Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   ce sa aleg (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/40121-aleg.html)

catalinut 02-05-07 22:39

ce sa aleg
 
va rog spuneti-mi parerea voastra,doresc sa-mi i-au unH.U. si m-am nu stiu ce sa aleg intre pioneer DEH-P9600MP si pioneer DEHP780MP. PE CARE SA-L ALEG? VA MULTUMESC

catalinut 04-05-07 18:05

Re: ce sa aleg
 
nici o parere? sunte-ti experti ,pls ajutati-ma va rog!

ReLLaXX 04-05-07 18:12

Re: ce sa aleg
 
Daca nu ma insel singura diferenta intre ele este existenta Bluetooth la 9800, lucru care iti permite sa-l folosesti pe post de car-kit, si nu numai. Daca te intereseaza si aspectul asta atunci platesti in plus si alegi 9800. Daca te intereseaza strict partea functionala 7800 pare sa faca exact acelasi lucru dar fara BT. Si din cate vad... arata la fel de bine. Asa ca... tot decizi. Cu sau fara Bluetooth? Foarte simplu.

Bafta!

catalinut 04-05-07 18:15

Re: ce sa aleg
 
multumesc pt informatie,o sa i-au 9600 pt ca e mai ieftin.bafta

ReLLaXX 04-05-07 18:21

Re: ce sa aleg
 
Acel 9600 a fost un aparat foarte bun dar sunt convins ca o sa-l cumperi second hand, sansele sa gasesti unul nou fiind....foarte mici. Sau poate ma insel.

Daca e SH ai grija mare la fatada dubla motorizata care nu este foarte fiabila in timp. 9600 si 8600 sunt cunoscute pentru calitatea lor dar si pentru sensibilitatea la praf, in special a mecanismului de incarcare a discului care dupa o vreme incepe sa dea rateuri. Plusa ca monntate in unghi inclinat....scot destul de greu discul. In rest... sunt super aparate. Mie cel putin mi-au placut mult.

Daca ai incredere ca aparatul e in toate mintile lui si te costa pana in 250-300 EU (MAXIM)... e ok.

catalinut 05-05-07 15:01

Re: ce sa aleg
 
ms pt parere,bft


All times are GMT +2. The time now is 20:07.

- Copyright 2026 4Tuning