| Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii |
15-10-04, 18:21
|
#1
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
|
help sistem audio
Salut tuturor,avand in vedere ca este primul meu post pe acest forum
M-am hotarat sa imi cumpar un sistem audio in masina mea(ford sierra,4 usi) nu foarte scump da nici \"varza\".Nu stiu spre ce sa ma orientez la mp3-player(am maxim 8.000.000 lei) iar la boxe nici atata...sa zicem ca pentru 4 boxe am maxim 5.000.000 lei.Acum iar sunt in dilema ca as vrea si un subwoffer ca tot omu...  care cum sa fie?
Multumesc
|
|
|
15-10-04, 18:44
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 458
|
vdo-dayton cd2703 mp3-player.... aprox 4-4.5 mil lei....
boxe... sony nu-s prea bune, incearca la www.**********... cele mai bune sunt infinity si jbl...
cat despre subwoofer.. am auzit ca in autovit gasesti ceva frumos
__________________
|
|
|
15-10-04, 20:45
|
#3
|
  Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of: [4Tuning International]
|
subscroiu la ce e scris mai sus
nu cunosc produsele, dar am inteles ca aceste VDO-dayton au un raport bun calitate/pret
si la boxe, din ce e disponibil pe Emania, mergi pe infinity fara griji, daca iti raman bani si de un amplificator pt boxe, si mai bine, o sa vezi o f mare diferentza. Cu infinity de 6X9 pe spate o sa ai destul de mult bas, nu stiu daca o sa mai vrei Sub dupa, incepe asa si vezi dupa daca mai vrei ceva ca poti oricund sa adaugi.
|
|
|
22-10-04, 18:32
|
#5
|
|
Midnight Racers Member
 Stage 5
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,570
Member of: [Midnight Racers] [BMW] [2 Roti]
|
Bv mane...cel putzin la dif crek ai facut alegerea corecta [ciudat k sunt mai scumpe alea de fataza...de fapt,cu filtre cu tweetere].
Dak vroiai statzie pt dif...nu trebuia un cass tare ka amplificare...
Acu dak asta lovejte bene dif...ata ete [da yo cred k se auzea mai bene cu amplificator...luai un cass mai ieftinake ji o statzie]
Da..las katzi iei u statzie ji tub...
__________________
BMW E36 340Ci BMW E30 328CTi VW Golf I 1.3CD Ducati 996S Honda 600RR
|
|
|
22-10-04, 18:51
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of: [2 Roti]
|
Auzi tu le-ai luat de pe net?
Daca da spune si mie daca ti le-au pus cei de la firma sau ti le-au trimis prin posta, au vreun defect?
Ca vreau si eu sa-mi iau de pe Emania si nu stiu daca e bine sa iau de pe net sau din magazin.
Mersi.
__________________
|
|
|
22-10-04, 21:19
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
|
da,in viitor o sa cumpar si o statie si un tub.
Au venit f sigur,rapid(3-4 zile lucratoare), fiecare in cutia lor.
|
|
|
23-10-04, 17:58
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of: [2 Roti]
|
Deci nu au defecte, au garantie, daca da cat?
Si cine ti le-a pus?
|
|
|
24-10-04, 00:26
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
|
nu nici vorba de defecte.Garantie variaza,eu am un an de zile pentru fiecare boxa in parte. lea adus la usa cred ca era vrun curier de-al lor...iam dat baniii,am semnat o hartie si mi-a dat produsele
|
|
|
23-12-04, 23:38
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2004
Posts: 328
|
Vrea sa stiu si yo cam cat mar costa un sistem audio ptr o masina (incluzand tot tot subwofar amplificator cd player tot)
|
|
|
24-12-04, 00:40
|
#11
|
 Stage 4
Join Date: Apr 2004
Posts: 237
|
intre 10-12 milioane shi 12-15 mii euro... fi shi tu mai explicit...
|
|
|
24-12-04, 10:18
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 386
Member of: [Moderators]
|
de exemplu: ce masina, ce buget, restul se poate deduce...
|
|
|
24-12-04, 10:45
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2004
Posts: 328
|
Va multumesc ptr ajutor la toti
|
|
|
|
|