo 2 mil! dar mai astept putintel pentru ca daca tot iau ceva macar iau un model de top..
__________________
fel de fel de oameni cu fel de fel de idei: PUTINE SI FIXE!!!
SCUMP doamna SCUMP, dincolo era mai ieftin!
AudiPerformance is offline   Reply With Quote
Old 15-01-06, 14:26   #5
Nesami

Stage 2
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 42
Default

Hai ca-i tare faza cu \"scump doamna, scump...\" si ne caracterizeaza natia in orice domeniu!
Merci de sfat!
Nesami is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 18:35   #6
XtenSion

Stage 4
 
XtenSion's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 251
Default

eu am...XPLOD...eu ma simt najpa cu XPLOD...eu vreau sa vand XPLOD...mie nu imi merg iesirile sub out de la XPLOD...deci eu nu pot vinde XPLOD decat pe nimic...eu nu am bani ca sa iau altceva in loc de XPLOD...la cat folosesc eu XPLOD e bun, dar cand citesc cum critica altii XPLOD imi vine sa ma dau cu capu de pereti ca nu am ales altceva...deci daca nu esti eu, nu`ti lua XPLOD si stai departe de SONY cand e vorba de car audio...al dreaq de XPLOD ca imi XPLODeaza capu
__________________
n/a
XtenSion is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 19:24   #7
NILS_BUCURESTI
Midnight Racers Member

Stage 5
 
NILS_BUCURESTI's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 757
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default


CAM ASA !!!
NILS_BUCURESTI is offline   Reply With Quote
Old 20-01-06, 18:32   #8
chamade

Stage 3
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 79
Default

salut!
in domeniu mp3-auto , dupa parerea multora exista decat 3 branduri: clarion, alpine si pioneer. Iti recomand sa iti iei un model al acestor firme.
chamade is offline   Reply With Quote
Old 06-02-06, 10:31   #9
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"chamade\"
salut!
in domeniu mp3-auto , dupa parerea multora exista decat 3 branduri: clarion, alpine si pioneer. Iti recomand sa iti iei un model al acestor firme.


aici are dreptate chamade
sincer sa fiu, eu cred ca clasamentul sta cam asa: eclipse, alpine, pioneer, si mai jos putin clarion

in fine, eu tias recomanda sa stai departe de produsele sony. tot are emblema sony pe el si e facut dupa 2003, e ra*at. am avut 3 cd playere sony, si toate au dat ortu popii.
mam enervat si miam cumparat un alpine 9833, si sincer sa fiu, nu cred ca pot gasi un hu mai bun ca asta, poate doar un eclipse...
civic_ex is offline   Reply With Quote
Old 06-02-06, 10:52   #10
FlippE[R]75

Stage 3
 
FlippE[R]75's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 122
Member of:
[Midnight Racers]
Default

o intrebare ... de ce e clarion ultimul ? cu ce e mai jos de pioneer sau si mai dubios ... de alpine ?
FlippE[R]75 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-06, 15:16   #11
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default

civic_ex a zis ce CREDE el , e parerea lui si trebuie repectata .
Toate 3 sunt foarte bune .
In privinta marcii \"Eclipse\" , nu stiu citi pot sa-si dea cu parerea in ro , pentru simplul motiv ca nu exista si nu avea unde sa asculte asa ceva.
__________________
Quality first !
saxo is offline   Reply With Quote
Old 06-02-06, 21:02   #12
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"FlippE[R
75\"]o intrebare ... de ce e clarion ultimul ? cu ce e mai jos de pioneer sau si mai dubios ... de alpine ?

cum am mentionat mai sus, asta e doar parerea mea.
te rog sa ma crezi ca daca zic ceva, nu o zic doar din auzite. am avut clarion, am avut sony , am avut blaupunct, si acuma am un alpine 9833, care dupa PAREREA MEA, e cel mai bun cd player care poti sa il cumperi cu atatia bani. Din pacate e modelul de anul trecut, dar totusi, mie mi se potriveste perfect. Cel mai bun prieten al meu are un Eclipse, si sincer sa fiu, am ramas socat cand am auzit cat de bine suna.
Clarion e o marca grozava, dar sincer sa fiu nu las incorpora in unul din sistemele mele audio. Pentru banii care ii dai pe el, poti mai bun. Inca odata, tin sa mentionez ca asta e doar parerea mea. Daca chiar vrei sa stii cu adevarat ce folosesc adevaratii \"audiophiles\" dute aici: forum.sounddomain.com
Sant membru acolo de 3 ani, si miam petrecut 6 ani din viata in america. La momentul de fata sant tot in state, dar vin acasa in martie.
civic_ex is offline   Reply With Quote
Old 06-02-06, 21:10   #13
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"saxo\"
civic_ex a zis ce CREDE el , e parerea lui si trebuie repectata .
Toate 3 sunt foarte bune .
In privinta marcii \"Eclipse\" , nu stiu citi pot sa-si dea cu parerea in ro , pentru simplul motiv ca nu exista si nu avea unde sa asculte asa ceva.


cred ca la momentul de fata , sant niste dealeri care au produse eclipse. nu stiu daca au subwooferele titanium, si aluminum de la eclipse, dar am vazut mp3 playere.
civic_ex is offline   Reply With Quote
Old 06-02-06, 21:13   #14
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default

Importator de Eclipse in ro nu stiu sa fie . Unde ai vazut eclipse in ro ??
saxo is offline   Reply With Quote
Old 06-02-06, 21:35   #15
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"saxo\"
Importator de Eclipse in ro nu stiu sa fie . Unde ai vazut eclipse in ro ??

anul trecut cand am fost in cluj. Sant din oradea asa ca nu cunosc CJ, dar am vazut un shop cu ceva hu alpine, si ceva modele eclipse. Stiu sigur ca erau eclipse.
civic_ex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -