Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > SPL (Presiune Sonora)

Reply
 
Thread Tools
Old 17-01-12, 12:53   #256
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Epic fail. Nu vorbea nimeni de Event Loudest Car. Flame si mult pe langa subiect. Mai departe.



Eh, daca veneai si tu la o etapa sau daca aveai o masina care da tare si castiga premiul, puteai sa citesti pe cupa. Ii spune SPL Event Record la CNCA, profesore. Am observat ca la postarea rezultatelor pe forum s-au folosit si alti termeni. Dar numele premiului este cel scris pe cupa si folosit oficial. Adica SPL Event Record. Putina maturitate? Stii tu ce e aia? Nu-mi doresc sa copiez EMMA la nimic. Nu de alta dar eu vreau o competitie mare, sanatoasa, prospera, cu rezultate solide si competitori multumiti. Deci chiar nu am ce sa copiez de la EMMA.

PS: Ne-a dus capul de am facut singuri de la 0 un regulament cu mult peste medie. Ma gandesc ca ne descurcam si la 2-3 denumiri.

Citat din regulamentul CNCA, de unde se deduce si numele premiului:
Clasamentul general pentru premiul cel mare - Event Record @ SPL Challenge - este alcatuit din masinile care concureaza la toate probele de concurs organizate, rezultatul final luat in calcul fiind media tuturor rezultatelor obtinute in probele individuale. In cazul in care se tine o singura proba de concurs masina cu cel mai bun rezultat primeste si acest premiu

Sau iti place sa fii penibil, sau nu esti in stare sa te documentezi. Din doua una.






Ai vreun patent pe limba engleza? Ai vreun patent si pe cuvintul Zero?
Lasa jos discutia cu nationalismul ca pierzi detasat (vezi mai sus). Hai sa gasim un subiect real, eventual.

Nu ne dicteaza nimeni regulamentul si denumirile, inca o data. Folosim ce vrem si ce ne cade bine.

Oamenii vorbeau de loudest car, nu de Event Loudest Car. Ia o pastila, treci peste asta.

Ciudat este cum nu ai tu alta treaba decat sa analizezi CNCA. Nu te pune putin pe ganduri?

Nu ma intereseaza CNCA.
Noi am sesizat doar cateva inadvertente si am comentat... nimic mai mult. Precum ai observat tu asa am observat si noi ca la postarea rezultatelor s-au folosit si alti termeni...
Eheee, tocmai ca avem!
Avem doua trofee de la CNCA SPL Challenge / Extreme SPL Open - Locul 1 si Event Record la 4tuning days in 2009... de aici ne-a mirat si pe noi cum de a aparut Event Loudest Car la CNCA...
Hmmm, deci, cum stam cu documentarea?
__________________
Pure Music
"The myth is stronger than the truth,
And the truth can sometimes lie
To see all from what it was
You need an uncorrupted eye..."
ionutmocioiu-on-facebook.com
IM is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 13:00   #257
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Nu raspund la tot postul, ca am uitat deja 3 sferturi din el.

Stiu campionate Nationale in diverse domenii in care participa si concurenti din alte tari. Cum ar fi cele de raliu. De ce crezi tu ca denumirea de "National" limiteaza participarea la granitele tarii? Care e logica?

Nu e vorba de faptul ca gresesti sau nu. E vorba ca in orice discutie de genul gasesti tu o legatura abstracta la tine, EMMA sau GZ. Si chiar nu e cazul! O fi asa greu de inteles?
De acord cu tine in introducere!
Se discuta de GZ in acel topic, de record national si de altceva, despre care deja am spus ca am gresit prin extrapolare.
IM is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 13:02   #258
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Nu ma intereseaza CNCA.
Noi am sesizat doar cateva inadvertente si am comentat... nimic mai mult. Precum ai observat tu asa am observat si noi ca la postarea rezultatelor s-au folosit si alti termeni...
Eheee, tocmai ca avem!
Avem doua trofee de la CNCA SPL Challenge / Extreme SPL Open - Locul 1 si Event Record la 4tuning days in 2009... de aici ne-a mirat si pe noi cum de a aparut Event Loudest Car la CNCA...
Hmmm, deci, cum stam cu documentarea?
2009... Bun.

Scrie pe vreo cupa de la CNCA cumva Event Loudest Car?
Scrie in regulament Event Loudest Car?
Nici macar pe forum nu cred ca mai scrie, cu ocazia asta.

Dar nu ti se parea de bun simt sa semnalezi "inadvertentele" cand au aparut, in loc sa acuzi fals copierea denumirii, daca tot conteaza pentru tine lucrul asta?

Da, cum stam cu documentarea si cu bunul simt? Tocmai ca aveai cupa aia la indemana face interventia ta mai penibila si ne-justificata. Nimic nou!
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 13:05   #259
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by IM View Post
De acord cu tine in introducere!
Se discuta de GZ in acel topic, de record national si de altceva, despre care deja am spus ca am gresit prin extrapolare.
Se discuta de MNC initial. Restul discutiei a divagat. Si nu am vazut nimic fals la adresa GZ, ca sa fie nevoie de interventie.

Nu ii spune extrapolare ce ai facut tu acolo. Ii spune flame inutil si bagare in seama. Omul a spus loudest car in contextul in care atribuia un rezultat unui brand care detine cel mai mare rezultat ROMANESC in competitiile de SPL. Tu ai spus Event Loudest Car de la EMMA. Care sufletu' meu e legatura? In afara de aia din mintea ta, de vezi tu extrapolari.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 13:11   #260
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
2009... Bun.

Scrie pe vreo cupa de la CNCA cumva Event Loudest Car?
Scrie in regulament Event Loudest Car?
Nici macar pe forum nu cred ca mai scrie, cu ocazia asta.

Dar nu ti se parea de bun simt sa semnalezi "inadvertentele" cand au aparut, in loc sa acuzi fals copierea denumirii, daca tot conteaza pentru tine lucrul asta?

Da, cum stam cu documentarea si cu bunul simt? Tocmai ca aveai cupa aia la indemana face interventia ta mai penibila si ne-justificata. Nimic nou!
M-am referit la ceva ceeace a existat pe sectiunea respectiva si a fost sters cu aceasta ocazie. Precum am mai spus... ne-a mirat si pe noi de unde pana unde si in ce scop? )
IM is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 13:14   #261
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by IM View Post
M-am referit la ceva ceeace a existat pe sectiunea respectiva si a fost sters cu aceasta ocazie. Precum am mai spus... ne-a mirat si pe noi de unde pana unde si in ce scop? )
Nu a fost sters, a fost modificat conform denumirii oficiale folosite in CNCA.

Si de la ceva scris pe o sectiune (nici macar la toate etapele) pana la mirare si acuza clara si explicita de copiere a unei denumiri, nu simti nici o diferenta?
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 13:27   #262
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

domnu IM am si eu o intrebare, daca anu asta se doboara recordu ala de 159.99++, ce faceti mergeti si cumparati un alt automobil de 170++?
roli is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 13:49   #263
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Se discuta de MNC initial. Restul discutiei a divagat. Si nu am vazut nimic fals la adresa GZ, ca sa fie nevoie de interventie.
Una este sa spui ca X este fabricat integral in China si alta este sa spui ca X produce si in China! Este o latura de gri... intre albul si negrul absolut (adevarat sau fals). Daca era DD in locul GZ cred ca ai fi procedat la fel.

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Nu ii spune extrapolare ce ai facut tu acolo. Ii spune flame inutil si bagare in seama. Omul a spus loudest car in contextul in care atribuia un rezultat unui brand care detine cel mai mare rezultat ROMANESC in competitiile de SPL. Tu ai spus Event Loudest Car de la EMMA. Care sufletu' meu e legatura? In afara de aia din mintea ta, de vezi tu extrapolari.
Referitor la loudest car am spus ce aveam de spus.
Referitor la rezultatele din competitiile SPL din Romania, aici gresesti in exprimare.
Cel mai mare rezultat ROMANESC in competitiile SPL.... adica?
Poate vrei sa spui ca sistemul a fost construit in Romania, ok, de acord... dar ce legatura are cu cel mai mare rezultat ROMANESC in competiile SPL??? Tot in Romania am participat si noi, ca proprietari ai Citroenului, deci.... hai sa ne lamuresti?
Daca participa Andree din Germania as fi inteles, dar nu este cazul. Automobilul l-am cumparat, l-am modificat, etc... si am participat ca roman.
Deci, ce sa intelegem?
IM is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 13:58   #264
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Una este sa spui ca X este fabricat integral in China si alta este sa spui ca X produce si in China! Este o latura de gri... intre albul si negrul absolut (adevarat sau fals). Daca era DD in locul GZ cred ca ai fi procedat la fel.


Referitor la loudest car am spus ce aveam de spus.
Referitor la rezultatele din competitiile SPL din Romania, aici gresesti in exprimare.
Cel mai mare rezultat ROMANESC in competitiile SPL.... adica?
Poate vrei sa spui ca sistemul a fost construit in Romania, ok, de acord... dar ce legatura are cu cel mai mare rezultat ROMANESC in competiile SPL??? Tot in Romania am participat si noi, ca proprietari ai Citroenului, deci.... hai sa ne lamuresti?
Daca participa Andree din Germania as fi inteles, dar nu este cazul. Automobilul l-am cumparat, l-am modificat, etc... si am participat ca roman.
Deci, ce sa intelegem?
Nu e DD si nu are cum sa fie. "Daca" in contextul asta... nu exista. Si ma intereseaza mai putin ce face brandul pe net sau in discutii de marketing (pro sau contra). In competitii poate brandul sa-si spuna parerea mai bine. Zic eu.


Cat despre acel rezultat, hai sa amanam discutia inca putin. Inteleg de ce te agati, intelegi la ce ma refer. Pentru mine in continuare nu este performanta ta (a voastra). Am explicat si de ce (nu o data). Dar ma repet, de dragul porumbelului pacii o lasam asa... inca putin.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 14:13   #265
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Nu e DD si nu are cum sa fie. "Daca" in contextul asta... nu exista. Si ma intereseaza mai putin ce face brandul pe net sau in discutii de marketing (pro sau contra). In competitii poate brandul sa-si spuna parerea mai bine. Zic eu.


Cat despre acel rezultat, hai sa amanam discutia inca putin. Inteleg de ce te agati, intelegi la ce ma refer. Pentru mine in continuare nu este performanta ta (a voastra). Am explicat si de ce (nu o data). Dar ma repet, de dragul porumbelului pacii o lasam asa... inca putin.
In momentul in care va apare in RO un audiomobil care va depasi oficial 160dB, ne vom reintoarce si noi in competitii SPL. Ideea mea la achizitia AX-ului a fost aceea de a vedea la aceea ora ce inseamna 160dB si a incerca sa crestem competitivitatea si la noi.
Timpul = bani! Am preferat sa achizitionez AX-ul gata construit la aceea vreme si sa il modificam, imbunatatind rezultatul pana la peste 162dB neoficial.
Singurul competitor cu mare potential a fost Blak, cu sistemul DD. Ciprian s-a retras si am ramas singuri la aceea vreme, pentru care in scurt timp am vandut AX-ul.
M-as bucura foarte mult sa vad un rezultat mult mai bun decat acel 160dB obtinut in 2006 in dB Drag Racing Super Street 1-2.
IM is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 14:48   #266
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Timpul = bani! Am preferat sa achizitionez AX-ul gata construit la aceea vreme si sa il modificam, imbunatatind rezultatul pana la peste 162dB neoficial.


Asa sa fie.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 19:45   #267
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by basic View Post
Argumentul era ca ,cu brandul respectiv s-a obtinut INTR-O COMPETITIE(nu conteaza care) un rezultat bun (in acest caz cel mai mare) fapt ce impunea un respect pt brand.

Ce legatura are asta cu EMMA? ....Ce legatura are topicul cu emma...Ce legatura are sectiunea cu emma.....As putea sa mai extrapolez mai departe.
Ce legatura are asta cu 160db?
Ce legatura are sistemul meu cu sistemul care a obtinut 160db?(afara de faptul ca ambele au fost masurate in RO]


La ora actuala este vorba de un sistem ACTUAL , la asta se refera la "ora actuala".Daca consideri o expresie care te denigereaza asa cum am considerat eu "lipsa de maturitate" e normal sa intrebi ca sa poti fi lamurit ceea ce am vrut sa exprim.

Eu cred ca citesc foarte atent atat ce scriu eu cat si ce scriu altii iar atunci cand nu citesc se vede prin raspunsurile care le dau.
Sa mai citesc atent inca o data?
Daca tot s-a extrapolat (as zice eu aiurea-aka flame cum zice rellaxx) iar eu am explicat exact ce am vrut sa exprim in momentul cand am scris, credeam ca suntem capabili sa purtam o discutie bazate pe argumente pro si contra .

Mai intreb inca o data :
Despre ce lipsa de maturitate este vorba(a cui , de ce? etc) ?

Am adresat mai sus niste intrebari care sa ma lamureasca si NU am primit raspunsuri.Consider(am) ca exista macar atat respect reciproc cat sa fiu lamurit asupra nuantei in care s-au facut anumite afirmatii.

Cred ca am dat dovada de respect cand am EXPLICAT ceea ce am vrut SA EXPRIM prin posturile/afirmatiile mele.

Prefer sa nu raspund la "flame" dar cand simt si cea mai mica jignire puteti fi siguri ca va voi cere explicatii (ca sa ma lamuresc exact si sa evit sa inteleg gresit).
__________________

157.7DB...CAN'T STOP THE ROCKs.....
2013=> 158.7DB

Last edited by basic; 17-01-12 at 19:56.
basic is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 22:28   #268
Marius_FTU

Stage 4
 
Marius_FTU's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 212
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by Black[Angel] View Post
Important e cine a reusit sa faca termlab-ul sa afiseze cifra de 160 db...restu o consider can can
Doresc o confirmare din partea lui Relaxx daca acel scor de 160db a fost oficial sau nu. Nu prea pricep punctul de vedere al unei baricade.. a fost sau nu scor oficial la o competitie oficiala? Vrem sa stim si noi, majoritatea care nu are legatura cu supararile fiecaruia, un adevar obiectiv, atata tot
__________________
Pioneer, Ground Zero, In Phase, PowerBass
Marius_FTU is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 23:46   #269
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by Marius_FTU View Post
Doresc o confirmare din partea lui Relaxx daca acel scor de 160db a fost oficial sau nu. Nu prea pricep punctul de vedere al unei baricade.. a fost sau nu scor oficial la o competitie oficiala? Vrem sa stim si noi, majoritatea care nu are legatura cu supararile fiecaruia, un adevar obiectiv, atata tot
Nu e vorba de nici o suparare.


Rezultat oficial? Da. Motiv de lauda si multumire? Din punctul unora de vedere... Nu.

A cumpara o performanta este echivalentul recunoasterii incapacitatii de a obtine acea performanta cu resurse proprii. Asa cum au reusit si alti romani, fara sa fie importatori sau montatori. Nu mai enumar.


Anul asta o sa avem despre ce povesti anul viitor. Pana atunci... discutam despre trecut.

Sper ca ti-am raspuns suficient de detaliat. Nu e vorba de suparari sau baricade. Doar de opinii. Nu contesta nimeni rezultatul. Erau discutate "realizarea" si "motivul de mandrie". Atata tot.

PS: Am sters o parte din post... Chiar nu are rost. Si mai si rimeaza.

Vorbim cu Termlab-ul in fata cand o fi timpul. Pana atunci mai bine lucram in loc sa ne dam cu parerea. Valabil si pentru mine.

Last edited by ReLLaXX; 18-01-12 at 01:49.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 22-01-12, 22:11   #270
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Pachete de membru CNCA (Membership)

Quote:
Originally Posted by B-11-AYG View Post
rosu vine de la gti sau dd
si da vine si de la DD .... 10 difuri de 15 sau 12 sau 8 de 18 ...vedem dar cu siguranta vor fi DD!!!
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -