Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 17-10-08, 20:38   #181
V.Roberto

Stage 5
 
V.Roberto's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,405
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Upgrade @ 35 Hz
nu ar da mai mult daca ar lucra incinta pe frecventa masinii?vorbesc de cealalta ridicatura de varf undeva aproape de 60 hz

Felicitari pt rezultat!
V.Roberto is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 00:01   #182
Baban_San

Stage 5
 
Baban_San's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 591
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

Quote:
Originally Posted by dorin_st View Post
Iti place sa concurezi singur inseamna, de se accepta numai dacii sau ai alte motive?
domne eu stiu ca un papagal da din gura si cam asta face, acum va asteptam cu mare interes si pe dvs... sa vedem ce face-ti...
Baban_San is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 03:18   #183
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

Quote:
Originally Posted by V.Roberto View Post
nu ar da mai mult daca ar lucra incinta pe frecventa masinii?vorbesc de cealalta ridicatura de varf undeva aproape de 60 hz

Felicitari pt rezultat!

La 60Hz lucreaza superb difuzoarele din usi.
Si ala nu e varful masinii. Ar trebui sa fie infinit mai rigida ca sa lucreze acolo. Testat, probat, re-probat... Nimic nu e intamplator. Plus ca jos e mai greu. Cu atat mai mare satisfactia. Nu vorbim de o campioana la SPL ci de o masina de show. Ca face si SPL... Intamplator.

Lil'D... Chiar te rog, putina companie!
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 14:27   #184
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

he he ... felicitari maxime pentru noile achizitii .. sunt intradevar niste bijuterii ...
felicitari pentru scor si la mai mare
Shokaliptiku is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 16:28   #185
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

vrem poze .....
ugod is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 21:49   #186
N0NAM3

Stage 3
 
N0NAM3's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 161
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

Daca vreti poze, va pun eu un mic teaser. Uitati-va la domnisoara in verde de pe partea dreapta. Cam asa se auzea Eu am bagat capul inauntru si mi-a cazut matreata
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_4773-Edit.jpg
Views:	888
Size:	380.9 KB
ID:	674648  
N0NAM3 is offline   Reply With Quote
Old 20-10-08, 11:28   #187
Lil' D

Stage 5
 
Lil' D's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,016
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

Quote:
Originally Posted by V.Roberto View Post
nu ar da mai mult daca ar lucra incinta pe frecventa masinii?vorbesc de cealalta ridicatura de varf undeva aproape de 60 hz

Felicitari pt rezultat!
Noi ne-am chinuit 3 ore cu rta-ul sa gasim un peak undeva mai sus de 37hz la o Dacie foarte asemanatoare...dar fara rezultat. Acolo canta masina din cauza suprafatelor foarte mari care flexeaza (plafon).
__________________
Team SQNLL
Lil' D is offline   Reply With Quote
Old 20-10-08, 13:08   #188
Baban_San

Stage 5
 
Baban_San's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 591
Default Re: Dacia Gz Power!

Quote:
Originally Posted by sharkky View Post
Bine punctat!
Dacia lui Babanu are potential, dar ceva parca opreste in loc scorurile mari ... Pe care altii le fac...
ce ziceai cu scorurile mari domnu? ce oprea scorurile mari in loc?? pe care altii (care altii) le fac cu 2x15' ?


update pe muzica
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	17102008210.jpg
Views:	463
Size:	516.5 KB
ID:	675397  
Baban_San is offline   Reply With Quote
Old 20-10-08, 15:51   #189
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

Babanu stikes again! Showman-ul a fost in forma maxima ieri si nu ca contribuit ci a facut toata atmosfera in cadrul concursului! Senzatie maxima cand merge cu 5km/h.
Felicitari Babane pentru show si pentru rezultatul obtinut!
__________________
Renault Megane II dci - KW V2 Coilovers, Custom RS bodykit, 18", Custom 2.7" Navi Mio H610, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface, Custom "iDrive" system, Custom CarPC used as DSP, Custom SQ Audio System, etc...

Locul I - EMMA 4Tuning Action & Sound SQ Entry Unlimited
Locul III - CNCA 4Tuning Festival SQ Pasionati
Locul II - CNCA 4Tuning Action & Sound SQ Audiofili Unlimited


https://www.youtube.com/watch?v=CrBTyAXXhKs
J.D is offline   Reply With Quote
Old 20-10-08, 21:30   #190
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

si totusi nu se incumeta nimeni sa puna poze cu faimoasa masina si cu sistemul ...de 150+
ugod is offline   Reply With Quote
Old 20-10-08, 23:41   #191
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

felicitari babane ! cum vrei sa faci poza daca tremura lentila in aparat ... ? )
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 09:22   #192
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

Quote:
Originally Posted by animalutz View Post
felicitari babane ! cum vrei sa faci poza daca tremura lentila in aparat ... ? )
mai terminati cu prostiile ...atat lauda parca a scos 180+ si e record mondial ...daca nu a-ti mai vazut masini cu muzica tare ...
ugod is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 10:10   #193
_vrx_

Stage 4
 
_vrx_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 299
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

Eu nu am vazut nici o dacie care sa depaseasca 150 db ...iar daca nu a vazut nimeni asaceva inseamna ca e un record pentru o astfel de masina
_vrx_ is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 10:34   #194
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

Quote:
Originally Posted by ugod View Post
mai terminati cu prostiile ...atat lauda parca a scos 180+ si e record mondial ...daca nu a-ti mai vazut masini cu muzica tare ...
pai cine te pune sa o tii acasa,sincer am vazut-o la timisoara,inainte cu celalalt setup la oradea jos palaria,dar degeaba pentru multi babanu fiind prezent cam peste tot culege laurii,la fel era si tico-ul lui black a venit cu el pana in oradea omul deci normal sa vorbeasca lumea de ei asa,eu am mers din oradea acolo si m-am dat de distractie acolo cu un sistem de sq la greu,tu ai masina pe care o ai si spui ca e prea costisitor sa vii in bucuresti.....atunci pentru acei oameni tot babanu va ramane cel mai tare,puteai sa o duci la craiova si luai loudest car,deci perzinta masina aia la evenimente,uita-te la sandu toata lumea vorbeste de golfuletul lui,ce va fi cu al tau atunci
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 10:57   #195
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Dacia SPL - Gut...Besser...Babanu

Quote:
Originally Posted by margineanu ovidiu View Post
pai cine te pune sa o tii acasa,sincer am vazut-o la timisoara,inainte cu celalalt setup la oradea jos palaria,dar degeaba pentru multi babanu fiind prezent cam peste tot culege laurii,la fel era si tico-ul lui black a venit cu el pana in oradea omul deci normal sa vorbeasca lumea de ei asa,eu am mers din oradea acolo si m-am dat de distractie acolo cu un sistem de sq la greu,tu ai masina pe care o ai si spui ca e prea costisitor sa vii in bucuresti.....atunci pentru acei oameni tot babanu va ramane cel mai tare,puteai sa o duci la craiova si luai loudest car,deci perzinta masina aia la evenimente,uita-te la sandu toata lumea vorbeste de golfuletul lui,ce va fi cu al tau atunci
man Golfu meu a fost facut doar pt teste ..masina nici nu mai exista ...eu in comparatie cu altii daca ai vazut vin de fiecare data cu alta masina sau alta configuratie ...si de cate ori am fost in orice configuratie am luat locul 1 deci ce fac eu e ceva ce nu face nimeni ...nu-mi place sa merg 2 ani la rand cu aceisi masina in aceiasi configuratie ...e kiar aiurea...
__________________
execut Evacuari Inox ,admisii aluminiu custom. Suduri in Inox ,Aluminiu ,Magneziu in mediu protector .Taieri flanse cu plasma pt admisi sau evacuari .
DEZMEMBRARI VW GOLF 1,2,3,4, PASSAT B3 B4 Corrado
Diferite motorizari: 1400, 1600, 1800, 2000 8v, 2000 16v, 2800 VR6, 1900 D, TD, TDI
YM/ID: ugodvamesu
E-mail:ugodvamesu@yahoo.com
TEL: 0722410820
ugod is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -