Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Drift Section - Sideways Action

Drift Section - Sideways Action Totul despre Drift: Proiecte, Evenimente, Poze, Filme, etc.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-09, 23:07   #16
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: Mini circuit drift - Piatra Neamt

Parerea mea este ca multi oameni cu bani NU VAD sau nu au vazut potential de a face bani din treaba asta. Dupa cum stiti multi s-au imbogatit furand, dc sa nu fure in continuare si sa isi bata capul cu o pista? Altii daca o fac vor sa scoata investitia in maxim 6 luni, ceea ce e imposibil. Eu zic ca totul o sa inceapa asa: un traseu de Motocros si Distruction Derby Dupa ce e batatorit traseul bine intr-un an 2 poate omu se gandeste sa investeasca in portiuni de asfalt ca sa faca un mic traseu de drift, dupa inca 2-3 ani dupa ce vede ca ajunge pe profit serios poate se gandeste sa se extinda si sa faca si o pista de drag. Dar astea sunt vise. Voi nu vedeti ca la noi dureaza 4 ani pt 30km de autostrada si asta in cazul fericit. Ca sa nu mai zic ca o pista de drag trebuie sa aiba un minim de 30-50m inainte de start + 402m + inca 50m loc pt franare , asta inseamna un MINIM de 500m la 50 poate 100m latime ca sa faci si tribune , 50.000 M2 numai pt Drag )
Nu mai zic nimic de restu. Oricum sper sa existe unu ca sa inceapa macar proiectul sa se opreasca intr-un punct de acolo sa vina altu si tot asa lantul pana avem si noi macar un circuit in tara.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 13-10-09, 23:59   #17
dragos1989

Stage 5
 
dragos1989's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 579
Member of:
[SEAT]
Default Re: Mini circuit drift - Piatra Neamt

Cred ca 50 de metri pt. franare e mult prea optimist ) Mai bine zis cred ca ar fi nevoie de vreo 200 de metri de franare....Multi dintre noi avem vise asa frumoase cu circuite...poate in viitorul apropiat se va ridica cineva dintre noi destul de sus incat sa faca ceva..pana atunci....rondul de la pipera si Touge-urile provinciale
__________________
13-Bee
dragos1989 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-10, 14:56   #18
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Mini circuit drift - Piatra Neamt

Pana ce s-a gandi careva ca merita investit , acesta este singurul nostru loc in care ne putem da in voie ...loc folosit si pentru antrenamente desi nu este total corespunzator ...este ceva!
Aveti aici cateva filme de pe acest circuit sunt si de anu asta si de anu trecut -> https://www.youtube.com/user/aliump
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -