Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-11, 16:21   #1
j.vyo

Stock
 
j.vyo's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 7
Default boxe spate dacia

Salut !
Am o dacia 1310 am pus 2 boxe in bord (acolo am observat eu ca se aud mai bine ) iar pe cele din spate le-am pus in spate cum este aratat in poza.... tot in poze se poate vedea si casetofonul, precum si puterea boxelor.
Bun, problema este ca nu se aud boxele din spate bine. Am inteles ca trebuie sa le fac incinta ca sa am si putin bass si sa se auda mai bine. Acum stie cineva cum as putea sa fac asta ?



j.vyo is offline   Reply With Quote
Old 27-06-11, 19:32   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: boxe spate dacia

pai fie le faci orice natie de cutie,fie tai tabla acolo in spate si le infigi la orizontala asa in aer n-o sa aiba nici un pic de bass
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 28-06-11, 11:39   #3
j.vyo

Stock
 
j.vyo's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 7
Default Re: boxe spate dacia

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
pai fie le faci orice natie de cutie,fie tai tabla acolo in spate si le infigi la orizontala asa in aer n-o sa aiba nici un pic de bass
si conteaza din ce fel de material e cutia? sau poate sa fie chiar si din plastic ? sa inteleg ca trebuie etansa nu ?
j.vyo is offline   Reply With Quote
Old 28-06-11, 18:41   #4
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: boxe spate dacia

etansa trebuie desigur,la ce boxe mici ai poate sa fie si din plastic,dar cred ca ti-e mai usor sa o faci din lemn...
vad ca esti din ploiesti,iti dau(donez) eu doua cutii de boxe dreptunghiulare in care cred ca poti baga difuzoarele alea...lasa-mi un nr de telefon pe privat si poate diseara ajung in ploiesti si imi iesi in cale pe undeva sa ti le dau
julaikos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -