Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-09, 10:19   #31
ilegal

Stage 4
 
ilegal's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 281
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

vezi zander? de aceea vroiam sa vorbim ca oamenii pe forum si in alta parte sa ne spuneti si voi astia mai ,,vechi,, ce e bine si cei rau , si noi stim cei bine si cei rau , dar uneori mai ,,iesim in decor,, ca toata lumea , ca fiecare face greseli , mai mari sau mai mici , dar cu ce discutii? stii si tu ca nu se poate discuta ca oamenii asa ca am ales sa ne descurcam singuri cum putem si sa invatam din greseli ... daca facem ...

am uitat sa zic ,ca multe chestii de acolo is vrajeli , o bagat ei de la ei sa para mai interesant , era vorba ca scrie despre cum ne-am format , nu ca am mutat centrul distractiei si altele , noi ne asteptam la altceva

Last edited by NightRider; 05-02-09 at 01:25.
ilegal is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 10:37   #32
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

Quote:
Originally Posted by ZanDer View Post
Nici nu sjtiu cum sa va numesc da ... de unde si pana unde scoateti voi chestii de astea ? Va asumati niste merite care is dinainte sa sjtitzi voi ce'i aia o linie ??
Deci sincer nu aveam nimic cu voi pana acuma da v'ati trezit voi mari destepti sa mereti sa dati declaratii si nusj ce cacaturi, un lucru va zic, NU TRAIM IN FILME si ii pe bune treaba asa ca dati'va doua palme si reveniti'va la realitate, voi asjtia mari "raceri", a si inca ceva ... ne vedem pe strazi sa vedem cat de "rice-eri" sunteti voi defapt.
Quote:
Originally Posted by mafiozzo View Post
aWai..
Quote:
Originally Posted by Detman View Post
atunci joi ne vedem pe Muncii? o sa va gasesc acolo ... la HQ ? inceput bun... continuare proasta... a acestui club. imi pare rau sa zic asta, dar nu va credeam instare de asa ceva.
... vai , vai ce va mai place sa dati la om in cap ... de abia asteptati ...

@ zander : am incercat sa ne facem o mica publicitate la ziar , despre cum a luat fiinta clubul nostru , dar aici a intervenit prostia noastra (si personal io unu nu ma mai duc la nici o sursa de genu') , noi una am povestit cu asa zisa reporterita,de subliniat reporterita intelegeti voi ... si cand am cumparat ziarul , am citit articolul si am zis in gandul meu , "ne-o facut de tat cacatul" , unele pasaje is adevarate , altele is din mintea "extraordinar de priceputa" a reporteritei (exemplu "tuNNing" si asta cred ca zice tot , etc) si cred ca stiti , ca nu odata s-a intamplat ca cei de la tv , ziar sa le infloreasca , asa ca fapt divers , pacat ca nu mai am articolul , dupa ce sgm-ul si-a vandut dacia , cel care a luat-o o facut-o zob si o aparut in ziar nush ce mare aberatie scrisa ca radea tot forumul ,stiind defapt care ii adevarul asta e , daca va luati dupa un articol de ziar , nu aveti decat sa ne luati cum scrie acolo , si sa ne vedeti in felul ala ...

ps: pana sa apara articolul , am zis,dupa ce apare il decupez frumos sa am amintire ,dupa ce l-am cumparat de la chiosc si l-am citit o zburat in primu' cos de gunoi
__________________

Last edited by vlad_VSV; 04-02-09 at 12:24.
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 10:46   #33
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

Quote:
Originally Posted by ilegal View Post
am uitat sa zic ,ca multe chestii de acolo is vrajeli,o bagat ei de la ei sa para mai interesant,era vorba ca scrie despre cum ne-am format,nu ca am mutat centrul distractiei si altele.noi ne asteptam la altceva si ei ne-o f...t
aia cu"" domnita care da startul " de nu am ras la faza aia pt ca in poza apare un tip
parerea mea ca asta e ca si reportajul ala cu ''drifteri din cluj''
cu siguranta intentia voastra o fost alta ,dar ce zice acolo e din filme
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 11:22   #34
AK-ZER

Stage 5
 
AK-ZER's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 617
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

Quote:
Originally Posted by vlad_VSV View Post
mah ce aveti cu numele ? ii doar un nume cum ii si cluj street racing si la ei din cate stiu au o regula sa nu faca curse ilegale dar numele duce la curse de strada , etc...ii doar un nume ...... acuma sa ne apucam sa furam masini , sa dam in cap , si mai stiu io ce ca sa fim demni de nume ? ))

si da faptele vor vorbi .... pe rand si cu calm se fac toate
adevarul e ca numele asta e cam pueril si articolul a iesit.. cum ziceti si voi "din filme" - oare de ce?.. pai cand o auzit "ilegal lifestyle team" i s-o aprins becu la reporteritza - 2F2F, bruzli il bate pe vandam, gangsta, samd - o intrat intr-o transa -a se citi "chinurile creatiei"- si asta e rezultatul. Pacat.. apreciez ce vreti sa faceti dar daca nu va pierdeti nici in detalii precum numele clubului cum credeti ca o sa va i-a lumea in serios?.. intr-un domeniu in care detaliile conteza asa mult
Va zic sincer BAFTA cu clubul.. si sa auzim de bine..
__________________
there was a time when cars were cars, and men were men who drove cars
AK-ZER is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 11:45   #35
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

lasati ca totul are un inceput bun sau mai putin bun
ideea e sa iasa ceva frumos mai departe
bafta cu clubul
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 12:42   #36
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

fratilor am incercat sa va incurajam...dar slab nu se face asa ceva!
cea mai slaba masina de la noi din club e mai tare ca toate ale voastre)) mari raceri ba nu 307'le cred ca e mai rasarit in rest...haha un adevarat scenariu de film!
ganditi inainte sa faceti ceva!! si nu puneti botu la toate ***-urile
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 12:55   #37
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

@ danutzu : ce sa mai zic , mersi de sustinere "cea mai slaba masina de la noi din club e mai tare ca toate ale voastre" ; "fratilor am incercat sa va incurajam" : cum ?

deja incepe sa imi para rau ca m-am bagat in asa ceva , dar nu , pentru ca un sut in fund (si is o gramada ) ii un pas inainte ... oricum nu port pica nimanui , aveti tot dreptul sa judecati dupa anumite fapte si dovezi , chiar daca unele nu sunt chiar reale si inca ceva , avem 2 luni amarate , nu ani si experienta cum au alte cluburi , din greseli invatam , asta va garantez eu

Last edited by vlad_VSV; 04-02-09 at 13:05.
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 13:15   #38
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

Quote:
Originally Posted by vlad_VSV View Post
@ danutzu : ce sa mai zic , mersi de sustinere "cea mai slaba masina de la noi din club e mai tare ca toate ale voastre" ; "fratilor am incercat sa va incurajam" : cum ?

deja incepe sa imi para rau ca m-am bagat in asa ceva , dar nu , pentru ca un sut in fund (si is o gramada ) ii un pas inainte ... oricum nu port pica nimanui , aveti tot dreptul sa judecati dupa anumite fapte si dovezi , chiar daca unele nu sunt chiar reale si inca ceva , avem 2 luni amarate , nu ani si experienta cum au alte cluburi , din greseli invatam , asta va garantez eu
nu trebuie sa iti para rautrebuie sa te motiveze mai departe
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 13:21   #39
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

cica comentariu ))))

Danutzu'
la 13:56 / 4.02.2009
"Tanti" iarta-ma ca te intreb, ce ai fumat inainte sa scri articolul? sincer...aberant!
Piry is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 13:22   #40
88RED
Nissan Driver

Stage 5
 
88RED's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 619
Member of:
[Nissan]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

daca aveti numai 2 ani de experienta nu mergeti si dati declarati deamoca la nustiu ce ziar, sa citeasca alti si sa isi faca o parere ca suntem mai ceva ca in flime cu linile........eu sunt de langa orasul vostru si nu am fost niciodata la voi la lini dar in ori ce caz tot ce scrie acolo sunt pure aberati........aveti grija de voi si mai incet cu declaratile la ziare .......uitatica la cluburile mari ce declarati dau .......nicodata nu recunosti in presa ca faci lini ilegale ........
__________________
Nissan Silvia FJ20DE-150CP
nissan 200sx s13 sr20det-200+ -proiect in curs
www.girex.ro
www.2fast2real.com
http://www.bhpracing.go.ro/
BHP- https://forum.4tuning.ro/173-cluburi/...-bistrita.html
88RED is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 13:44   #41
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

Acuma degeaba o demigrati imaginea ziarului si spuneti ca nu asa ati declarat si ca era invers si era mai frumos...stim si noi cum e presa dar voi ati lasat asta se se intample. Trebuia sa primiti articolul spre confirmare dar probabil nu v-a trecut prin gand

Un lucru e clar, in cluj (dupa opinia mea) totul se bazeaza pe "street cred" daca nu stiti ce inseamna asta verificati dictionarul urban sau va dau eu urmatoarea definitie: street cred - {Commanding a level of respect in an urban environment due to experience in or knowledge of issues affecting those environments} Si nu e o expresie de need for speed, e realitate pura pentru ca...pe cine respectam? pe ala care are cea mai cu pasiune modificata masina si merge pe unt de lemn de la bunica. Evident poti respecta si un ferrari dar cand vezi ca proprietarul se foloseste de masina la capacitate maxima si ii da in gura nu doar parcheaza la "obzejion". Este baiatul ala...cu corvette c06 pe care eu nici nu-l cunosc da sincer jos palaria, pentru CA: nu odata l-am vazut glisand prin centru, nu odata l-am vazut sa-i dea in gura prin oras si pentru ca l-am provocat de mai multe ori cu mai multe tip-uri de masini si niciodata nu a refuzat o "liniuta la plic 3 in 1 instant" si va mai povestesc o intamplare frumoasa, eram intr-o noapte de duminica vara trecuta la sala sporturilor pe banca la o tigara romantica cand el o venit o facut niste cerculete fara sa aiba nevoie de aplauda si spectatori, s-a simtit bine si a plecat acasa.

Haideti sa nu ne ascundem dupa deget pentru ca fara concurenta viata ar fi foarte plictisitoare. Aratati-mi unul care nu se ataca cand o masina din clubul "rival" trece pe langa el blana...pina si eu m-as simtii penibil chiar daca am doar 60 de cai si fara nici o indoiala as da inferioara blana si e fain...distractiv. Asa ca nu are rost sa va ofticati daca cineva vrea sa va "prinda" pe strada...asta inseamna ca existati numa sa vedem cum rezistati.

PS. cred ca voua v-a scazut otzara street cred-ul cu articolul asta pentru ca si voi stiti ca ilegal e doar un cuvant...adica nu cred ca careva se trezeste facand ceva ilegal si toata ziua-i ilegal si se culca ilegal...asta e doar un cuvant in trend ca si getutza dizain
Piry is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 14:15   #42
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

Quote:
Originally Posted by 88RED View Post
daca aveti numai 2 ani de experienta
citeste mai bine ce am scris 2 luni ... nu citi pe sarite

Quote:
Originally Posted by Piry View Post
Trebuia sa primiti articolul spre confirmare dar probabil nu v-a trecut prin gand
asta sincer nu am stiut-o


Quote:
Originally Posted by Piry View Post
Un lucru e clar, in cluj (dupa opinia mea) totul se bazeaza pe "street cred" daca nu stiti ce inseamna asta verificati dictionarul urban sau va dau eu urmatoarea definitie: street cred - {Commanding a level of respect in an urban environment due to experience in or knowledge of issues affecting those environments} Si nu e o expresie de need for speed, e realitate pura pentru ca...pe cine respectam? pe ala care are cea mai cu pasiune modificata masina si merge pe unt de lemn de la bunica. Evident poti respecta si un ferrari dar cand vezi ca proprietarul se foloseste de masina la capacitate maxima si ii da in gura nu doar parcheaza la "obzejion". Este baiatul ala...cu corvette c06 pe care eu nici nu-l cunosc da sincer jos palaria, pentru CA: nu odata l-am vazut glisand prin centru, nu odata l-am vazut sa-i dea in gura prin oras si pentru ca l-am provocat de mai multe ori cu mai multe tip-uri de masini si niciodata nu a refuzat o "liniuta la plic 3 in 1 instant" si va mai povestesc o intamplare frumoasa, eram intr-o noapte de duminica vara trecuta la sala sporturilor pe banca la o tigara romantica cand el o venit o facut niste cerculete fara sa aiba nevoie de aplauda si spectatori, s-a simtit bine si a plecat acasa.

Haideti sa nu ne ascundem dupa deget pentru ca fara concurenta viata ar fi foarte plictisitoare. Aratati-mi unul care nu se ataca cand o masina din clubul "rival" trece pe langa el blana...pina si eu m-as simtii penibil chiar daca am doar 60 de cai si fara nici o indoiala as da inferioara blana si e fain...distractiv. Asa ca nu are rost sa va ofticati daca cineva vrea sa va "prinda" pe strada...asta inseamna ca existati numa sa vedem cum rezistati.
piry , te admir pentru judecata si cred ,adica sigur ,ii singurul post de aici facut cu cap si vrand sa ajute intr-un fel , multumesc ...

Quote:
Originally Posted by Piry View Post
PS. cred ca voua v-a scazut otzara street cred-ul cu articolul asta pentru ca si voi stiti ca ilegal e doar un cuvant...adica nu cred ca careva se trezeste facand ceva ilegal si toata ziua-i ilegal si se culca ilegal...asta e doar un cuvant in trend ca si getutza dizain
cum ziceam intr-un post de mai sus,e doar un nume ... ar fi culmea sa , furam , sa dam in cap , sau mai stiu io ca sa fim demni de nume

Last edited by vlad_VSV; 04-02-09 at 14:25.
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 14:38   #43
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

Mai piroman, din toate aberatiile care le-ai scos la viata ta pe forumu asta postu asta l-ai scris si tu cu cap, si trebuie sa te sustin

That's what really matters !
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 17:14   #44
ilegal

Stage 4
 
ilegal's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 281
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

respect piry ! nu ma asteptam sa gandesti asa ...

Last edited by ilegal; 04-02-09 at 17:22.
ilegal is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 17:26   #45
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Illegal Lifestyle Team !

am o singura intrebare: de ce atata dorinta de afirmare? pentru.... nimic! practic inca nu ati facut nimic de luat in considerare ca si club si banuiesc ca nici ca si persoane individuale...

va dau un sfat, participati la curse legale, mergeti si faceti acolo un renume pentru voi, nu prin melodii, forumuri de c*cat, si povesti de doi lei cu presa...

PS
un alt nume care sa nu inspire "cocalari" v-ar ajuta...
__________________

Last edited by tekno; 04-02-09 at 17:38.
tekno is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -