1 andrei care ti se pare ca suna mai bine
2 care este rolul condesatorului , eu am idee cam ce e , dar nu sunt sigur
3 oare de ce lumea prefera sa urle muzica din masina lor si sa distorsioneze la maxim in loc de ceva mai linistit , dar sa se auda bine
4 un hu pana in 8 mil ce imi recomandati
5 am observat pe anumite masini ca au 2-3-4 baterii in portbagaj , cu ce le alimenteaza ca spree stiinta mea mai mult de cateva ore nu ar tine
6 cand zicem ca facem upgrade la alternator la ce ne referim, ce modificam
TOTI INCEPATORI SUNT RUGATI SA ISI POSTEZE NELAMURIRILE IN ACEST TOPIC , urmati exemplu de mai sus
Dupa parerea mea condensatorul este un loc in care se inmagazineaza curent , iar cand dam tare , amp isi ia curent din condensator si altfel numai apar variatile de curent , ca si cand si-ar lua direct din baterie ( sper so fi nimerit )