Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 11-11-10, 18:07   #1
pejo_cez

Stage 5
 
pejo_cez's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 423
Member of:
[PEUGEOT]
Default Conectare iPhone la cdplayer Alpine

Salutare, am un Alpine 9880r si un iphone 3gs, as vrea sa conectez iphone-ul la cdplayer prin cablu kce-422i pt. a fi folosit pe post de ipod.

Marea mea nelamurire este daca dupa conectarea acestuia pot folosi playlistul si controla muzica din ipod, cdplayerul fiind pe post de amplificator.

Pe youtube am vazut un filmulet cand controla muzica tot de pe cdplayer, ceea ce nu-mi convine, e mult mai simplu cand am un playlist in fata decat ce vad pe cdplayer cate o melodie.

Astept un raspuns de la cineva care a folosit in modul asta cdplayerul. Multumesc.
pejo_cez is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 20:06   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Conectare iPhone la cdplayer Alpine

Din pacate cand il conectezi prin cablul acela iphone-ul sau ipod-ul sunt doar pe post de memorie auxiliara,totul fiind controlat de cdplayer
ca sa asculti din iphone/ipod merge folosit un cablu pentru Aux In,daca cdplayerul suporta asta(unele suporta,pe aux in fiind intrarea de la cdchanger ) si atunci player este folosit doar pe post de amplificator pentru iphone
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 23:17   #3
pejo_cez

Stage 5
 
pejo_cez's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 423
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Conectare iPhone la cdplayer Alpine

Pacat, nu ma ajuta cu nimic sa-l folosesc pe post de memorie, pt asta am stick usb. Pe cablul aux-in care preia semnalul din mufa jack stereo prin 2 rca-uri ce calitate a sunetului voi obtine? Sunt ceva pierderi, distorsiuni?
pejo_cez is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 23:48   #4
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Conectare iPhone la cdplayer Alpine

nu stiu sa-ti spun ce distorsiuni vei avea,depinde de instalatia ta de sunet si cat de mult le poti percepe,eu cred ca poti incerca si daca-ti place bine,daca nu...mergi pe stick :P
nu cumva meniul pentru ipod din cdplayer iti permite sa navighezi altfel decat de pe un stick obisnuit?melodiile din ipod fiind grupate dupa tag-uri si nu in foldere separate? :P
julaikos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -