Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-07, 17:57   #1771
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
cr faci langa un TVR , sau un DeLorean sau un shelby mustang cum faci ?
da ce ma umbla televiziunea pe strada? sau vine DiCaprio in romania
tekno is offline   Reply With Quote
Old 03-07-07, 18:46   #1772
smoke
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
smoke's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 942
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

tvr..... not like... tvr ), stiu ca ai glumit :P
smoke is offline   Reply With Quote
Old 03-07-07, 20:31   #1773
MixMaster

Stage 4
 
MixMaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 234
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

am vazut si eu azi un Bentley Azure cred ca era...din pacate tot pe un trailer...alb...cu soft-top bej..ca si cel din Buc cu nr NDD...cel putin Azure parea din spate..daca nu...era continental GTC...oricum frumos...

cat despre partea cu ML AMG si Aston Martin...s-au mai bucurat cativa pe-aici si au pus si poze dar repede s-a sarit la gatul lor ca nu vad raritatile din Cj...vad numai scumpeturile...pai parerea mea e ca scumpeturile astea sunt foarte foarte tari...si foarte foarte frumoase...acuma ca nu ni le permitem toti e alta poveste...dar sincer...eu unul nici cadou nu as lua un renault 5 sau un golf 1...sper sa nu jignesc pe nimeni...pentru mine alea sunt exact ca daciile 1310. Punct. Mai bine as da banii pe o skoda fabia...chiar bucuros as face-o...sau pe un fiat grande punto nou...sau chiar un logan as prefera inaintea lor...
__________________
Sunt foarte misterios.De multe ori nici eu nu stiu ce fac.
MixMaster is offline   Reply With Quote
Old 03-07-07, 20:59   #1774
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by MixMaster View Post
cat despre partea cu ML AMG si Aston Martin...s-au mai bucurat cativa pe-aici si au pus si poze
sa vad si eu poze cu ML-u
sau cu aston martin-ul alb ? care s-au pus

vorbesti si tu sa te aflii in treaba

''raritati'' nu inseamna numai masini vechi opusul ''scumpetelor'' cum le spui si mk1 sau r5 sun masini absolut banale , de aceeasi generatie cu batrana dacie , nu poti sa le compari cu fabia mai.



anyway e thread de discutii
discutati
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 02:30   #1775
MixMaster

Stage 4
 
MixMaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 234
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

de AM alb nu stiu nik...dar la 121 e cel negru, DB9...in fine wob-ule...nu a fost un atac la adresa ta sau a lui tekno...dar pe bune ca deja ma enerveaza cand se adopta o atitudine de-asta..daca eu am o masina nu stiu de care foarte veche si care a avut niste rezultate bune la raliu in 1970 e o opera de arta...si gata pustanii astia de 18 ani nu stiu nimic..ei sunt prosti...vine altu si vopseste un stop la dacie negru si e mare tuner...dar daca altul isi pune nush` ce spoiler e kitch ca mai este unu` in Romania la fel(exemplu cu vectra-ul ala portocaliu cand a fost tunat,care zic eu a fost facut foarte misto..nu mai stiu pe la ce pagina e), vine altu mai tare care-si pune un body kit de 2 lei pe logan...gata..e cel mai complet si mai bine tunat logan din Ro....dar unul care are masina modificata frumos are jantele prea mici,sub 19 inch nu intra la jante tari...bine ca erau tari rahaturile alea de spinner-e de pe 3-ul ala cabrio cu nr VIC...
repet inca o data...nu atac pe nimeni...nu vreau sa jignesc pe nimeni...dar va rog incetati cu atitudinea asta prosteasca de gen "si-asa sunt acrii strugurii"...doamne ajuta sa ajungem sa avem fiecare ce ne dorim...sa iesim din casa si sa nu stim cu ce sa mergem pe terasa...cu lambo-ul ,cu bentley-ul, cu SLR-ul sau cu Zonda? Neah...hai sa iau Fiorano-ul GTB..ca doar e vineri...e ziua Ferarri...
MixMaster is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 02:54   #1776
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

no hai sa nu ne mai intepam

preferintele auto variaza ca si cele muzicale (daca as fi sa aleg 7 masini - una pt fiecare zi ale saptamanii , nici 1 nu ar fi ferrari nu ca am ceva cu marca dimpotriva , dar sunt alte doamne pe lista mea )

ontop:
Aston Martinul alb V8 este proaspat la Cluj
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 15:51   #1777
ZanDer

Stage 5
 
ZanDer's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,913
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

si totusi ... renourile 5 fac furori la linii, ce sa faci ... pasiunea asta ...
ZanDer is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 16:23   #1778
smoke
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
smoke's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 942
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

e cam multi pe forumu asta care a in sange ..vb aia...'' banii mei.. valoarea mea'' .. ce za vada intr-un renault 5.. sau o masina care a facut istorie.. si inca e la fel de impecabila ca acum 30 de ani.


whatever... Smoke out
smoke is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 16:29   #1779
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by smoke View Post
e cam multi pe forumu asta care a in sange ..vb aia...'' banii mei.. valoarea mea'' .. ce za vada intr-un renault 5.. sau o masina care a facut istorie.. si inca e la fel de impecabila ca acum 30 de ani.


whatever... Smoke out

pai nu ai ce vedea numa ca te lasa cu ochii in soare asa merg ,a avut un prieten r5 turbo sa nu va povestesc cu mergea masina aia drept ii ca ii consuma cam 15-16 L
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 16:45   #1780
MixMaster

Stage 4
 
MixMaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 234
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by smoke View Post
e cam multi pe forumu asta care a in sange ..vb aia...'' banii mei.. valoarea mea'' .. ce za vada intr-un renault 5.. sau o masina care a facut istorie.. si inca e la fel de impecabila ca acum 30 de ani.


whatever... Smoke out
ai inteles total gresit...nu e chestia de "banii mei valoarea mea"...eu vad banii mei comfortul meu,placerea mea,pasiunea mea...in renault 5 nu o sa vad niciodata o placere...de nici un ordin..nici estetic...nici revolutie tehnica nu e...pt mine nu e nik...renault 5 egal un mare zero barat...nu dau 2 bani pe istora care a facut-o...si stefan cel mare a facut istorie...sa-i port poza-n buletin? sau sa-i fac o statuie de ceara si sa o tin in camera? nu prea cred... eu vad la raliuri Evo IX , impreza STI...alea inseamna pt mine masini de raliu...nu renault 5...iar clasice in curse si tuning pt mine inseamna toyota supra modelul 98....skyline-ul...eclipse 99... Dar clar gusturile nu se discuta...sa dea domnul sa aveti toti numai renault-uri 5 daca astea le vreti...ca sunt masini care au facut istorie...si merg de rup...si voi si copii vostri care o sa fie la fel de pasionati sa aiba tot renault-uri 5...si sa puneti poze cu ele sa ne minunam si sa le laudam...si sa spunem..."intr-adevar...nu se compara cu Carerra GT , Zonda F sau Veyron...ce prosti sunt cei ce le cumpara alea...si snobi...si fraieri...si avizi dupa notorietate...ca eu si sa fiu miliardar in euro tot un renault 5 mi-as lua...si as fi catalogat un cunoscator...un adevarat...eu nu sunt snob..."
MixMaster is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 16:52   #1781
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Suntem o generatie care a crescut cu golf , r5 , kadett, ursulet,dacia si alte masini ale anilor 80-90.

s-au schimbat vremurile
au aparut exoticele, masinile de lux , de performanta , .. nu cred ca e bine sa comparam asa ceva acum.In mintea fiecatruia un anumit gen de masina are ceva deosebit prin look si performane . se numeste evolutie.
cand ajungi sa detii o masina peste clasa medie iti garantez ca nu iti uiti primele ''iubiri''.

Va doresc la toti cat mai multe exotice
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 17:08   #1782
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

seb nici nu stiu de ce te mai chinui sa le explici... yo am renuntat...
tekno is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 17:15   #1783
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

imi expun parerea de om modest pe un forum liber unde proprietarii au masini de clasa medie 1000-10000 euro
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 18:46   #1784
smoke
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
smoke's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 942
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by MixMaster View Post
ai inteles total gresit...nu e chestia de "banii mei valoarea mea"...eu vad banii mei comfortul meu,placerea mea,pasiunea mea...in renault 5 nu o sa vad niciodata o placere...de nici un ordin..nici estetic...nici revolutie tehnica nu e...pt mine nu e nik...renault 5 egal un mare zero barat...nu dau 2 bani pe istora care a facut-o...si stefan cel mare a facut istorie...sa-i port poza-n buletin? sau sa-i fac o statuie de ceara si sa o tin in camera? nu prea cred... eu vad la raliuri Evo IX , impreza STI...alea inseamna pt mine masini de raliu...nu renault 5...iar clasice in curse si tuning pt mine inseamna toyota supra modelul 98....skyline-ul...eclipse 99... Dar clar gusturile nu se discuta...sa dea domnul sa aveti toti numai renault-uri 5 daca astea le vreti...ca sunt masini care au facut istorie...si merg de rup...si voi si copii vostri care o sa fie la fel de pasionati sa aiba tot renault-uri 5...si sa puneti poze cu ele sa ne minunam si sa le laudam...si sa spunem..."intr-adevar...nu se compara cu Carerra GT , Zonda F sau Veyron...ce prosti sunt cei ce le cumpara alea...si snobi...si fraieri...si avizi dupa notorietate...ca eu si sa fiu miliardar in euro tot un renault 5 mi-as lua...si as fi catalogat un cunoscator...un adevarat...eu nu sunt snob..."
nu era referire la tine.. ci la ''curentu'' care circula... nu-s nici io fan special renault 5 sau kadett etc... e strict o problema de gusturi si putere de cumparare.... kadett am.. asta imi permit.. si totusi cu '' jafu '' meu ma distrez tare la semafoare.. si ma costa mai nika.... ca intretinere... nu-s cum e cu masinile mai noi..... creca o tara mai scumpa problema...

si mai zi-mi o treba ca sa incheiem subiectu... cati din cei ce isi cumpara masini tari... subaru, evo, lamborghini, ferrari ,...fac ceva cu ele ce tine de performantele lor... ?!????? sau stiu sa le duca macar la jumate de potential...
io cred ca jumate is numa fumuri.. ca frate ce masina tare mi-am luat...ca imi da bani taticu.. la valoarea mea )) ,


numa la aia ma refer... all the best from SmokeDesign , Smoke out

P.S: n-am nik cu oamenii care le da taticu bani, etc.... sper sa am cand mi-o veni vremea sa ii dau la al meu ce isi doreste.. dar deocamdata da-mi voie sa apreciez mai mult unul care isi face cu mana lui, pe curu lui si un lastun si stie sa o aprecieze...
smoke is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 18:56   #1785
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Deosebite si Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
ontopic , o masina deosebita
lexus @ rex

Pacat ca nu prea e vazuta prin cj...mai mult prin bucuresti isi duce viatza
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -