Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-11, 21:10   #5851
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Chat

A avut cineva de a face cu B.A.A.R. (Biroul Asiguratorilor de Autovehicule din Romania) ?
In caz ca a avut cineva accident, si nu a fost el de vina, cu o masina imatricula in alta tara si a trebuit sa si-o repare pe cartea verde a respectivului, a trebuit sa apeleze la acest B.A.A.R. Va rog sa imi ziceti si mie cat a trebuit sa asteptati dupa ei pana cand s-a deschis dosarul si s-a reparat masina!!!
Ps: Eu stau dupa ei de 3 saptamani si nimic!
Aveti grije la "italienii", "spaniolii", etc veniti in concediu in acasa. Si aveti grije mai ales la cei cu numere de Bulgaria!!!
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli.
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 21:29   #5852
k.lada

Stage 5
 
k.lada's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 546
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Chat

Salut ! Da, masina colegului a fost lovita de o masina cu nr de italia aprox acum doua saptamani. A trebuit sunat la BAAR, iar daca nu are asiguratorul omolog in RO,te trimit la CAROM (iti dau un nr de tel). La Carom trebuie sa scanezi toate actele, sa le trimiti intr-un mail, dupa care o sa te contacteze ei, cu datele de contact ale unui agent constatator care e in Cluj. Dupa ce iei legatura cu agentul constatator, te va intreba daca ai unde sa faci reparatia (nu prea o sa accepte nici un service, sau daca accepta, trebuie sa platesti tu reparatia si ulterior sa recuperezi banii). Daca are el o varianta unde se poate emite factura dupa ce se face devizul, in scopul depunerii cat mai urgente ale actelor la buc., sa se vireze banii pana se face reparatia, eu zic sa accepti. Dupa care se deplaseaza constatatorul la service-ul unde v-ati inteles, face constatare, ziua urmatoare se emite devizul+factura pe care trebuie s-o duci la constatator sa trimita dosarul la Bucuresti pt traducere, etc.
Noi asa am facut, azi am scos masina din service, totul e ok. Vinovatul avea nr de italia, asigurare la Catolica asigurazioni parca, cica aia platesc bine si sunt de treaba.

Dupa aceasta intamplare, tind sa cred ca "it's a bullshit" cand cei care au nr de bulgaria sau altele spun ca se rezolva asigurarea rapida in caz de dauna.
__________________
Lada 1500- under construction
Powered by 2xWeber DCOE 40 - Classic Power for Classic cars
Lada Club Romania

Last edited by k.lada; 22-08-11 at 21:37.
k.lada is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 21:42   #5853
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Chat

Eu am trimsi toate actele la B.A.A.R. in 2 augsut si nu am primit nici un raspuns. Am tot insistat la ei si imi spun ca nu au ce face si ca dureaza procedurile si in caz ca am posibilitatea financiara sa o repar pe banii mei si sa pastrez toate facturile ca am sa fiu despagubit.

Am vorbit si al firma la care este facuta cartea verde respecitva si mi-au spus ca ei lucreaza cu aproape toate firmele de asigurari din lume si ca la orice firma de asigurari din romania merg ar trebuii sa imi deschida dosar sa imi plateasca reparatiile si o sa isi recupereze banii de la ei. De peste tot sunt trimis spre B.A.A.R si ei imi spun ca e mult de lucru si ca sunt foarte incurcatii de cei cu asigurare in Bulgaria si de numarul mare de romani ce lucreaza in strainatate veniti in concediu care au provocat numeroase accidente..
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 25-08-11, 17:51   #5854
nistea mircea

Stage 4
 
nistea mircea's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 186
Default Re: Prezentati-va!

salut sant din satu mare si am un audi modificat asi vrea sal vand daca cumva vrea cineva sal cumpere poate sa ma caute la tel 0757388863
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	23072011311.jpg
Views:	140
Size:	109.3 KB
ID:	2130667   Click image for larger version

Name:	23072011313.jpg
Views:	165
Size:	101.0 KB
ID:	2130668   Click image for larger version

Name:	23072011315.jpg
Views:	121
Size:	118.3 KB
ID:	2130669  

nistea mircea is offline   Reply With Quote
Old 26-08-11, 10:05   #5855
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Prezentati-va!

Quote:
Originally Posted by nistea mircea View Post
salut sant din satu mare si am un audi modificat asi vrea sal vand daca cumva vrea cineva sal cumpere poate sa ma caute la tel 0757388863
Rog un admin sa "traduca" post-ul de mai sus in limba Romana si sa stearga imaginile, "jignitor" e un cuvant prea "fin" pentru ce am simtit cand am citit/vazut post-ul si pozele. Sau, si mai bine, trebuie mutat la kitch-tuning!
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 26-08-11, 23:10   #5856
nistea mircea

Stage 4
 
nistea mircea's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 186
Default Re: Prezentati-va!

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
Rog un admin sa "traduca" post-ul de mai sus in limba Romana si sa stearga imaginile, "jignitor" e un cuvant prea "fin" pentru ce am simtit cand am citit/vazut post-ul si pozele. Sau, si mai bine, trebuie mutat la kitch-tuning!
SALUT SAU POATE NUL MERITI NICI ASTA LA CE FEL DE OM TEAM VAZUT. ORICUM NU MA INTERESEAZA PAREREA TA DAR TOTUSI ASI VRE SA VAD CE AI FACUT TU IN PRIMU RAND , APOI MAI VB DACA AM CU CINE. ORICUM DACA AM DERANJAT PE CINEVA ROG SA MA SCUZATI. ALCEVA NU MAI AM DE ZIS. MS MULT SI SUCCES LA TOTI PE MAI DEPARTE.
nistea mircea is offline   Reply With Quote
Old 27-08-11, 09:25   #5857
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Prezentati-va!

Bine ai venit pe forum, spor la vanzare.
Sa fiu sincer, sutn 100% total deacord cu Antilles, este cel mai "bestial" audi, bafta la vanzare, dar ai putea sa scoti pozele?
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 27-08-11, 09:47   #5858
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Prezentati-va!

Quote:
Originally Posted by nistea mircea View Post
SALUT SAU POATE NUL MERITI NICI ASTA LA CE FEL DE OM TEAM VAZUT. ORICUM NU MA INTERESEAZA PAREREA TA DAR TOTUSI ASI VRE SA VAD CE AI FACUT TU IN PRIMU RAND , APOI MAI VB DACA AM CU CINE. ORICUM DACA AM DERANJAT PE CINEVA ROG SA MA SCUZATI. ALCEVA NU MAI AM DE ZIS. MS MULT SI SUCCES LA TOTI PE MAI DEPARTE.
Prietene, "nu-l meriti", "te-am vazut", "as vrea" se scrie corect, te deranjeaza cand cineva te corecteaza? Te invit la Cluj, la atelierul meu, sa vezi cine sunt si ce fac "in primu rand", apoi, daca vrei sa discutam "daca am cu cine" in limba Romana sau poate Engleza?!, putem face asta, mai ales despre cum sa transformam "chestia" aceea in masina (apropos, tind sa cred ca e cumparata astfel de afara si adusa in tara, adica nu facuta de tine).

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
Bine ai venit pe forum, spor la vanzare.
Sa fiu sincer, sutn 100% total deacord cu Antilles, este cel mai "bestial" audi, bafta la vanzare, dar ai putea sa scoti pozele?
Merci!
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 28-08-11, 00:21   #5859
LeviGRT

Stage 2
 
LeviGRT's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 50
Default Re: Prezentati-va!

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
(apropos, tind sa cred ca e cumparata astfel de afara si adusa in tara, adica nu facuta de tine).
!

Tuning spania))
LeviGRT is offline   Reply With Quote
Old 28-08-11, 00:34   #5860
nistea mircea

Stage 4
 
nistea mircea's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 186
Default Re: Prezentati-va!

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
Prietene, "nu-l meriti", "te-am vazut", "as vrea" se scrie corect, te deranjeaza cand cineva te corecteaza? Te invit la Cluj, la atelierul meu, sa vezi cine sunt si ce fac "in primu rand", apoi, daca vrei sa discutam "daca am cu cine" in limba Romana sau poate Engleza?!, putem face asta, mai ales despre cum sa transformam "chestia" aceea in masina (apropos, tind sa cred ca e cumparata astfel de afara si adusa in tara, adica nu facuta de tine).



Merci!
lasama cu scrisul tau si tiam spus ca nus curios de parerea ta .aratami tu ceai facut
sau aduti atelieru in sm dacal ai iar daca am cumparato sau nu astai treba mea da vad ca tu te oftici mai tare
iar daca nu sti sa citesti ceam scris dute la traducator sati traduca. si nu stiu cu ce te deranjeaza ca am puso acolo daca vreau so vand daca nu mai vrei sa fie acolo stergetio jos. miam cerut scuze daca am deranjat sau ce vrei sati sug **** cam intrat pe forumu de cluj?
nistea mircea is offline   Reply With Quote
Old 28-08-11, 08:20   #5861
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Prezentati-va!

Quote:
Originally Posted by nistea mircea View Post
lasama cu scrisul tau si tiam spus ca nus curios de parerea ta .aratami tu ceai facut
sau aduti atelieru in sm dacal ai iar daca am cumparato sau nu astai treba mea da vad ca tu te oftici mai tare
iar daca nu sti sa citesti ceam scris dute la traducator sati traduca. si nu stiu cu ce te deranjeaza ca am puso acolo daca vreau so vand daca nu mai vrei sa fie acolo stergetio jos. miam cerut scuze daca am deranjat sau ce vrei sati sug **** cam intrat pe forumu de cluj?
Ma amuzi de dimineata, prin urmare nu-ti raspund urat, in schimb rog un moderator sa stearga offtopicurile noastre.
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 28-08-11, 14:04   #5862
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Prezentati-va!

Like, dar nu este buton
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 29-08-11, 08:26   #5863
Mindofitsown

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 45
Default Re: Prezentati-va!

Baieti, masina aia nu mai e Audi, uitati-va la steaua din bot, am impresia ca are gene de Subaru......
Oricum foarte fain bodychitu' , felicitari proprietarului pentru usile stil lamburghini' si liniile continue date din imbinarea aripilor ,pragurilor intr-un tot unitar.
Tobele alea laterale ma dau gata pe mine, imi aduce aminte de Corvetturile Stingray. Dar si graficele de pe masina sunt criminale, cred ca ai bagat foarte multi bani in masina aia!
O sugestie pe viitor: cand mai mergi la show-uri pune sarma ghimpata in jurul masinii, pica mai bine decat lanturile alea din poze!
Mindofitsown is offline   Reply With Quote
Old 29-08-11, 08:39   #5864
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: Prezentati-va!

da ma, ce stiti voi? steaua aia din fata vine de pe steagu' NATO... daca nu vinzi masina si mai mergi la showuri ai putea sa o revopsesti in ceva culoare cu tenta militara si sa-ti pui o casca de la armata sa te protejeze de aia care arunca cu rosii ca ai stricat bunaciunea de audi... in fine, gata cu off topic-u, asta e un topic de prezentare, nu are ce cauta aici nici masina care e de vanzare si nici criticile. daca vrei sa o vinzi da-i un topic pe sectiunea de bazar. spor la vanzare
__________________
I will rest when i am dead.
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 29-08-11, 08:43   #5865
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Prezentati-va!

Quote:
Originally Posted by Mindofitsown View Post
Baieti, masina aia nu mai e Audi, uitati-va la steaua din bot, am impresia ca are gene de Subaru......
Oricum foarte fain bodychitu' , felicitari proprietarului pentru usile stil lamburghini' si liniile continue date din imbinarea aripilor ,pragurilor intr-un tot unitar.
Tobele alea laterale ma dau gata pe mine, imi aduce aminte de Corvetturile Stingray. Dar si graficele de pe masina sunt criminale, cred ca ai bagat foarte multi bani in masina aia!
O sugestie pe viitor: cand mai mergi la show-uri pune sarma ghimpata in jurul masinii, pica mai bine decat lanturile alea din poze!
Nu are gene, are stea de Suburu, da, fain bodykitchu' mai ales nelipsitele "lambudoors". Nu contesc ca s-a muncit si ca s-au bagat bani in masina, dar munca a fost depusa total aiurea si banii aruncati, din masina in cauza se putea face ceva foarte frumos. Totusi se putea face thread separat la sectiunea "masina mea" unde se putea discuta, nu la "prezentati-va".
Rog un moderator sa faca curatenie!
Antilles is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -