Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-14, 15:37   #1
Dane'z

Stage 3
 
Dane'z's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 127
Default Ajutor audi a3 barait boxe

Salutare , de cand am cumparat a3-ul din 97 nu se auzeau boxele pe spate ca radio am un JVC 4x50 , se auzeau doar boxele fata , pana am scos radioul si am observat ca cele de pe spate nu erau conectate nu aveam mufa sa le bag , in fine a3-ul vine cu o statie/amplificator in spate nu stiu ce este , dar eu nu am unde il conecta si oricum nu merge e stricat (am incercat cu lampa , si 2 fire si baterie ) am vorbit cu taicamiu sa ma ajute si am facut urmatoarea operatie (vezi poza cu mufa)+ montat inca 2 boxe jvc pe spate .
Ideea este ca imi baraie dupa un 19/20 volum si ma enerveaza rau , se aude un parait mai am 2 boxe kenwood si inca 2 jvc-uri noi dar sunt prea mici cred (sa incerc sa le adaptez) pe fata si pe spate (adica sa le schimb pe cele originale ) ? + sa anulez twiteerele ? ca alea am impresia ca baraie mai grav
Am uitat sa specific boxele de pe spate le-am bagat pe mufa cu boxele de fata (erau 4 fire+ - pt 2 boxe pentru fata si mai aveam loc pentru boxele spate) iar boxele jvc le-am legat cu boxele de pe spate de la statie de acolo .
Cand am vazut ca baraie am scos tot ce am facut si am lasat doar boxele fata dar paraie oricum
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fire.jpg
Views:	70
Size:	1.81 MB
ID:	2923293   Click image for larger version

Name:	boxe.jpg
Views:	51
Size:	2.78 MB
ID:	2923303  

Last edited by Dane'z; 12-01-14 at 15:42.
Dane'z is offline   Reply With Quote
Old 12-01-14, 18:29   #2
suvi_xxx

Stage 5
 
suvi_xxx's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 347
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Ajutor audi a3 barait boxe

deci la volum 19 din 20 pe player baraie?

boxele alea sunt 60-70 ron perechea, investeste cateva sute de lei intr-o pereche de boxe + tweetere si atunci poti sa ai pretentii sa nu bazaie la volum mai mare.
suvi_xxx is offline   Reply With Quote
Old 12-01-14, 20:01   #3
Dane'z

Stage 3
 
Dane'z's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 127
Default Re: Ajutor audi a3 barait boxe

Pretentia sa nu baraie la volum mai mare nu o am dar la 19/20 e prea putin pentru barait pe unele melodii mai mult de 17 nu pot baga , ma gandeam ca am gresit eu ceva boxele ei sunt slabe dar parca la 20 ? sa baraie ?nu am mai intalnit asa ceva pana acum , poate imi recomanzi si mie niste boxe fata spate care sa fie cat de cat mediocre si tweetere .
Dane'z is offline   Reply With Quote
Old 13-01-14, 14:57   #4
Dane'z

Stage 3
 
Dane'z's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 127
Default Re: Ajutor audi a3 barait boxe

REZOLVAT CER T.C
Dane'z is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -