Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

View Poll Results: Mai Sunt Cursele Ce Au Fost Odata ?
Da 0 0%
Nu 6 100.00%
Nu a fost nimic niciodata ! 0 0%
Voters: 6. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-05-04, 15:11   #1
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Ce a fost si ce e acum (topic inchis)

Se stie bine ca raliurile in Craiova nu mai sunt demult ce au fost odata ...nici raliurile nici liniutele nici nimic(parerea mea...) ! ... aici sunt cateva poze de mai demult si cateva de acum ... sper sa puneti si voi poze..si poate comentarii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	start2.jpg
Views:	270
Size:	11.2 KB
ID:	5794   Click image for larger version

Name:	start1.jpg
Views:	260
Size:	25.1 KB
ID:	5795   Click image for larger version

Name:	renault5.jpg
Views:	220
Size:	26.0 KB
ID:	5796  

__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline  
Old 05-05-04, 15:19   #2
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

alte poze...si o sa mai bag cateva daca reusesc sa le scanez
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vw1_856.jpg
Views:	251
Size:	19.9 KB
ID:	5797   Click image for larger version

Name:	picu.jpg
Views:	253
Size:	22.0 KB
ID:	5798   Click image for larger version

Name:	moater.jpg
Views:	219
Size:	13.4 KB
ID:	5799  

Al3xius is offline  
Old 20-05-04, 00:31   #3
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

Misto Jef-ul!
BoSsuL3TZ is offline  
Old 20-05-04, 10:04   #4
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default



Ce sa mai fie ma ?! LKV vs. KAD (cu 2 carburatoare Weber pe Oltcitu' lui ruginit) ? PISAM-AS PE RASA LOR CE COCOSATI (scuzati limbaju').

Nu mai e KOS-u'... si nu va mai fi niciodata ce-a fost, pentru ca impresiile primeaza in viata acestor shoricei de biblioteca.

Vine X (nu dau nume, ca n-are rost) si zice: \"hai ma sa facem o cursa, ca tare mi-e dor\". Mergem in Lapus, deasupra service-ului Fiat, se da 1 data cu LAM-u' (din cate tin eu minte) si pleaca acasa. Pai KOS-u' asa facea ?

Am un singur cuvant de spus acestor mari raliisti din Craiova: ADIO!

TranceGirl: Gabi pe tine de ce nu te cenzurezi?! Asta a fost o scapare [sper ca doar atata!] pe care nu cred ca poti sa o negi atunci cand zici ca \"n-ai nimic cu nimeni!\" Daca ai inkis topicul apararea unde mai posteaza?!
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 21-05-04, 11:20   #5
bobbyadr

Stage 4
 
bobbyadr's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 252
Default

din punctul meu de vedere nu mai sunt si nu cred ca o sa mai fie raliuri spectaculoase,parerea mea.
si asta ca nu mai este kos pe deoparte,iar pe alta voi poate nu ati prins nici o discutie de-a noastra cu cei de la acr,cei care organizau.
daca aveti poze mai vechi o sa observati cata lume era pe probe atunci si cata este acum datorita spectacolului,care de ce sa nu recunoastem este pe an ce trece tot mai putin prezent,fiind descurajat si de organizatori care faceau si fac in continuare tot felul de invarteli la timpi
ca sa-l citez pe kos,dumnezeu sa-l ierte,am ajuns la un moment sa le cerem sa afiseze o lista cu timpii lor,pentru podium unde trebuia sa fie numai \"pilele\" si alta care sa reflecte realitatea,ceea ce ne interesa pe noi,pentru podiumul nostru cum a zis si kos....

imi aduk aminte ca am intrat in primarie la un raliu peste organizatori ca nu mai suportam prosteala pe fata,cine era pe locul 1 atunci,era departe de a avea vreun talent auto,bineinteles ca s-a umblat la timpi,iar idiotii au modificat fara a stii un calcul fizic elementar,pe care noi l-am facut de fata cu ei....
fizic lund in calcul timpii afisati de iei si distanta probelor reesa viteza medie de 295km/ora.
acum explicati-mi si mie cine mai vrea sa participe cand de fiecare data apareau tot felul de cacaturi si nu stiam ex care era adevarul,nu stiam ce faceam exact unu fata de altul(ma refer la ai nostrii are mergeau intr-adevar cum trebuie)
oricum nu interesa pe nimeni podiumul si nici premiile care nu mai spun ca erau vai de mama lor,erau penibili....

decat sa participi,sa bagi niste bani,se bagau atunci la infinit nu ca acum si cred ca se observa,sa pierzi zile intregi pe traseu in recunoastere,sa pui suflet ca in final sa te prosteasca pe fata si sa-ti rada in nas niste inculti...de ce???

CRED CA ACUM ESTE MULT MAI CLAR DE CE NU MAI ESTE SPECTACOL
SI DACA VRETI PAREREA MEA,AM MAI SPUS-O SI IN URMA CU CATIVA ANI,PE AM CE TRECE VA FI MAI RAU
bobbyadr is offline  
Old 21-05-04, 11:33   #6
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Ai dreptate ...din ce in ce mai prost !
Al3xius is offline  
Old 21-05-04, 11:36   #7
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Bobby: intr-adevar, cel putin eu, n-am asistat la discutiile purtate cu 'nea Chirca in ACR & stuff, da' din ce se vede, e clar ca NU VA MAI FI NICIODATA CE-A FOST!!! E prea evident - prezenta spectatorilor pe speciale si prezenta concurentilor la start!

Daca nu ma insel, cand ati intrat (cu KOS-u' - Dumnezeu sa-l ierte - in frunte) in primarie peste organizatori, \"cine era pe primul loc\", o femeie (inca odata, daca nu ma insel) avea acea viteza medie, care, sincer sa fiu, nici Mertzu' din poza de mai sus, pusa de Al3xius, n-a ajuns la viteza aia (pentru ca era imposibil) pe linia dreapta, dupa urcarea pe Bucovat.

Imi aduc aminte cand s-a dat Cioara prima data cu Oltcitu' (cand l-a avut copilot pe Liviu Pitigoi), cata lume a fost, atat spectatori, cat si concurenti, cand veneau baietii de la Tg Jiu, care la mai toate etapele veneau cat 4-5 masini concurenti si inca 9-10 cel putin spectatori, etc. Vremuri de mult trecute, care nu se mai intorc.

PS: cateva poze din vremurile frumoase...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cioara1.jpg
Views:	211
Size:	26.0 KB
ID:	6079   Click image for larger version

Name:	tin.jpg
Views:	173
Size:	19.9 KB
ID:	6080   Click image for larger version

Name:	lao.jpg
Views:	209
Size:	23.7 KB
ID:	6081  

Gabi is offline  
Old 21-05-04, 11:39   #8
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cosmin_-_kid.jpg
Views:	195
Size:	22.5 KB
ID:	6084   Click image for larger version

Name:	cioara_cu_cielo_2_-_raliu__cu_scandalu.jpg
Views:	189
Size:	27.8 KB
ID:	6085   Click image for larger version

Name:	cioara_cu_cielo_-_raliu__cu_scandalu_.jpg
Views:	191
Size:	16.9 KB
ID:	6086  

Gabi is offline  
Old 21-05-04, 11:41   #9
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	renault5_299.jpg
Views:	195
Size:	26.0 KB
ID:	6087   Click image for larger version

Name:	picu_mihai_-_opel_kadett___publicul.jpg
Views:	194
Size:	22.0 KB
ID:	6088   Click image for larger version

Name:	audi_270.jpg
Views:	206
Size:	13.1 KB
ID:	6089  

Gabi is offline  
Old 21-05-04, 11:42   #10
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	puiu_moater_la_ghercesti.jpg
Views:	192
Size:	13.4 KB
ID:	6090   Click image for larger version

Name:	puiu_moater1.jpg
Views:	186
Size:	27.8 KB
ID:	6091  
Gabi is offline  
Old 21-05-04, 11:55   #11
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Gabi\"
Imi aduc aminte cand s-a dat Cioara prima data cu Oltcitu' (cand l-a avut copilot pe Liviu Pitigoi), cata lume a fost, atat spectatori, cat si concurenti, cand veneau baietii de la Tg Jiu, care la mai toate etapele veneau cat 4-5 masini concurenti si inca 9-10 cel putin spectatori, etc. Vremuri de mult trecute, care nu se mai intorc.

PS: cateva poze din vremurile frumoase...
Ala a fost primu` raliu la care am mers super...
S cei de la Tg Jiu veneau cu masini calumea dar si-au dat si ei seama ca \"ard gazu\" degeaba...
Al3xius is offline  
Old 21-05-04, 13:05   #12
cecilia

Stage 5
 
cecilia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 372
Default

mai baietzi, pana acum am stat calma..... cu toate ca am votat nu tot ma cert cu voi.
1. adica eu trag la timpi bobby?adica eu insel?pentru ca de 2 ani sau chiar 3 eu fac timpii, eu am stat pe probe cu grig.... deci cum ar venii noi suntem aia care vor sa cashtige monica?sau petre cojocaru nu?sau mai shtiu eu cine..deci puiu nu merita 1, nici coltzanul 2? si nici ala de la gorj cu solenza nu merita 1? pai macar i-ai vazut?
uite cel mai sigur la urmatorul raliu venitzi voi la arbitraj
si vedem atunci cine iese. e bine asha? adica eu calculez cate 2 ore sa iasa bine shi sa nu greshesc( ca o data am gresit prosteshte shi a fost un scandal!!!!), stau 4 ore in soare gratis shi tot eu sunt aia a draq???? uite shtii ceva? in curand cursele nu o sa se mai faca de acr
ci de o asociatzie sportiva gen legal racing. shi atunci sa vedem ce mai comentatzi.
shi apropo, bobby tu ce ai facut pentru cursele din craiova?ai renuntzat la apa shi cornuri pentru nishte cupe mai bune? ai facut ceva? shtii ca puiu shi fhl au dat bani din buzunar pentru cupe shi premii ca nitza nu vroia? sunt multe lucruri pe care voi nu le shtitzi shi poate nici eu nu le shtiu....
dar nu mai acuzatzi aiurea!! nu iau partea nimanui dar nici tu nu acuza pe altul pana nu te vezi pe tine!! ganditzi-va ce atzi putea face shi voi!eu totushi sper ca va fii mai bine... dar pentru asta nu e de ajuns chirca sau nitza sau eu sau kos-ul..... trebuie sa fim totzi unitzi shi sa luam decizii. shi abia apoi se poate acuza. au am facut tot ce am putut. shi eu shi grig. mai facetzi shi voi!!! e prea mult ce cer? orice ajutor( un traseu ceva) ar fii super bun. dar nu vrea nimeni sa ajute in schimb totzi vor curse!!!!!!!
__________________
Speedline is the best line
cecilia is offline  
Old 21-05-04, 23:08   #13
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

cecilia: eu nu am criticat/judecat/acuzat pe nimeni. Stiu doar de treaba cu cei 295 km/h (lucru pe care-l stie toata lumea care-a fost atunci la premiere) si nu esti tu la mijloc aici, pentru ca atunci nu faceai timpii. Parca sa zic ca la raliu' ala a fost si Grig, cand era Oltcitu' alb cu dungi rosii...
Gabi is offline  
Old 22-05-04, 12:07   #14
bobbyadr

Stage 4
 
bobbyadr's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 252
Default

@cecilia tu erai mai \"mica\" pe vremea aia si nu faceai timpii tu,eu nu cred asta,ca daca era asa.... sigur \"ma luam de tine\".
dar degeaba dau toti bami si incearca sa impinga de la spate ceva care a fost facut in bataie de joc atatea ani.....
nu se poate repara asa repede ceea ce s-a indoctrinat in atatea ani

PS nu mai fi suparata ca nu are nimeni nimik cu tine,de cand esti tu avem si noi mai multa incredere in timpi ,eu nu mai particip si nu ma mai stresez,am trecut in alta tabara,sa zic asa
bobbyadr is offline  
Old 22-05-04, 16:20   #15
cecilia

Stage 5
 
cecilia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 372
Default

bobby nu am vrut sa fiu asha de dura.... dar pur shi simplu m-am enervat! shi tu te-ai fii enervat in locul meu. oricum sa speram ca daca ne despartzim de nitza shi de ACR totul va fii mai bine.
cecilia is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -