Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-09, 16:56   #31
LoOn

Stage 3
 
LoOn's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 79
Default Re: Autostrada A3

Romanii tot romani... Un mercedes cu nr de spania mergea azi pe contrasens n-avea nici o treaba, din cate am vazut iesiri au uitat sa faca in caz ca gresesti drumul. Si o alfa din mures facea liniute cu un touareg nu prea am inteles ce vroiau ei sa-si demonstreze...
LoOn is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 18:22   #32
mishu28

Stage 4
 
mishu28's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 179
Default Re: Autostrada A3

Eu am multi colegi de facultate care lucreaza la autostrada si mi-au povestit ca gardul de protectie nu e terminat inca pt ca s-a incercat montarea lui de 2 ori dar peste noapte s-au furat bucati destul de mari din el.
Este bine ca s-a eliberat zorilor si manasturu dar se aud zvonuri ca nu va sta prea mult deschisa autostrada pt ca mai are de platit statu o gramada de bani si daca nu-i dau se inchide.
mishu28 is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 18:23   #33
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Autostrada A3

110 milioane de euro este restanta statului fata de bechtel
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 18:42   #34
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Autostrada A3

Quote:
Originally Posted by CJ-86-UHE View Post
Culj-Turda,sub 14 minute, se pot face si prin feleac, mergand cu maxim 95 -100 prin localitati
cluj turda e relativ spus. e mai exact gilau - turda ... din cluj mai faci ceva minute pana acolo. Eu daca as vrea sa ma duc la turda nu cred ca m-as duce pe autostrada. eventual daca stai in manastur si vrei sa ajungi undeva in partea dinspre alba iulia.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 21:24   #35
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: Autostrada A3

limita e 100 nu 110km/h si oricum cand o sa dea drumu oficial la ea fara restrictie cu gard facut tot ghiciti ce o sa faca prima data...o s-o umple de radare....asta e romania nu ai ce-i face.....e gata autostrada da limita e de 100 pai atunci nu e autostrada daca e limita...in plus astept sa vad daca rezista mai mult decat centura de la Gherla care dupa 3 zile de la inaugurare s-a surpat si e si acum surpata mai ales ca nici nu au testat-o(ma refer la autostrada)



daca vreti sa ne adunam sa dam niste ture mai multi peste 10-15 masini intr-o zi facem niste poze calumea niste filmulete ar fi frumos.....propunerea mea ramane valabila in caz ca se anunta doritori o sa facem un topic nou cu o intalnire si plecam de acolo toti
__________________
"APLICAM TOTI LEGEA JUNGLEI DESI STAM INTRE BETOANE..."
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 23:01   #36
lancerEvo

Stage 5
 
lancerEvo's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,128
Default Re: Autostrada A3

Ce tare, ce tamtam, cum merge lumea la autostrada ca la urs... ce naiba, ii o autostrada de *** de 40 de km, dincolo sunt sute, cu mii de km

p.s. am auzit de la inca doi oameni de mercedesul de pe contrasens!
__________________
I\'m not driving fast, I\'m flying low
lancerEvo is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 00:03   #37
HardWorker

Stage 5
 
HardWorker's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
Default Re: Autostrada A3

poi in romania e mare lucru de aceea tantamul astaoricum e foarte ok facuta pacat de majoritatea de romanii necivilizati pe care o circula..
HardWorker is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 00:09   #38
lancerEvo

Stage 5
 
lancerEvo's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,128
Default Re: Autostrada A3

azi dupamasa erau doua doamne cu o dacie oprite pe banda de urgenta si se aplecau peste gilisere, nuhs ce vroiau sa faca, poate cautau loc de facut gratar ))
lancerEvo is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 00:39   #39
ZanDer

Stage 5
 
ZanDer's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,913
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Autostrada A3

Ma ... mere lejer 250, numa sa nu gasesti vulpi cum se zicea mai devreme ... eu nu am gasit.
ZanDer is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 00:56   #40
HardWorker

Stage 5
 
HardWorker's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
Default Re: Autostrada A3

fratilor am testat azi!!!!se poate merge lejer cu 300 deci puteti sa ii dati linistiti nu sunt radare
HardWorker is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 01:04   #41
ZanDer

Stage 5
 
ZanDer's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,913
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Autostrada A3

Ma, daca tu aveai 300 io manc kilometraju ala a tau, eram in paralel si a meu batea 280 asa ca, cred ca tre sa pui rotile inapoi ca iti cam fura kilometraju ala a tau ...
__________________
Race the strip, not the street!
ZanDer is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 01:06   #42
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Autostrada A3

kamikaze astia ma...
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 01:13   #43
HardWorker

Stage 5
 
HardWorker's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
Default Re: Autostrada A3

zandere l-ai uitat pe vlad ca el era langa mine si i-am vazut bordul ca avea si el 300 cu loganu cred ca poate confirma asta si el
...mafiozzooo am testat noi asa ca poti merge si tu cu 300 poate chiar mai mult cu dacia ca am vazut ca ai un colant pe care scrie no speed limit

Last edited by HardWorker; 03-12-09 at 01:16.
HardWorker is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 09:06   #44
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default Re: Autostrada A3

Quote:
Originally Posted by LoOn View Post
Romanii tot romani... Un mercedes cu nr de spania mergea azi pe contrasens n-avea nici o treaba, din cate am vazut iesiri au uitat sa faca in caz ca gresesti drumul. Si o alfa din mures facea liniute cu un touareg nu prea am inteles ce vroiau ei sa-si demonstreze...
iesiri in general se fac cam la 30 km, asta din ce am intalnit eu prin europa si usa, iar in cazul in car nu ai fost atent...erau iesiri, trebuia doar sa fii atent
__________________
it\'s never fast enough
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 09:56   #45
vlad-anka

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 339
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Autostrada A3

linistiti puteti incerca 400 km/h !! mi so dat acu de 2 ori peste cap si mai aveam pedala.

On : inca nu am fost sa vad cum e, dar din poze arata destul de bine. sper sa tina si asfaltu cat de cat.
__________________
Opel Corsa B GSI !!!
https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...cj-11-llr.html
vlad-anka is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -