In primul rand tin sa precizez ca mai incepator ca mine in domeniul car sound nu exista!
Problema sta in felul urmator, am un Ford Mondeo Mk3 cu boxele din fabrica. Boxele sunt destul de slabutze, pe medii si inalte mai sunt cum sunt, dar pe bass sunt foarte slabe. Ca Head Unit am un Clarion DXZ 468 RMP (
http://www.sigmanet.ro/Clarion-DXZ-468-RMP--id4312 ). Ma bate gandul sa imi cumpar un bass pack si am vreo 5 variante in bugetul pe care il am ( 500, maxim 550 lei)
1.
http://m.sono.ro/subwoofer-auto-in-i...nat-3834.html?
2.
http://www.sonic-shop.ro/subwoofere-...ack-p2002.html
3.
http://www.autosound.ro/pachet-auto-...nc-p-2040.html
4.
http://www.***********/car-sound/pach...pack-6944.html
5.
http://www.***********/car-sound/pach...cial-9312.html ( dar cu incinta cutie, nu cu tub )
Acum am urmatoarele probleme
1. Mi-a zis cineva ca in bugetul asta, sa il iau pe cel mai ieftin ca nu se va simti diferenta, totusi nu l-as crede, voi ce ziceti ?
2. Pot trece si cele 4 boxe ale masinii prin amplificator? Am auzit ca boxele ar putea mai mult daca ar fi legate la un amplificator, si daca tot e sa cumpar unu, imi ajunge acela pe 2 canale? sau renunt la bass pack, iau pe bucati si aleg un alt fel de amplificator ?
3. Imi mai trebuie ceva pe langa subwoofer, amplificator si kit de instalare ca sa il conectez la Head Unit si sa fie totul bine si frumos ?
P.S. Stiu ca bugetul este mic, stiu ca n-o sa se auda exceptional, stiu ca o sa vreau mai mult in curand, dar momentan atat imi permit si va rog sa intelegeti ca nu ma pot intinde mai mult. In bugetul asta, vreau sa fac o treaba cat se poate de desteapta cu ajutorul vostru. Multumesc anticipat...