Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Ajutor audi a3 barait boxe (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/399390-ajutor-audi-a3-barait-boxe.html)

Dane'z 12-01-14 15:37

Ajutor audi a3 barait boxe
 
2 Attachment(s)
Salutare , de cand am cumparat a3-ul din 97 nu se auzeau boxele pe spate ca radio am un JVC 4x50 , se auzeau doar boxele fata , pana am scos radioul si am observat ca cele de pe spate nu erau conectate nu aveam mufa sa le bag , in fine a3-ul vine cu o statie/amplificator in spate nu stiu ce este , dar eu nu am unde il conecta si oricum nu merge e stricat (am incercat cu lampa , si 2 fire si baterie ) am vorbit cu taicamiu sa ma ajute si am facut urmatoarea operatie (vezi poza cu mufa)+ montat inca 2 boxe jvc pe spate .
Ideea este ca imi baraie dupa un 19/20 volum si ma enerveaza rau , se aude un parait mai am 2 boxe kenwood si inca 2 jvc-uri noi dar sunt prea mici cred (sa incerc sa le adaptez) pe fata si pe spate (adica sa le schimb pe cele originale ) ? + sa anulez twiteerele ? ca alea am impresia ca baraie mai grav
Am uitat sa specific boxele de pe spate le-am bagat pe mufa cu boxele de fata (erau 4 fire+ - pt 2 boxe pentru fata si mai aveam loc pentru boxele spate) iar boxele jvc le-am legat cu boxele de pe spate de la statie de acolo .
Cand am vazut ca baraie am scos tot ce am facut si am lasat doar boxele fata dar paraie oricum

suvi_xxx 12-01-14 18:29

Re: Ajutor audi a3 barait boxe
 
deci la volum 19 din 20 pe player baraie?

boxele alea sunt 60-70 ron perechea, investeste cateva sute de lei intr-o pereche de boxe + tweetere si atunci poti sa ai pretentii sa nu bazaie la volum mai mare.

Dane'z 12-01-14 20:01

Re: Ajutor audi a3 barait boxe
 
Pretentia sa nu baraie la volum mai mare nu o am dar la 19/20 e prea putin pentru barait pe unele melodii mai mult de 17 nu pot baga , ma gandeam ca am gresit eu ceva boxele ei sunt slabe dar parca la 20 ? sa baraie ?nu am mai intalnit asa ceva pana acum , poate imi recomanzi si mie niste boxe fata spate care sa fie cat de cat mediocre si tweetere .

Dane'z 13-01-14 14:57

Re: Ajutor audi a3 barait boxe
 
REZOLVAT CER T.C


All times are GMT +2. The time now is 08:21.

- Copyright 2026 4Tuning