Smecheria aia se numeste remonte.
Pe ampliu ai la firele de curent 3 locase:
1 + care se conecteaza la plusul bateriei
2 - care il conectezi la - bateriei
3 remonte adiak inca un + care se concteaza la cd palyer
la cd player in spate tre sa ai acest fir sau poti sa pui si pe cel de la antena.
tot acelasi lucru face adika iti da curent cand pornesti cd pt. ca sa porneasca odata cu el si statia.
Firele le tragi direct de la baterie si + si - si amandoua sa fie de acceasi grosime si ar fii bine sa fie cam de 10.
Asa conectarea dif-ului(sub-ului):
pe partea cu amplificarea pt boxe daca e 2x100 ai 4 conectori:
2 + si - pt canalul stanga
2 + si - pt canalul dreapta
ca sa conctezi sub-ul tre sa faci o punte(bridge)
adika trebie sa pui un + de la un canal(ex stanga) cu un - de la celalat canan(dreapta).
Pe ampliu ar trebuii sa fie desenat cum se face puntea.sub conectori sunt desenate legaturile.
Asa si semnalul il iei din iesirea de sub a aparatului cu 2 mufe RCA si il introduci in mufele din statie(RCA MAMA).
Si ai terminat fara sa dai 600 de mii manopera. !!!