Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-06-04, 15:03   #16
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Nu conteaza aspectul exterior (cat de avariata-i masina) cat starea tehnica a motorului.
Gabi is offline  
Old 13-06-04, 15:04   #17
OVI

Stage 5
 
OVI's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 602
Default

motorul nu a fost atins...la prima vedere
OVI is offline  
Old 13-06-04, 15:13   #18
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Titi e pro. A avut motivele lui sa nu mai continue.
Gabi is offline  
Old 13-06-04, 19:31   #19
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

mah... era varza... cand mashina se da peste cap shi loveshte shi cu fatza shi cu spatele sa nu imi zici ca mai poate continua... am vazut filmuletzu cu accidentu'... la ce impact a fost... nu e de mirare...
PS
in curnad v aborbandez cu poze pe csracing.3x.ro
__________________
tekno is offline  
Old 13-06-04, 22:06   #20
yonutz

Stage 2
 
yonutz's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 73
Default

am vazut si eu accidentul lui titi pe protv la stiri..naspa rau de tot..cum o luat santu
yonutz is offline  
Old 13-06-04, 22:10   #21
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

apropos... voi restu' de ce nu atzi venit azi???
tekno is offline  
Old 13-06-04, 23:28   #22
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

super misto pozele si calitate si tot ! r3sp3kt !
Al3xius is offline  
Old 14-06-04, 00:29   #23
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re:

Cluju ii BAZA

am pus pozele baieti ... o sa le puna si tekno .. altele

http://www.piry.dap.ro/Mobil1/index.html

am facut si filmulete cu aparatu de fotografiat , si o sa pun si filmele .

azi [duminica] am filmat si cu camera de filmat sony ... o sa pun pe cd si o sa vedeti

cya ! :P :P
Piry is offline  
Old 14-06-04, 08:04   #24
strengaritza

Stage 3
 
strengaritza's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[CSR]
Default

Parerea mea, referitor la ce spunea Gabi,e ca mi-a placut mai mult anul trecut pe macadam, mi s-a paruit mai spectaculos.da...si era asfalt partial, prop. de 80% ca mai erau si gropi...
La faza cu lovitul spectatorilor, i'm so sorry, suntem inca in Romania.... \"paza\" ...erau niste imperesari de 2 lei , care nu au fost in stare sa mentina ordinea. si sambata in faget erau niste copii in jur de 10-12 ani, cand pe o parte a drumului,, cand pe cealalta si ei se luau la harta cu oamenii mari....abia mai tarziu l-a plesnit pe unul din copii....aiurea...

bine ca nu au fost incidente mai grave.....
__________________
So what you pushing a nice car - Don't you know there's no such thing as superstar
We leave this world alone, So who gives a fuck about the things you own?
Certainly not me,'Cause baby personally I like to be challenged mentally, I've heard it all before Gangsta's pimps and whores... Quality is poor
A girl like me needs more...
strengaritza is offline  
Old 14-06-04, 11:45   #25
scirocco

Stage 3
 
scirocco's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 147
Default Re:

niste poze/filme mai puteti vedea si pe www.scirocco.ro/cj
maine o sa fie si poze scanate de pe film (mai profi).

p.s.
cei cu digitalele de 2 -> 5 mpixeli ... faze fixe, da' masini la > 70 kmh ... ies doar din greseala bine.
va doresc de la canon EOS 300 Digital Rebel in sus
__________________
1980 vw scirocco gt
scirocco is offline  
Old 14-06-04, 15:37   #26
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

In Romania, nu exista ordine, nu exista civilizatie, nu exista constiinta. De multe ori, inainte de startul fiecarei etape de raliu, se impart pliante care prezinta concurentii, traseele, locurile de siguranta, etc. Oamenii nu respecta ce spun organizatorii si acei \"agarici\" care, chipurile, asigura ordinea pe traseu. Din pacate, asa cum s-a intamplat la Timisoara si Saturn, la Legal Racing, se intampla si la cursele de CNR/CN VTM. Am un prieten care in 2003 a participat in CNR si spunea ca intr-o curba de pe \"Poiana\", un spectator i-a aratat cu cea mai mare placere parte dorsala. Asta-i civilizatie?

Va dura mult pana ca romanu' sa-si revina. Poate ar trebui introdusa celebra \"grupa B\" si in Romania si aduse masini pentru aceastra grupa, de genu' celei cu care Heinz Gollner a venit in Romania in cursa sa de retragere (Audi Quattro S1). Daca s-ar introduce aceste masini, ar muri cativa viteji care sar in mijlocu' strazii si sunt sigur ca la cursa urmatoare n-ar mai sta nimeni pe carosabil.

Pacat... Masini sunt (EVO VI, VII, Celica, Octavia WRC, Cordoba WRC), piloti talentati sunt (vezi Claudiu David), spectatori sunt (din pacate necivilizati).

Cat despre accidentele de la Cluj, abia acum pot spune ceva sigur.
Din cate se vede in poze, la Titi decat caroseria era ceva-ceva avariata. Sa nu omitem faptul ca si incinta motorului este ransforsata cu rollbar, deci poate motorul nu era avariat prea grav. Am impresia ca radiatoru' e spart Totusi, am spus-o si anterior: Titi a avut motive intemeiate sa nu mai continue raliul.

Am mai vazut in poze acel Renault 5 avariat destul de grav. Aici inclin sa cred ca a avut motorul avariat cel putin la fel de rau cum avea si caroseria. Motive? Priviti rollbar-ul in dreptul usii. E stramb, iar usa e proiectata pe aripa din fata. Imi pare rau ca n-am o poza din fata, ca v-as spune si ce viteza a avut Btw: in ce-a dat? In vreun copac?
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 14-06-04, 16:00   #27
yonutz

Stage 2
 
yonutz's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 73
Default

da gabi ai dreptate cat despre pliante si aici s-au impartit(eu unu am primit)....in legatura cu cei care asigura ordinea pe traseu ....nu pot face si ei fata te atentioneaza o data de 2 ori si te lasa in pace ..nu au ce sa-ti faca(unde eram eu)cand o zis acel comisar catre cineva sa elibereze pista toti spectatorii au inceput sa-l huidiasca si sa-l injure..ce sa mai faca saracu...desi ii drept ca nu s-au chinuit sa faca ordine...cum ai zis si tu pana ce spectatorii nu se civilizeaza si nu isi dau seama de pericole. o sa mai treaca
yonutz is offline  
Old 14-06-04, 16:18   #28
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Ce m-a impresionat la Cluj, a fost rapiditatea cu care Claudiu David si-a reparat VW-ul (care la Hunedoara a fost avariat destul de rau). Anu' trecut a facut senzatie printre debutanti si... se vede rasplata: membru OMV Rally Team (din nou, doar ca anu' trecut avea sponsorizari mai mici, pentru \"buburuza\" pe care-o avea - Renault 5).
Gabi is offline  
Old 14-06-04, 16:23   #29
yonutz

Stage 2
 
yonutz's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 73
Default

renault 5 so lovit de un parapet de protectie..si a ricosat cred ca in ceva copac..nu-s sigur si a lovit o fata la care io rupt ambele picioare am auzit vb 2 comisari.naspa
yonutz is offline  
Old 14-06-04, 16:32   #30
yonutz

Stage 2
 
yonutz's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 73
Default

din cate stiu eu Claudiu David s-a rasturnat si la Baia Mare.. si a fost grav avariata masina
yonutz is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -