Quote:
Originally Posted by razvan1515
ms...am gasit cablu AWG 0 dar e cam scump..  ...35 lei/m...in manualu statiilor imi zice k imi trebuie un cablu de minim 20 mm..
|
Vb lu saxo la 35lei e chiar ieftin si cauza este una singura : este 0awg cu tot cu camasa
un 0awg in sectiune se invarte pe la 50-60 lei metru.
PS un 0awg dedicat car-audio.
PS2 daca tot vrei dbDrag vei avea nevoie de mai multe trasee 0awg.
vrei sa te zgarcesti la cabluri dar cred ca nu stii inca ce inseamna dbDrag : baterii sanatoase, alternator in unele cazuri, cabluri 0awg cel putin 2-3 trasee, statie de 1-2-3 kw si tot asa ca sa nu mai zic de preagatirea propriu zisa a masinii pt o astfel de competitie

Bafta
__________________
EX : DAEWOO CIELO '97 1.5 OHC 8 v
B 10 YBR
PRESENT : OPEL ASTRA '04 1.7 CDTI
B 05 WRB
PRESENT : VOLVO S60 '03 D5 2xx HP
B 20 YTD

Come to the
DDark side..... We have cookies!