Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > EMMA

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-06-11, 16:43   #16
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Da intradevar..... de neuitat, asteptam sa nu mai fie alta la fel la SQ.
RollerMAN is offline  
Old 23-06-11, 17:09   #17
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Si totusi, masina ta este diesel? =))
AlexBanu is offline  
Old 23-06-11, 17:24   #18
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG 272.JPG
Views:	129
Size:	1,017.6 KB
ID:	2055754   Click image for larger version

Name:	IMG 273.JPG
Views:	137
Size:	998.1 KB
ID:	2055755   Click image for larger version

Name:	IMG 277.JPG
Views:	158
Size:	987.2 KB
ID:	2055757  

Click image for larger version

Name:	IMG 278.JPG
Views:	160
Size:	1.01 MB
ID:	2055758   Click image for larger version

Name:	IMG 276.JPG
Views:	148
Size:	962.8 KB
ID:	2055759  
Attached Files
File Type: avi IMG 274.AVI (17.41 MB, 28 views)
File Type: avi IMG 282.AVI (25.25 MB, 29 views)

Last edited by RD-Woo; 23-06-11 at 17:28.
RD-Woo is offline  
Old 23-06-11, 17:50   #19
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Da da masina mea e diesel ))

P.S. ca sa nu inteleaga niste persoane ce nu trebuie...problema unei etape atat de "neuitat" la sq...cel putin la categoria mea....este datorata doar unui invitat unic in ultimii 3 ani de etape emma romania.
__________________
Born 2 roll!
RollerMAN is offline  
Old 23-06-11, 22:23   #20
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Smile Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Quote:
Originally Posted by RollerMAN View Post
Da da masina mea e diesel ))

P.S. ca sa nu inteleaga niste persoane ce nu trebuie...problema unei etape atat de "neuitat" la sq...cel putin la categoria mea....este datorata doar unui invitat unic in ultimii 3 ani de etape emma romania.
Esti sigur ca este Diesel...

Arbitrajul la SQ in categoria ta a fost realizat de : Marinu / pozitia sofer & IM / pozitie pasager.
Modul in care s-a arbitrat la Slobozia a fost conform cu Regulamentul, nimic in plus nimic in minus. Si asa se va arbitra si de acum inainte, probabil si in aceeasi configuratie. La Slobozia am fost 4 arbitri la SQ si 2 la instalare.
Intradevar, un eveniment unic si de neuitat.

Urmatoarele etape EMMA cu probabilitate foarte mare de a fi anuntate luna aceasta sunt in orasele Timisoara si Bucuresti!

Felicitari tuturor competitorilor !!!
Va asteptam la urmatoarele etape!!
Succes in imbunatatirea sistemelor!
__________________
Pure Music
"The myth is stronger than the truth,
And the truth can sometimes lie
To see all from what it was
You need an uncorrupted eye..."
ionutmocioiu-on-facebook.com

Last edited by IM; 23-06-11 at 22:25.
IM is offline  
Old 23-06-11, 23:10   #21
SQ Addict
Competitor CNCA

Stage 5
 
SQ Addict's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 448
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Quote:
Originally Posted by RollerMAN View Post
Da da masina mea e diesel ))

P.S. ca sa nu inteleaga niste persoane ce nu trebuie...problema unei etape atat de "neuitat" la sq...cel putin la categoria mea....este datorata doar unui invitat unic in ultimii 3 ani de etape emma romania.
Da, ai tot dreptul sa fii nemultumit. Dar...nu de arbitrii de acum ci de arbitrii care ti-au dat 250 de puncte la etapa/ele trecuta/e, pe niste considerente doar de ei stiute.
Da, a fost de neuitat pentru ca a trebuit sa stam toti dupa tine 3 ore pentru ca nu ai inteles tu cu ce se mananca regulamentul EMMA si pentru ca aveai tu impresia ca masina ta e cea mai buna.

Daca e cineva nemultumit, acela sunt eu, si nu are rost sa detaliez aici. Am trecut de mult de stadiul la care sa ma oftic ca pierd locul 1,2, 1 miliard.

Seara buna!
__________________
Doo cp.

«Music is your safe place in an unsafe world!»
SQ Addict is offline  
Old 24-06-11, 03:29   #22
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

@sqaddict
3 ore dupa mine? pardon...a durat 30 de minute rejurizarea, nimic mai mult...cele 3 ore erau in capul tau poate...sau oare de ce nu s-au dat premiile imediat dupa ce s-a terminat jurizarea masinii mele, pt ca nu erau gata alte treburi, deci nu mai arunca cu noroi acolo unde nu e cazu.
Stai tu linistit cu masina mea, ea suna foarte bine. Ar trebui sa asculti cd-ul emma pe un sistem potent de casa si dupa aia mai discutam cum ar trebui sa sune o masina.

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Esti sigur ca este Diesel...

Arbitrajul la SQ in categoria ta a fost realizat de : Marinu / pozitia sofer & IM / pozitie pasager.
Modul in care s-a arbitrat la Slobozia a fost conform cu Regulamentul, nimic in plus nimic in minus. Si asa se va arbitra si de acum inainte, probabil si in aceeasi configuratie. La Slobozia am fost 4 arbitri la SQ si 2 la instalare.
Intradevar, un eveniment unic si de neuitat.

Urmatoarele etape EMMA cu probabilitate foarte mare de a fi anuntate luna aceasta sunt in orasele Timisoara si Bucuresti!

Felicitari tuturor competitorilor !!!
Va asteptam la urmatoarele etape!!
Succes in imbunatatirea sistemelor!
Modul in care s-a arbitrat la slobozia...a fost cu taiat in carne si oase...ceea ce pt mine este o bataie de joc la adresa competitorilor. A venit o persoana si gata schimbam modu de arbitraj, trebuia sa vina el sa ne arate calea corecta ...ca de 2 ani jumate incoace se tot juriza gresit nu? Yeah right..din punctul meu de vedere i s-a dat un deget...si a luat toata mana...cam asa stau treburile...
Sa dau un mic exemplu... peste a luat scor mai mic cu sistemul actual care suna mai bine decat precendetul in etapa de la slobozia fata de finala europeana din 2008? Deci clar..arbitrii europeni au si ei considerente doar de ei stiute!
Nu am inteles...domnu arbitru a vrut sa ne arate noua ca poate si el sa faca supriza neplacuta care ne-au facut-o arbitrii bulgari (da, aia care nu trebuiau sa vina).

Bun puteti sa arbitrati in continuare asa, eu unul nu o sa mai accept acel arbitru in masina mea, in caz contrar o sa trec la SPL, acolo nu exista loc de interpretari...unde aude si nu aude nu stiu ce arbitrul, ca el aude doar ce vrea....si acorda puncte tot la fel cum vrea...chit ca e un barem cu marja dar dak urechea lui atat aude asta e...acorda doar in partea de jos...in schimb ii placea sistemul (construit de el normal) in care atat de bine ce se auzeau toate instrumentele...ca se auzea si un zgomot infernal de fond la de cat de tare era dat amplificatorul pt tweetere )))) ca doar asta e ideea sa zangane toate instrumentele in creieri si vocea sa fie o chestie pe fundal....

Respectivul arbitru m-a depunctat de N ori la CNCA.....imi pare rau dar la EMMA nu voi accepta asa ceva si este pacat pt EMMA romania dak accepta un arbitru de acest gen in competitiile sale.

Last edited by RollerMAN; 24-06-11 at 03:33.
RollerMAN is offline  
Old 24-06-11, 03:44   #23
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Quote:
Originally Posted by RollerMAN View Post
@sqaddict
3 ore dupa mine? pardon...a durat 30 de minute rejurizarea, nimic mai mult...cele 3 ore erau in capul tau poate...sau oare de ce nu s-au dat premiile imediat dupa ce s-a terminat jurizarea masinii mele, pt ca nu erau gata alte treburi, deci nu mai arunca cu noroi acolo unde nu e cazu.
Stai tu linistit cu masina mea, ea suna foarte bine. Ar trebui sa asculti cd-ul emma pe un sistem potent de casa si dupa aia mai discutam cum ar trebui sa sune o masina.



Modul in care s-a arbitrat la slobozia...a fost cu taiat in carne si oase...ceea ce pt mine este o bataie de joc la adresa competitorilor. A venit o persoana si gata schimbam modu de arbitraj, trebuia sa vina el sa ne arate calea corecta ...ca de 2 ani jumate incoace se tot juriza gresit nu? Yeah right..din punctul meu de vedere i s-a dat un deget...si a luat toata mana...cam asa stau treburile...
Sa dau un mic exemplu... peste a luat scor mai mic cu sistemul actual care suna mai bine decat precendetul in etapa de la slobozia fata de finala europeana din 2008? Deci clar..arbitrii europeni au si ei considerente doar de ei stiute!
Nu am inteles...domnu arbitru a vrut sa ne arate noua ca poate si el sa faca supriza neplacuta care ne-au facut-o arbitrii bulgari (da, aia care nu trebuiau sa vina).

Bun puteti sa arbitrati in continuare asa, eu unul nu o sa mai accept acel arbitru in masina mea, in caz contrar o sa trec la SPL, acolo nu exista loc de interpretari...unde aude si nu aude nu stiu ce arbitrul, ca el aude doar ce vrea....si acorda puncte tot la fel cum vrea...chit ca e un barem cu marja dar dak urechea lui atat aude asta e...acorda doar in partea de jos...in schimb ii placea sistemul (construit de el normal) in care atat de bine ce se auzeau toate instrumentele...ca se auzea si un zgomot infernal de fond la de cat de tare era dat amplificatorul pt tweetere )))) ca doar asta e ideea sa zangane toate instrumentele in creieri si vocea sa fie o chestie pe fundal....

Respectivul arbitru m-a depunctat de N ori la CNCA.....imi pare rau dar la EMMA nu voi accepta asa ceva si este pacat pt EMMA romania dak accepta un arbitru de acest gen in competitiile sale.

Din spusele tale reiese ca te-a deranjat ca sa arbitrat corect dupa multa vreme?
roli is offline  
Old 24-06-11, 03:56   #24
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Cred ca e un trend ca lumea sa intelegea doar ce vrea....sa auda doar ce vrea...n-am de gand sa explic a 2 a oara...
Cine trebuie a inteles..cine nu ..NU...asta e...nici nu ma asteptam un sustinator al trendului CNCA sa inteleaga

Last edited by RollerMAN; 24-06-11 at 04:02.
RollerMAN is offline  
Old 24-06-11, 04:26   #25
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

@rollerMAN....

Scuze ca iti zic dar vezi ca din comunicatele EMMA ROMANIA ! la clasa ta au arbitrat Ionut Mocioiu & Marian Gadau ...
pilula20 is offline  
Old 24-06-11, 08:37   #26
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

asa si...am zis eu altceva?
Cred ca e mai mult decat evident la cine ma refer.
RollerMAN is offline  
Old 24-06-11, 08:56   #27
SQ Addict
Competitor CNCA

Stage 5
 
SQ Addict's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 448
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Da, 3 ore nu 30 de minute. Nu s-au dat premiile pentru ca mai erau masini de jurizat. De ce nu s-au jurizat masinile respective? Pentru ca cineva tot depunea contestatii una dupa alta pentru ca masina lui era cea mai tare.

Stai tu foarte linistit: am ascultat cd-ul EMMA pe sisteme foarte "potente" si intamplarea face sa cunosc acel cd precum si regulamentul EMMA pentru jurizarea SQ mult mai bine ca tine.

Masina ti-a fost jurizata de Marinu si Ionut, Radu si George deci 4 arbitrii, asa nu te mai da lovit ca te-a depunctat Marinu. De la 200 de puncte ai ajuns la 201 dupa cele 3 jurizari.
SQ Addict is offline  
Old 24-06-11, 09:13   #28
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Habar nu ai ce vorbesti! Contestatie dupa contestatie auzi la el, a fost de ajuns una singura...am stat si am ascultat masina mea...5 minute...si masina ta 5 minute impreuna cu ionut si marinu, dupa care....total separat radu si george au rejurizat masina mea...si abia dupa asta a fost rejurizata masina de ionut marinu si radu! In total 10 minute prima parte si inca vreo 20 a 2 a oara toti 3...Hai sa aud unde sunt alea 3 ore....in alta parte decat in capul tau...la fel ca si alte baliverne despre cum trebuie sa sune o masina de SQ!
Poate ar trebui sa vezi jurizarea separata facuta de radu si george.... aia unde am peste tot cu totul alt punctaj si din cauza neconcordantei intre cele 2 fise....au REarbitrat radu cu marinu si cu ionut masina....si radu stand in spate...ia zi tu mie...cum arbitrezi o masina din spate? NU mai vorbi cand nu stii ce vorbesti! Esti total pe langa! Si te mai si plangi ca ti-a dat tie marinu scor mic...da clar...ti-a dat scor cu indulgenta stai tu linistit!
TU habar nu ai despre EMMA, ti-o garantez...ai aparut si tu anu asta in peisaj si te crezi mare cunoscator...mai ai multe de invatat...mai ales daca vrei sa fii arbitru emma de sq!

Last edited by RollerMAN; 24-06-11 at 09:20.
RollerMAN is offline  
Old 24-06-11, 10:26   #29
alexnastase

Stage 3
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 135
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

chiar ma intrebam cand o sa inceapa nemultumirile.....
culmea e ca tu esti singurul!!!
cum adica nu accepti la EMMA sa fie tramsparenta cum a fost etapa de la Slobozia?..
Ti s-a spus de la inceput daca vrei sa participi international trebuie sa fii in primul rand tu mai drastitc cu instalarea/setarea sunetului.
intr-adevar nu am stat 3 ore dupa tine si contestatiile tale, si doar 2.


daca unu iti zice ca sistemul suna (mai) prost, nu-l crede, daca 2 zic acelasi lucru, pune-ti un semn de intrebare, dar cand 4 cunoscatori iti spun, cred ca ar trebui sa vezi unde ai gresit, si sa nu mai arunci aiurea cu noroi.
alexnastase is offline  
Old 24-06-11, 10:43   #30
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Neata!
Nu va mai certati...idee de baza este sa participi ,corect?
Cat despre sisteme,nu cred ca va exista vreodata unul care sa nu se poata inbunatati si care sa fi ajuns la un nivel maxim,asa ca,cat traim invatam cu bune si rele,acum depinde de perceptia fiecaruia....
Felicitari tuturor care au fost acolo ca participanti,organizatori sau spectatori!!
__________________
MOTO SAPIENS DROBETA TURNU SEVERIN
MH-79-TUN is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -