Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-05-09, 17:00   #76
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by SpeedFreak View Post
Atunci nu mersi. Motoru meu cu 7000 de euro il pot duce la maximul fizic de 280 de cai pastrandu-l aspirat. Cand vine vorba de 1.8T cu care is in clasa cu 7000 de euro cred ca sare de 600 de cai lejer. Unde-i dreptatea?

Bine ca sunteti voi mai destepti decat aia de afara.
Deci se aplica coeficientul doar in cazul in care si'a schimbat turbo de fabrica cu unul mai mare , astea sunt regulile si asa au fost dintotdeauna , dupa tine cum ar trebui sa facem grupele ???
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline  
Old 15-05-09, 17:01   #77
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: 2 Faster More Show

Din 5 cai in 5 cai fiecare grupa, si daca se poate turbo toate intr-o grupa singure. (glumesc bineinteles)
vladpvs is offline  
Old 15-05-09, 17:03   #78
vlad-anka

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 339
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: 2 Faster More Show

el ar vrea sa se aplice regulamentul international.
vlad-anka is offline  
Old 15-05-09, 17:09   #79
MariesLNT

Stock
 
Join Date: May 2009
Posts: 4
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by vlad-anka View Post
prietenul tau intra la grupa D.
aplicanduse coeficientul de 1.15 pentru 4x4 ,iar daca turbo-ul nu este schimbat ii iese 172.04 CP.
nush ... nu este un pic incorect? ....pt ca el are 150 cp si o sa concureze cu un golf gti de 200cp(am dat un exemplu)...
MariesLNT is offline  
Old 15-05-09, 17:16   #80
vlad-anka

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 339
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: 2 Faster More Show

acestia sunt coeficientii si asa iese.
Oricum are avantajul sistemului quattro prin care poate sari in fata golfului la plecare cu cel putin o masina iar pana la final poate chiar castiga.
__________________
Opel Corsa B GSI !!!
https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...cj-11-llr.html
vlad-anka is offline  
Old 15-05-09, 17:25   #81
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Deci se aplica coeficientul doar in cazul in care si'a schimbat turbo de fabrica cu unul mai mare , astea sunt regulile si asa au fost dintotdeauna , dupa tine cum ar trebui sa facem grupele ???
Cred ca vroia sa zica ca aspiratele cu aspiratele si turbo cu turbo, pentru ca are dreptate pe 400m un turbo chiar de fabrica o sa fie avantajat fata de o aspirata de aceasi putere. Personal si eu sunt de aceasi parere, dar avand in vedere ca nu castigam bani la cursele legale si ca totul e doar de distractie nu mai are importanta. Bafta cu eventul Ionutz, CST va participa la event si daca ai nevoie de ajutor aripa Baia Mare a CST te va ajuta cu placere pentru un event frumos.
mortu is offline  
Old 15-05-09, 17:58   #82
MariesLNT

Stock
 
Join Date: May 2009
Posts: 4
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by vlad-anka View Post
acestia sunt coeficientii si asa iese.
Oricum are avantajul sistemului quattro prin care poate sari in fata golfului la plecare cu cel putin o masina iar pana la final poate chiar castiga.
Mersi pt toate informatiile acordate.. daca mai am ceva intrebari o sa apelez la tine... daca nu ne vedem pe aeroport .. sper sa iasa un show super ...
MariesLNT is offline  
Old 15-05-09, 20:18   #83
HardWorker

Stage 5
 
HardWorker's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by MariesLNT View Post
Mersi pt toate informatiile acordate.. daca mai am ceva intrebari o sa apelez la tine... daca nu ne vedem pe aeroport .. sper sa iasa un show super ...
speedfreak....nu cred ca sunt pregatiti sa aplice regulile internationmale inca,cred ca va iesi o harababura,motivele cred ca le sti si tu daca te gandesti putin.
sa vedem ce iese dupa satu-mare unde se va aplica la fel ca si in ungaria
HardWorker is offline  
Old 16-05-09, 00:37   #84
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: 2 Faster More Show

Am facut si anul trecut si totul a iesit bine , doar un singur incident a fost semnalat unde un baiat cu golf 3 care in acte era de 116 cai sau ceva de genul , si defapt era GTI de 150 cai , a fost descalificat .Stai linistit ca harababura nu va iesi , nu compara ce a fost cand am organizat in luna MAI cu ce a fost in august , acolo da , nimic nu a iesit bine, spun ce au spus majoritatea concurentilor
IonutzMFF is offline  
Old 16-05-09, 10:31   #85
SpeedFreak

Stage 4
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show

La Satu Mare merg si acolo se aplica grupele internationale. Aspirate cu aspirate si turbo cu turbo si pe cilindree. Mie asa mi se pare corect.

Micky nu e chiar asa cum zici tu, tu ai masina stock si merge bine si iti convine grupa in care esti. Eu dupa ce bag o gramada de bani si efort in masina mea nu mai am nicio satisfactie cand ma duc la cursa si ma ia o masina stock cu cip pentru ca-s grupele de rahat. Nu e distractie pentru mine.
__________________
Ford Focus TDDi 80CP/tona, Peugeot 205 Rallye Mi16 - 200CP/tona
SpeedFreak is offline  
Old 16-05-09, 12:04   #86
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by SpeedFreak View Post
La Satu Mare merg si acolo se aplica grupele internationale. Aspirate cu aspirate si turbo cu turbo si pe cilindree. Mie asa mi se pare corect.

Micky nu e chiar asa cum zici tu, tu ai masina stock si merge bine si iti convine grupa in care esti. Eu dupa ce bag o gramada de bani si efort in masina mea nu mai am nicio satisfactie cand ma duc la cursa si ma ia o masina stock cu cip pentru ca-s grupele de rahat. Nu e distractie pentru mine.
Sincer exact asta am zis ca sunt de acord cu tine si aspiratele si turbo ar trebui sa fie separate, dar Romania e departe de restul tarilor din pacate
mortu is offline  
Old 16-05-09, 12:14   #87
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: 2 Faster More Show

In regulamentul respectiv turbo nu e separat de aspirat ci doar urca o grupa, vezi AICI.
In ce priveste cursele de anul trecut de la Baia Mare, am participat si la cele organizate de Ionut in mai (felicitari pentru reusita) si la cele organizate de altii in august (care au iesit varza). Ne vedem la Baia Mare in 2 saptamani!
__________________
Romanian Dragracing Site
Jeff is offline  
Old 16-05-09, 14:23   #88
John_Doe_cj

Stage 2
 
John_Doe_cj's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 57
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by SpeedFreak View Post
La Satu Mare merg si acolo se aplica grupele internationale. Aspirate cu aspirate si turbo cu turbo si pe cilindree. Mie asa mi se pare corect.

Micky nu e chiar asa cum zici tu, tu ai masina stock si merge bine si iti convine grupa in care esti. Eu dupa ce bag o gramada de bani si efort in masina mea nu mai am nicio satisfactie cand ma duc la cursa si ma ia o masina stock cu cip pentru ca-s grupele de rahat. Nu e distractie pentru mine.
Succes cu Honda S2000 care intra in acceasi categorie cu tine (2L aspirat 240 cp stock)
John_Doe_cj is offline  
Old 16-05-09, 17:09   #89
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by SpeedFreak View Post
La Satu Mare merg si acolo se aplica grupele internationale. Aspirate cu aspirate si turbo cu turbo si pe cilindree. Mie asa mi se pare corect.

Micky nu e chiar asa cum zici tu, tu ai masina stock si merge bine si iti convine grupa in care esti. Eu dupa ce bag o gramada de bani si efort in masina mea nu mai am nicio satisfactie cand ma duc la cursa si ma ia o masina stock cu cip pentru ca-s grupele de rahat. Nu e distractie pentru mine.

Daca esti dispus sa vi sa ma ajuti la organizare , adica daca TU poti sa verifici care masini au chip si care nu , cu cea mai mare placere te primesc in echipa . Chiar tu ai spus ca bagi bani , banuiesc ca in modificari , deci unde scandalul ca altu isi pune chip pe cand TU bagi o gramada de bani in masina , altul nu are voie ??
IonutzMFF is offline  
Old 16-05-09, 17:47   #90
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: 2 Faster More Show

Quote:
Originally Posted by John_Doe_cj View Post
Succes cu Honda S2000 care intra in acceasi categorie cu tine (2L aspirat 240 cp stock)
Si cu Civic type R de 14, putine secunde
vladpvs is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -