salutare.de curand mi-am inlocuit alpine-ul 9855r cu un dvd kenwood kvt627.intrebarea mea este daca exista posibilitatea sa pot pune si alpine-ul ..adica sa primeasca semnal de la dvd si sa il amplifice.mentionez ca dvd-ul nu are iesire audio special ptr asa ceva...doresc sa fac asta deoarece alpine-ul la partea de sunet are mai multe setari si daca ar merge sa il pun cum am spus ar fi super deoarece as avea mai multe reglaje de sunet,atat de la dvd cat si de la mp3..astept raspunsurile voastre..