Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 21-08-05, 22:27   #1
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,220
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default ce reprezinta acest TA??

am un MP3 Player Panasonic CQ1301, mi-am legat la el un amplificator Mac Audio MP 2000 pe iesirea de amplificator.
am la Player ... TA, care pot sa il reglez intre 1-40 ( parca ) .
ce reprezinta acest TA??
nu, de aici dau eu volumul la amplificator??

http://www.panasonic.ro/products/product.jsp?id=134

mersi.
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline   Reply With Quote
Old 21-08-05, 22:39   #2
decibels

Stage 3
 
decibels's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 109
Default

Eu am gasit asta: TP/TA - Traffic Programme/Traffic Announcement. See RDS
nu stiu daca asta este explicatia, aici am gasit`o:http://www.caraudiocentre.co.uk/glossary.asp
decibels is offline   Reply With Quote
Old 24-08-05, 13:21   #3
Darren

Stage 2
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 63
Default

TA (Volume) este reglajul de volum pentru Traffic Anouncements, il poti regla mai tare, ca sa auzi Traffic Anouncements (in cazul in care volumul principal este dat spre minim) peste muzica, ceva care sa-ti atraga atentia.
E corect ce a gasit Decibels, tine de RDS, eu in Ro nu am auzit vreun TA.. dar mai caut

A, si raspunsul e nu. Nu este volumul pre-out-urilor RCA. Ala cred ca tine cont doar de volumul principal. Doar iesirea de subwoofer (daca exista) poate avea volum separat - cel putin doar asa ceva am intalnit eu.
__________________
Ariciul e o pasare incapatanata. Nu vrea sa zboare decat daca ii trag un sut.
Darren is offline   Reply With Quote
Old 24-08-05, 19:08   #4
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

TA am intalnit fara nici un sens la Radio Romania Actualitati in Cluj...taiau aia CD-ul intr-o veselie cand eu incercam sa fac reglaje la o masina pe un CD dedicat...pana am scos functia...nu cred ca cineva s-a plans la CNA despre asta...desi parerea mea e ca ar trebui...bagau muzica intr-una si fara sa aiba vreun rol cu traficul...poate faceau doar probe de sistem...si uite cum fac eu reclama unui post de radio de stat...hahaha..bafta
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 24-08-05, 22:43   #5
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,368
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Si eu am patzit aceeasi chestie, tot Radio Romania Actualitati, am impresia ca numai ei au butonul de manipulare a multzimii . La mine a cantat muzica simfonica ROMANIA si TA
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 01:25   #6
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Si eu am ta on si ta off !!! Este o functie pentru tarile de afara de ex in gemania pe autostrada cand este un accident ceva intra peste tine si iti opresc muzica ca sa auzi de accident ca se face coada bla bla bla sau mau este functia news atunti iti scrie in loc sa vb !!!
__________________
Audi S3 400+ ---------
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -