Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-07, 15:14   #1
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,404
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Question Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

Am un radiocasetofon si as vrea sa montez un i-pod sau un cd-player pe el stie cineva cum fac asta?
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 15:47   #2
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

in primul rand da-ne detalii despre casetofon si pe urma iti spunem daca merge sau nu sa legi un ipod pe el....in primul rand playerul tau sa aiba IP-Bus ca sa poati pune adaptor pt ipod pe el ...i-ar de recomandat ar fi sa te duci la o firma care se ocupa de asa ceva ca sunt mai multe chichitze de care trebuie sa tii cont...vezi ca acel adaptor costa ceva in functie de marca masini
__________________

VAND Cd Playere , Difuzoare , Amplificatoare , Subwoofere HELIX , BRAX , MICROPRECISION , MAC AUDIO , ALPINE , CLARION , PIONEER, HERTZ , FOCAL , MAGNAT , DB AUDIO ,BLAUPUNKT, KENWOOD , AUDISON

www.audiolab.ro Numar telefon : 0724 710 809
pilula20 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 16:01   #3
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,404
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

ms asa k mai bine imi iau altu
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 16:09   #4
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

vezi ce player iti iei daca e sa fie comptabil...si vezi ca si adaptoru pt ipod are diferite preturi poate sa coste intre 500 de mii si cateva mil depinde de player
pilula20 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 18:23   #5
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,404
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

Mai bine altu oricum la noi in Tulcea asta mica nu cred k gasesti service pt asa ceva ms oricum
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 19:54   #6
devians

Stage 3
 
devians's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 113
Member of:
[Fiat]
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

pai daca e casetofon clasic, si nu are mufa de aux poti folosi un modulator fm sau o caseta deaia cu fir.. insa calitatea e cam slabutza
devians is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 20:25   #7
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

Mai e si varianta ASTA
saxo is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 21:29   #8
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,404
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

Multumesc tuturor pentru sfaturi
va doresc tuturor un an nou fericit si tot ce va doriti ...
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 01-01-08, 22:43   #9
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

Quote:
Originally Posted by george_fufly View Post
Multumesc tuturor pentru sfaturi
va doresc tuturor un an nou fericit si tot ce va doriti ...
ahahahaha nu ma pot abtine DE RAS !!!! deci poate ca nu am inteles eu bine... dar din cate vad eu omul vrea sa puna iPod pe un casetofon de masina.... voi ii dati exemple de tot felu de sistem sofisticate care costa o carca de bani... si acu solutia simplua de 10 ron.. ia-ti o caseta cu iesire jack si o bagi direct in iPod si gata.... si se aude ffff bine(cel putin la mine asa e)... probabil o solutie primitiva pt maestrii sound-ului de pe aicea dar f simpla... dc sa dea atatia bani pe instaltiile de sus cand poate sa dea 10 ron ... pfff
__________________
Soferul prudent se uita in ambele sensuri inainte de a trece pe rosu...
Dacia SuperNova,1.4i clima,73cp ...ce holograma?? noi aici lucram pe incredere !!
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 01-01-08, 23:16   #10
BBK_VW
VW Driver

Stage 3
 
BBK_VW's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 108
Member of:
[VW]
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

se aude prea bine cu acea caseta cu fir are un pr la un peugeot 206 si se aude bomba..acum depinde si de calitatea difuzoarelor pe care le are omu la masina e in jur de 20 RON caseta eu cu pretu asta am vaz la vanzare ..si merita
__________________


VW Passat
2006 2.0 TDI Highline
BBK_VW is offline   Reply With Quote
Old 02-01-08, 17:19   #11
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,404
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

ok "Maskatu" dami si mi pe privat id tau sa mai vb
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 02-01-08, 19:51   #12
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

oki
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 00:52   #13
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

Eu am incercat cu caseta aceea cu fir si nu mi-a placut calitatea care o avea sunetul, am mai incercat una de la un prieten, tot la fel. Daca nu aveti pretentii e buna, si din moment ce aveti casetofon nu aveti pretentii prea mari, deci buna per general.
Am rezolvat problema cumparand un cd-player.
__________________
drive like a devil feel like a god
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 06:36   #14
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

Quote:
Originally Posted by dagosh88 View Post
Eu am incercat cu caseta aceea cu fir si nu mi-a placut calitatea care o avea sunetul, am mai incercat una de la un prieten, tot la fel. Daca nu aveti pretentii e buna, si din moment ce aveti casetofon nu aveti pretentii prea mari, deci buna per general.
Am rezolvat problema cumparand un cd-player.
da asa e dragos, la unele cassuri nu se aude bine...exemplu, am un prieten si are logan abia cumparat si am incercat iPod-ul si caseta la blaupunktu ala de le au logan-urile... daca dadeam ipodu la maxim se auzea prost la cass, daca dadeam ipodu pe la 60% din volum si mai tare din casetofon se auzea super ok... in skimb la mine la kenwood, eu dau la maxim la iPod si imi reglez volumul din casetofon... depinde deci super mult de cassetofon ! a si daca tot incercati cu caseta macar sa luati un player de calitate nu dala din SIR de 40 de lei sau replica de iPod dala de are suruburile se vad in spatele lui un iPod e cam 200-300 ron (cel de 2 GB)
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 16:15   #15
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?

Eu aveam un blaupunkt, un casetofon foarte bun la vremea lui.
Oricum, altceva nu prea merita inafara de caseta aia, mai bine cumperi un cd-player cu auxiliar decat sa cumperi un sistem scump de conectare.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -