Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-07, 13:36   #46
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Cool Re: Skoda Octavia Sound!!! Spl&db Drag!

Poate suna ciudat dar intrebarea mea este : cum ai prins amplificatoarele si condeurile pe spatele banchetei ? Avea bancheta intariri pe spate , ai bagat tu ceva in ea ??? Intreb ca eu am o mare probl cu prinderea statiei , ca de curand am un JBL 755.6 , e lung si greu in draci , apoi vroiam sa te mai intreb daca esti multumit de amplificarea JBL ! Inca o idee era daca nu cumva ai fi vrea sa tai pur si simplu incinta ta si sa o bagi in lateralele portbagajului , bineanteles lucrata inca putin cu fibra ... apoi te-as ruga sa-mi dai mai multe detali despre cablurile pe care le-ai folosit , inclusiv cele intre amplif si boxe fata . Eu inca sunt fan band-pass ... am incercat si sealed , iar butoaiele taranesti ... off bine ca am reusit sa le ocolesc . Pe partea de insonorizare ce ai folosit si unde ? Multumesc anticipat si sper ca nu am suparat pe nimeni !
marius_eugen is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 15:54   #47
FreaK_Bv

Stage 5
 
FreaK_Bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 851
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: Skoda Octavia Sound!!! Spl&db Drag!

Quote:
Originally Posted by marius_eugen View Post
Poate suna ciudat dar intrebarea mea este : 1.cum ai prins amplificatoarele si condeurile pe spatele banchetei ? Avea bancheta intariri pe spate , ai bagat tu ceva in ea ??? Intreb ca eu am o mare probl cu prinderea statiei , ca de curand am un JBL 755.6 , e lung si greu in draci , 2.apoi vroiam sa te mai intreb daca esti multumit de amplificarea JBL ! 3.Inca o idee era daca nu cumva ai fi vrea sa tai pur si simplu incinta ta si sa o bagi in lateralele portbagajului , bineanteles lucrata inca putin cu fibra ... 4.apoi te-as ruga sa-mi dai mai multe detali despre cablurile pe care le-ai folosit , inclusiv cele intre amplif si boxe fata . Eu inca sunt fan band-pass ... am incercat si sealed , iar butoaiele taranesti ... off bine ca am reusit sa le ocolesc . Pe partea de insonorizare ce ai folosit si unde ? Multumesc anticipat si sper ca nu am suparat pe nimeni !
1.bancheta avea intaritura de fier pe spatele ei...si am folosit suruburi autofiletante pentru fier si am fixato...sta super bine si nu am nici o problema...
2.dap, sunt f multumit de amplificarea JBL...bate multe amplificari...iar raportul calitate pret este unul ffff bun...merita!
3.sincer nu am de ce sa p tai..pentru ca ea asa a fost gandita de la bun inceput...si calculata...este ok asa cum e...thx pt sfat
4.kitul de cabluri este de la Audison...absolut tot..adica cablu + si - de 4AWG, remote si alte cabluri...

5.pe partea de insonorizare :
-usile fata, usile spate , si umerii spate masina + haion

6.nu ai deranjat pe nimeni
__________________

Apasa pedala de acceleratie cu grija...viteza ucide

Range Rover Sport HSE---> 3.6HSE ---> 272CP+
FreaK_Bv is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -