Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-05-09, 18:34   #91
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Si cu Civic type R de 14, putine secunde
eu ma dau si cu civic-ul de 14 secunde, probabil ca ma v-a face dar macar stiu ca m-am dat cu o masina buna, si poate daca reusesc sa ii fac o remapare o sa ma tin de el , distractia conteaza.
Apropo, Ionut sa ai grija sa avem mici pe pista ca KFC nu cred ca este pe la Baia Mare... imi trebuie pentru aderenta
mortu is offline  
Old 16-05-09, 18:59   #92
vlad-anka

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 339
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: 2 Faster More Show

mancare, mancare, mancare....
cei care nu stiti la ce grupa intrati puteti apela la mine ca va fac eu calculele.
vlad-anka is offline  
Old 16-05-09, 19:37   #93
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: 2 Faster More Show

Vom avea din plin mancare , deocamdata 3 firme si'au anuntat aparitia , donner kebab , mad dog , si floris food
IonutzMFF is offline  
Old 16-05-09, 20:21   #94
vlad-anka

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 339
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: 2 Faster More Show

ionut vor fi ceva premii pentru locurile 3,2 si 1 ?
vlad-anka is offline  
Old 16-05-09, 22:58   #95
SpeedFreak

Stage 4
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Daca esti dispus sa vi sa ma ajuti la organizare , adica daca TU poti sa verifici care masini au chip si care nu , cu cea mai mare placere te primesc in echipa . Chiar tu ai spus ca bagi bani , banuiesc ca in modificari , deci unde scandalul ca altu isi pune chip pe cand TU bagi o gramada de bani in masina , altul nu are voie ??
Parca vorbesc cu peretii.

Nu ma intereseaza cine are cip si cine nu are! Mai oameni, ideea e ca eu bag 1000 de euro in motor in modificari sa sar 20 30 de cai PENTRU CA AM MOTOR ASPIRAT si altu cu turbo pune un chip cu 300 de euro si sare direct 40 50 de cai, apoi deschide robinetu la turbina si mai sare 30 de cai. Si daca tot nu-i ajunge decarteaza 700 de dolari pentru o galerie de evacuare si o turbina de pe ebay si mai sare 50 de cai pe cand eu cu aspiratu deja ma apropiu de limita fizica de 120 130 de cai pe litru.

Voi aveti habar de cum functioneaza un motor si modificari de performanta? De asta trebuie clasele internationale unde se mai echilibreaza balanta.

Honda S2000 e 2.2 la 240 de cai si are 1250 de kile si nu intra cu mine in clasa. Civic-urile stock au handicap de greutate si pentru cine baga bani in usurare si motor tot respectu.

M-am saturat de subiectu asta si de oameni care vorbesc in necunostinta de cauza. Sanatate buna, ne vedem la Satu Mare unde sunt profesionisti adevarati in organizare.
__________________
Ford Focus TDDi 80CP/tona, Peugeot 205 Rallye Mi16 - 200CP/tona

Last edited by SpeedFreak; 16-05-09 at 23:03.
SpeedFreak is offline  
Old 16-05-09, 23:05   #96
John_Doe_cj

Stage 2
 
John_Doe_cj's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 57
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by SpeedFreak View Post
Honda S2000 e 2.2 la 240 de cai si are 1250 de kile si nu intra cu mine in clasa.
Scuze dar.........The Japanese manufacturer has the right credentials and if the style of the S2000 is under-played, the rest of the package is highly impressive. Under the bonnet is the world's most powerful non-turbo 2.0-litre engine, producing 240bhp.
__________________
SAAB 900 TURBO BLACK
John_Doe_cj is offline  
Old 16-05-09, 23:14   #97
SpeedFreak

Stage 4
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by John_Doe_cj View Post
Scuze dar.........The Japanese manufacturer has the right credentials and if the style of the S2000 is under-played, the rest of the package is highly impressive. Under the bonnet is the world's most powerful non-turbo 2.0-litre engine, producing 240bhp.
Cu tot respectu si aia sunt dezinformati: http://www.carfolio.com/specificatio...ar/?car=170478

Hai te rog ca o dam in offtopic. Ideea e ca sunt de tot rahatu clasele si ii avantajeaza pe cei cu motoare turbo.
SpeedFreak is offline  
Old 16-05-09, 23:30   #98
John_Doe_cj

Stage 2
 
John_Doe_cj's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 57
Default Re: 2 Faster More Show

Scuze pt offtopic dar te rog sa te uiti si la modele mai vechi,mai exact modelul din 98.
Sincer habar nu am care sunt de fapt clasele internationale si ce am citit despre clasele din Ungaria.............dezavantajeaza clar pe cei cu motoare turbo pt ca e prea mare diferenta de cmc (de la 1601 la 2500 sunt in aceeasi clasa+motoare aspirate de pe la 2500 pana la 3800) deci nici asa nu e chiar ok

Last edited by John_Doe_cj; 16-05-09 at 23:36.
John_Doe_cj is offline  
Old 17-05-09, 00:16   #99
SpeedFreak

Stage 4
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by John_Doe_cj View Post
Scuze pt offtopic dar te rog sa te uiti si la modele mai vechi,mai exact modelul din 98.
Sincer habar nu am care sunt de fapt clasele internationale si ce am citit despre clasele din Ungaria.............dezavantajeaza clar pe cei cu motoare turbo pt ca e prea mare diferenta de cmc (de la 1601 la 2500 sunt in aceeasi clasa+motoare aspirate de pe la 2500 pana la 3800) deci nici asa nu e chiar ok
Dezavantajeaza pe cei cu motoare turbo? Tu iti bati joc de mine? Cand un 2 litri turbo il poti duce in 700 800 de cai ?!?
SpeedFreak is offline  
Old 17-05-09, 01:00   #100
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by vlad-anka View Post
cei care nu stiti la ce grupa intrati puteti apela la mine ca va fac eu calculele.
100Kw = 136CP x 0.95 (tractiune fata) = 129.2CP

mmmm..... intru la b...

Last edited by tekno; 17-05-09 at 01:13.
tekno is offline  
Old 17-05-09, 01:45   #101
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by SpeedFreak View Post
Parca vorbesc cu peretii.

Nu ma intereseaza cine are cip si cine nu are! Mai oameni, ideea e ca eu bag 1000 de euro in motor in modificari sa sar 20 30 de cai PENTRU CA AM MOTOR ASPIRAT si altu cu turbo pune un chip cu 300 de euro si sare direct 40 50 de cai, apoi deschide robinetu la turbina si mai sare 30 de cai. Si daca tot nu-i ajunge decarteaza 700 de dolari pentru o galerie de evacuare si o turbina de pe ebay si mai sare 50 de cai pe cand eu cu aspiratu deja ma apropiu de limita fizica de 120 130 de cai pe litru.

Voi aveti habar de cum functioneaza un motor si modificari de performanta? De asta trebuie clasele internationale unde se mai echilibreaza balanta.

Honda S2000 e 2.2 la 240 de cai si are 1250 de kile si nu intra cu mine in clasa. Civic-urile stock au handicap de greutate si pentru cine baga bani in usurare si motor tot respectu.

M-am saturat de subiectu asta si de oameni care vorbesc in necunostinta de cauza. Sanatate buna, ne vedem la Satu Mare unde sunt profesionisti adevarati in organizare.
In primul rand esti foarte dezinformat tu, modelele europene de s2000 au motorul de 2 litrii. Si daca ar fi de 2,2, tot in categorie cu tine ar fi, la fel si alte masini cu cilindree pana in 2500, sau motoare sub 1600 turbo sau compresor, cum ar fi mini cooper s. Dar tu nu te poti incadra in categoria Street deoarece nu indeplinesti aunmite conditii impuse. Asa ca ai putea sa te dai la categoria TEST, unde e permisa absolut orice modificare si orice capacitate cilindrica. Bafta cu noile categorii, sa vad ce loc vei lua
vladpvs is offline  
Old 17-05-09, 05:26   #102
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by vlad-anka View Post
ionut vor fi ceva premii pentru locurile 3,2 si 1 ?
Noi cei de la SPeeD Zoom am oferit un run pe dyno pt locul 1 de la fiecare grupa 2wd.
KoKozula is offline  
Old 17-05-09, 06:28   #103
John_Doe_cj

Stage 2
 
John_Doe_cj's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 57
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by SpeedFreak View Post
Dezavantajeaza pe cei cu motoare turbo? Tu iti bati joc de mine? Cand un 2 litri turbo il poti duce in 700 800 de cai ?!?
Tu ai cea mai vaga idee ce costuri impun o astfel de modificare? Acuma..... nu toti suntem cu conturi "grase" in banca sa ne permitem sa modificam un 2l turbo sa scoatem 7-800 cp din el .Oricum nu mi se pare normal sa bagi in aceeasi categorie o masina de sa zicem 200cp cu una de 400cp numai pt ca cea de 200cp are motor turbo. Si NU, NU IMI BAT JOC de tine vorbesc ca unul care nu are 14-15000 euro sa bage in masina. Si cu asta gata cu offtopicul . Daca ai interesul sa continuam discutia asta se poate face in 2 feluri:1.Fata in fata (ne intalnim la un suc o bere ceva si discutam sau 2. Facem topic nou dedicat acestor probleme . Poate reusim sa reinventam noi roata sau un nou mod de a da gaura la macaroana.

Last edited by John_Doe_cj; 17-05-09 at 06:34.
John_Doe_cj is offline  
Old 17-05-09, 08:40   #104
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by KoKozula View Post
Noi cei de la SPeeD Zoom am oferit un run pe dyno pt locul 1 de la fiecare grupa 2wd.
Pe linga acest premiu substantian oferit de partenerul meu din cluj , pentru locul I se vor acorda cupe iar pentru celelalte locuri 2 respectiv 3 , diplome personalizate. Vor mai fi sponsori care vor oferi multe premii dar asta la fata locului . Imi cer scuze ca din partea mea nu sunt asa multe premii dar costurile pentru aeroport au fost anul acesta de ordinul paranormalului.
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline  
Old 18-05-09, 17:52   #105
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: 2 Faster More Show

si Team CSR va fi acolo sper sa-mi ziceti si mie.. in ce grupa intru..ca nu reusesc sa dau de capat cu coeficientu asta ) am 115KW + coeficient pt turbo si am tractiune fatza ..astept un raspuns..si sa-mi ziceti cam ce masini vin..mersi si bafta cu organizarea
__________________
Das auto ...
BogdanWRC is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -