Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 10-06-07, 16:21   #1741
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by AK-ZER View Post
cu croamele astea gigante shi anvelpele cu profil de 30.. nu mai vorbim..
Is pe 30? Nu pe 25? Am vazut candva anvelope pe 25 dar nu-mi amintesc, pe ce masina era... mie mi se pare mic pentru 30.

Daca cineva nu are ce sa faca in sfarsitul saptamanii, sa se duca in zorilor, ca aproape toate masinile se pot vedea acolo (in jurul Obsession). Mustangul, toate Jeguarele, Infiniti, cateodata mai apare si Ferrariul etc.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 22:59   #1742
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Camioanele cu Chevy si cu Jag. am vazut si eu. Au trecut pe Observatorului.
Na asa! Un Lambo mai lipseste din CJ
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 23:02   #1743
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
beton da nu e pt drumurile noastre
nu degeaba au inaltat asa tare si loganu

face ca si ala cu ferrari negru numa in centru se invarte cu masina
l-am vazut pe podul de la gara cred ca mergea cu 5 kmh sa nu ramana ca masina ca si aia din Flinston family
respect pt proprietar dar masina nu e pt romania pt expozitie poate

Last edited by NightRider; 10-06-07 at 23:07.
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 11:59   #1744
CJ-18-DOR

Stage 4
 
CJ-18-DOR's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 198
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

macar de ar fi proprietar la ferrari ala negru.,..nu stiu cati ati auzit..dar e inchiriat nu e nici pe departa cumparat cum s-a auzit mai demult...spun asta..pt ca am niste cunostinte ceva mai hai..instarite sa zic in Cluj..si cam stiu ce se intampla cu multe chesti ...dar oricum respect si mie imi place..l-am vazut de multe ori..toarce mistho ...da noah
__________________
CJ-18-DOR is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 15:36   #1745
romanov

Stage 3
 
romanov's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 118
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by CJ-18-DOR View Post
macar de ar fi proprietar la ferrari ala negru.,..nu stiu cati ati auzit..dar e inchiriat nu e nici pe departa cumparat cum s-a auzit mai demult...spun asta..pt ca am niste cunostinte ceva mai hai..instarite sa zic in Cluj..si cam stiu ce se intampla cu multe chesti ...dar oricum respect si mie imi place..l-am vazut de multe ori..toarce mistho ...da noah
cu asta ai zis-o....da-mi voie sa iti spun ca stiu eu de unde l-a cumparat si indirect pe proprietarul parcului.cum poti macar sa gandesti ca ii inchiriat?!?Doamneeee.pai tu stii cat costa sa inchiriezi un ferrari zilnic??sub 1000 de euro nu gasesti niciunde pe lumea asta.atunci fa tu o socoteala cam ce renteaza mai mult sa il inchiriezi un an sau sa il cumperi fain frumos.
__________________
::::::::::
romanov is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 21:05   #1746
MANTUS

Stage 5
 
MANTUS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 366
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

is beton masinile ce mai............
MANTUS is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 13:54   #1747
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by romanov View Post
cu asta ai zis-o....da-mi voie sa iti spun ca stiu eu de unde l-a cumparat si indirect pe proprietarul parcului.cum poti macar sa gandesti ca ii inchiriat?!?Doamneeee.pai tu stii cat costa sa inchiriezi un ferrari zilnic??sub 1000 de euro nu gasesti niciunde pe lumea asta.atunci fa tu o socoteala cam ce renteaza mai mult sa il inchiriezi un an sau sa il cumperi fain frumos.
S-ar putea sa fie inchiriat, desi nu prea cred. Dar nu stiu de unde ai aflat preturile, pt. ca in Germania un Lambo (2006) costa 400EUR 3 zile. Stiu, ca prietenul meu a inchiriat una.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 14:35   #1748
bluedevil

Stage 2
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 61
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by DACIA-Wrc View Post
nu stiu daca o mai fost sau nu dar stiu ca jentile alea pe mine ma termina psihic!!!
Sunt cam expirate.....printre daciile "tunate" cu 4 tevi de esapament din Cluj arata insa bine
bluedevil is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 15:00   #1749
bluedevil

Stage 2
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 61
Thumbs up Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
S-ar putea sa fie inchiriat, desi nu prea cred. Dar nu stiu de unde ai aflat preturile, pt. ca in Germania un Lambo (2006) costa 400EUR 3 zile. Stiu, ca prietenul meu a inchiriat una.
Ba da voi nu stiu pe ce lume traiti....cu 400Euro /3 zile adica 133euro pe zi iti poti inchria un mercedes E Classe nici nu poti visa la un Ferrari....Un supercar costa cel putin 1500Euro/zi
Mai folositi si voi google-ul ! Uite un exemplu (nu e 360 ca e 430 dar costa 1900Euro/zi)

http://www.eliterent.com/pages/car_details.php?id=1435

Daca cineva ti-a zis ca a inchiriat un Lambo inca si din 2006 cu 400euro fie si pentru o ora inseamna ca te-a mintit zdravan.

Iar referitor la faptul ca Ferrariul ala negru al flipilor e inchiriat putin probabil dupa parerea mea nu . Ce este total exagerat insa este povestea pe care ei o promoveaza ca au platit pe el 178.000euro ( pretul de piata pentru un modena ca al lor variaza intre 80.000-110.000cu tot cu Tva vezi mobile.de) si ca ar fi modelul (Challenge Stradale) ceea ce iar e o mare minciuna . Daca vreti sa va distrati puteti citi in ziarul Clujeanului articolul . Eu am ras copios cand am citit aberatiile din articol . Convingeti-va singuri ! Articolul :


"Nu cumperi doar un Ferrari, cumperi istorie"

Florin Florian are 22 de ani şi este fericitul proprietar al singurului Ferrari F360 Challenge Stradale din Cluj. E înnebunit după maşinile sport, a avut înainte un Mercedes SL, dar şi-a dorit dintotdeauna un Ferrari. Şi l-a găsit, în urmă cu o lună, într-un parc auto din Germania. S-a dus să îl ia, numai că lucrurile nu au fost aşa simple. "A trebuit să fac timp de o săptămână un curs, pe circuit", povesteşte tânărul. Ferrari nu este "orice" maşină, aşadar nu se conduce ca "orice" maşină.

Florin a trebuit efectiv să înveţe să o conducă, să se obişnuiască prima dată cu ea, având în vedere că are o cutia de viteze specială, pe volan, de tipul celor folosite la maşinile de Formula 1. Totul legat de această maşină e special, doar nu degeaba face parte din Scuderia Ferrari, după cum a ţinut să precizeze proprietarul.

Ferrari-ul clujeanului e negru, cu interior de piele bej, suspensie sport, discuri de ceramică, 426 de cai putere, motor de 3600 de centimetri cubi, şi cântăreşte 1290 de kilograme. A costat 178.000 de euro, consumă 25 de litri de benzină la suta de kilometri şi prinde o viteză de 327 de km/h (ajunge la la 0 la 100 km/h în 4,2 secunde). Un amănunt, poate puţin semnificativ: asigurarea Casco pentru această maşină ajunge la 8.500 de euro pe an, preţul la care ai putea achiziţiona o Dacia Logan nou-nouţă. Din cauza faptului că se produc doar câte 300 de bucăţi dintr-un anumit tip de Ferrari, preţul acestora creşte, pe măsură ce trece timpul.

Ce îi place cel mai mult la maşina lui? "Faptul că e mai mult decât o maşină. Chiar şi cel care mi-a vândut-o, mi-a spus <Cumperi mai mult decât o maşină, cumperi o istorie>", povesteşte Florin. O singură nemulţumire are clujeanul, însă nu legată de maşină, ci de drumurile din oraş, care se "simt" foarte tare, din cauză că Ferrari-ul este foarte jos şi destul de rigid.

Ferrari 360 este numele ce cuprinde trei modele diferite: Modena, Spider şi Chalenge Stradale. Ferrari 360 Spider a apărut ca vedetă de cinema în filmul "Îngerii lui Charlie", fiind condus de frumoasa Cameron Diaz. "Surorile" 360 apar şi în jocuri video, precum "Need For Speed: Hot Pursuit", "OutRun 2", "Project Gotham Racing 2" sau "Forza Motorsport". Un Ferrari F360 Challenge Stradale "în carne şi oase" poate fi văzut, de vreo 3 săptămâni, şi pe străzile Clujului (foto)


linkul:
http://www.clujeanul.ro/articol/ziar...trabant/15110/
bluedevil is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 15:37   #1750
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Am continuat discutia in "Chat" ca deja e off topic.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 13-06-07, 17:36   #1751
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Masini

plin orasu de raritati, modele devenite deja clasice si voi numa masinile scumpe le vedeti...
tekno is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 14:01   #1752
roby200687

Stage 5
 
roby200687's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,950
Member of:
[SKODA]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

te referi cumva la Rs u tau? ))

mai ete un fiat decapotabil .... arata ft ft bine din ani 70 ...cam asa ..
roby200687 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 14:38   #1753
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

ma refer la taunusu coupe alb ala cu low la numar, ma refer la mk1-le lu horica, ma refer la broscutele restaurate care bantuie cluju', la alfa spider generatia '70... is multe, tre sa ai ochi...
__________________
tekno is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 14:50   #1754
roby200687

Stage 5
 
roby200687's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,950
Member of:
[SKODA]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

ma uit si eu dupa fiatul acela si pun poze
roby200687 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 19:33   #1755
MaxX_82

Stage 4
 
MaxX_82's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 293
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

fiatu e adus din america, de vreo 2 ani parca...pentru ce varsta are arata f bine masinuta
MaxX_82 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -