Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 02-05-07, 22:39   #1
catalinut

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 44
Default ce sa aleg

va rog spuneti-mi parerea voastra,doresc sa-mi i-au unH.U. si m-am nu stiu ce sa aleg intre pioneer DEH-P9600MP si pioneer DEHP780MP. PE CARE SA-L ALEG? VA MULTUMESC
catalinut is offline   Reply With Quote
Old 04-05-07, 18:05   #2
catalinut

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 44
Default Re: ce sa aleg

nici o parere? sunte-ti experti ,pls ajutati-ma va rog!
catalinut is offline   Reply With Quote
Old 04-05-07, 18:12   #3
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: ce sa aleg

Daca nu ma insel singura diferenta intre ele este existenta Bluetooth la 9800, lucru care iti permite sa-l folosesti pe post de car-kit, si nu numai. Daca te intereseaza si aspectul asta atunci platesti in plus si alegi 9800. Daca te intereseaza strict partea functionala 7800 pare sa faca exact acelasi lucru dar fara BT. Si din cate vad... arata la fel de bine. Asa ca... tot decizi. Cu sau fara Bluetooth? Foarte simplu.

Bafta!
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 04-05-07, 18:15   #4
catalinut

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 44
Default Re: ce sa aleg

multumesc pt informatie,o sa i-au 9600 pt ca e mai ieftin.bafta
catalinut is offline   Reply With Quote
Old 04-05-07, 18:21   #5
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: ce sa aleg

Acel 9600 a fost un aparat foarte bun dar sunt convins ca o sa-l cumperi second hand, sansele sa gasesti unul nou fiind....foarte mici. Sau poate ma insel.

Daca e SH ai grija mare la fatada dubla motorizata care nu este foarte fiabila in timp. 9600 si 8600 sunt cunoscute pentru calitatea lor dar si pentru sensibilitatea la praf, in special a mecanismului de incarcare a discului care dupa o vreme incepe sa dea rateuri. Plusa ca monntate in unghi inclinat....scot destul de greu discul. In rest... sunt super aparate. Mie cel putin mi-au placut mult.

Daca ai incredere ca aparatul e in toate mintile lui si te costa pana in 250-300 EU (MAXIM)... e ok.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 05-05-07, 15:01   #6
catalinut

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 44
Default Re: ce sa aleg

ms pt parere,bft
catalinut is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -