Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 15-10-04, 18:21   #1
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default help sistem audio

Salut tuturor,avand in vedere ca este primul meu post pe acest forum

M-am hotarat sa imi cumpar un sistem audio in masina mea(ford sierra,4 usi) nu foarte scump da nici \"varza\".Nu stiu spre ce sa ma orientez la mp3-player(am maxim 8.000.000 lei) iar la boxe nici atata...sa zicem ca pentru 4 boxe am maxim 5.000.000 lei.Acum iar sunt in dilema ca as vrea si un subwoffer ca tot omu... care cum sa fie?



Multumesc
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 15-10-04, 18:44   #2
R-NOS15

Stage 5
 
R-NOS15's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 458
Default

vdo-dayton cd2703 mp3-player.... aprox 4-4.5 mil lei....
boxe... sony nu-s prea bune, incearca la www.**********... cele mai bune sunt infinity si jbl...
cat despre subwoofer.. am auzit ca in autovit gasesti ceva frumos
__________________
R-NOS15 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-04, 20:45   #3
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

subscroiu la ce e scris mai sus

nu cunosc produsele, dar am inteles ca aceste VDO-dayton au un raport bun calitate/pret

si la boxe, din ce e disponibil pe Emania, mergi pe infinity fara griji, daca iti raman bani si de un amplificator pt boxe, si mai bine, o sa vezi o f mare diferentza. Cu infinity de 6X9 pe spate o sa ai destul de mult bas, nu stiu daca o sa mai vrei Sub dupa, incepe asa si vezi dupa daca mai vrei ceva ca poti oricund sa adaugi.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 22-10-04, 13:14   #4
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default

mi-am cumparat si vreau sa va dau si voua verdictul:

pe fatza:
http://www.magazinultau.ro/product.p...ry=Electronice
pe spate:
http://www.magazinultau.ro/product.p...ry=Electronice
si mp3-player:
Pioneer DEH3600MP

se aude criminal,toata combinatia m-a costat 14.500.000 lei ,banii de statia si subwoffer nu mai am,dar oricum se aude de rupe masina in 2
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 22-10-04, 18:32   #5
[T3m]b3||
Midnight Racers Member

Stage 5
 
[T3m]b3||'s Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,570
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
[2 Roti]
Default

Bv mane...cel putzin la dif crek ai facut alegerea corecta [ciudat k sunt mai scumpe alea de fataza...de fapt,cu filtre cu tweetere].
Dak vroiai statzie pt dif...nu trebuia un cass tare ka amplificare...
Acu dak asta lovejte bene dif...ata ete [da yo cred k se auzea mai bene cu amplificator...luai un cass mai ieftinake ji o statzie]
Da..las katzi iei u statzie ji tub...
__________________
BMW E36 340Ci BMW E30 328CTi VW Golf I 1.3CD Ducati 996S Honda 600RR
[T3m]b3|| is offline   Reply With Quote
Old 22-10-04, 18:51   #6
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Auzi tu le-ai luat de pe net?
Daca da spune si mie daca ti le-au pus cei de la firma sau ti le-au trimis prin posta, au vreun defect?
Ca vreau si eu sa-mi iau de pe Emania si nu stiu daca e bine sa iau de pe net sau din magazin.
Mersi.
__________________
luca is offline   Reply With Quote
Old 22-10-04, 21:19   #7
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default

da,in viitor o sa cumpar si o statie si un tub.
Au venit f sigur,rapid(3-4 zile lucratoare), fiecare in cutia lor.
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 23-10-04, 17:58   #8
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Deci nu au defecte, au garantie, daca da cat?
Si cine ti le-a pus?
luca is offline   Reply With Quote
Old 24-10-04, 00:26   #9
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default

nu nici vorba de defecte.Garantie variaza,eu am un an de zile pentru fiecare boxa in parte. lea adus la usa cred ca era vrun curier de-al lor...iam dat baniii,am semnat o hartie si mi-a dat produsele
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 23-12-04, 23:38   #10
Evo007

Stage 5
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 328
Default

Vrea sa stiu si yo cam cat mar costa un sistem audio ptr o masina (incluzand tot tot subwofar amplificator cd player tot)
Evo007 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-04, 00:40   #11
KrushX

Stage 4
 
KrushX's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 237
Default

intre 10-12 milioane shi 12-15 mii euro... fi shi tu mai explicit...
KrushX is offline   Reply With Quote
Old 24-12-04, 10:18   #12
viperu

Stage 5
 
viperu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 386
Member of:
[Moderators]
Default

de exemplu: ce masina, ce buget, restul se poate deduce...
viperu is offline   Reply With Quote
Old 24-12-04, 10:45   #13
Evo007

Stage 5
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 328
Default

Va multumesc ptr ajutor la toti
Evo007 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -