Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-11, 17:29   #391
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Va spune ceva?
are cineva poze cu interiorul?nu judecati omu, a muncit mult la masina asta plus ca pe atunci era printre putinele masini modificate, iar ceea ce tine de motor va afuma cam pe majoritatea de pe aici, masina a ajuns la fier vechi din cate stiu eu
__________________
..::YM:bau_4rock|ORANGE:0754387192|CAR:golf 3::..
bau4rock is offline   Reply With Quote
Old 16-09-11, 20:14   #392
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

ultima data pe la tg frumos am vazut-o prin 2006-2007
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-11, 23:22   #393
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

tipul e din targu frumos
bau4rock is offline   Reply With Quote
Old 17-09-11, 08:54   #394
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

Quote:
Originally Posted by bau4rock View Post
are cineva poze cu interiorul?nu judecati omu, a muncit mult la masina asta plus ca pe atunci era printre putinele masini modificate, iar ceea ce tine de motor va afuma cam pe majoritatea de pe aici, masina a ajuns la fier vechi din cate stiu eu
Daca tu intelegi tuning prin linia la bara din fata facuta de unul ce-i tremura mana la momentul respectiv, problema ta.
Singurul lucru care mi se pare rezonabil la masina respectiva sunt jantele, care par a fi de OPC dar tind mai mult spre niste replici
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 17-09-11, 13:08   #395
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

Din ce stiu si tin minte,masinuta avea un motor pe benzina,destul de mare si putin facut turbo!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 17-09-11, 17:00   #396
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Daca tu intelegi tuning prin linia la bara din fata facuta de unul ce-i tremura mana la momentul respectiv, problema ta.
Singurul lucru care mi se pare rezonabil la masina respectiva sunt jantele, care par a fi de OPC dar tind mai mult spre niste replici
crede-ma ca masina ta valoreaza cam cat motorul lui, si nu stiu ce cate ori ai vazut tu masina asta de aproape intradevar asta cred ca a fost varianta cea mai nereusita a lui insa era la a3 a transformare,dar eu nu asta urmaresc discutii contradictorii ci doar poze bafta o zi buna
bau4rock is offline   Reply With Quote
Old 18-09-11, 19:37   #397
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

Quote:
Originally Posted by bau4rock View Post
crede-ma ca masina ta valoreaza cam cat motorul lui, si nu stiu ce cate ori ai vazut tu masina asta de aproape intradevar asta cred ca a fost varianta cea mai nereusita a lui insa era la a3 a transformare,dar eu nu asta urmaresc discutii contradictorii ci doar poze bafta o zi buna
M-ai facut sa rad copios, multumesc.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 18-09-11, 19:40   #398
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

Quote:
Originally Posted by bau4rock View Post
crede-ma ca masina ta valoreaza cam cat motorul lui, si nu stiu ce cate ori ai vazut tu masina asta de aproape intradevar asta cred ca a fost varianta cea mai nereusita a lui insa era la a3 a transformare,dar eu nu asta urmaresc discutii contradictorii ci doar poze bafta o zi buna

Eram la facultate in iasi pe atunci [ aveam habar de motoare modificate si etc ], aceeasi fraza am auzit o de la amicul meu , masina era in fata la mall , am asteptat proprietarul si l am intrebat daca e binevoitor sa ne arate ce e sub capota si a dat-o in toate partile. Motor puternic si bla bla? uite te la evacuarea aia amarata , am auzit si motorul , a sunat in toate felurile , numai puternic sau turbo nu suna, . unii ziceau ca lasa in urma 3 sferturi din masinile din iasi , dar niciodata nu sa ridicat capota aia si sa se confirme ca asa e. Fara suparare , daca tu ai crezut asa ceva , inseamna ca eu sunt mos craciun.

Last edited by DEVIL's Style; 18-09-11 at 19:43.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 18-09-11, 19:53   #399
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Eram la facultate in iasi pe atunci [ aveam habar de motoare modificate si etc ], aceeasi fraza am auzit o de la amicul meu , masina era in fata la mall , am asteptat proprietarul si l am intrebat daca e binevoitor sa ne arate ce e sub capota si a dat-o in toate partile. Motor puternic si bla bla? uite te la evacuarea aia amarata , am auzit si motorul , a sunat in toate felurile , numai puternic sau turbo nu suna, . unii ziceau ca lasa in urma 3 sferturi din masinile din iasi , dar niciodata nu sa ridicat capota aia si sa se confirme ca asa e. Fara suparare , daca tu ai crezut asa ceva , inseamna ca eu sunt mos craciun.
Daca tot esti Mos Craciun, adu-mi si mie o masina care sa valoreze mai mult ca masina tipului, te rog.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 18-09-11, 20:52   #400
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Daca tot esti Mos Craciun, adu-mi si mie o masina care sa valoreze mai mult ca masina tipului, te rog.
Uite te sa vezi ce tabla are pe ea masina , ma faci sa rad? ai vreo dovada la cele sustinute? poate sa vina macar unul singur si sa spuna , da frate , masina aia are o bestie sub capota? a vazut o careva distrugand masini cu motoare in 6 cilindri puternice si etc?

La toti va place sa dati din gura fara sa aduceti macar nici cea mai mica dovada. pana atunci imi mentin opinia , o masina esuata din punct de vedere al tuning ului , estetic cat si tehnic. un cazan mai pe romaneste. Cand am vazut tabla aia pusa in spate , am zis ca a furat o de pe vreo undeva.

Vezi ca printre topicurile mele , este si un e46 , crede ma ca nici cat un e36 in stare bunicia nu valoreaza masina aia.

LE : csl , acum am realizat ca erai putin ironic , la faza aia )) , e faza ca oricum nimeni nu cred ca masina aia poate afuma masini sportive sau cu pretentii in tuning ul tehnic. Numai dupa exterior cum a fost lucrata mi am dat seama ce oroare de masina e. si am vazut o si analizat o indeaproape.

Last edited by DEVIL's Style; 18-09-11 at 20:55.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 18-09-11, 21:43   #401
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

Nu-i nimic, cat despre masina respectiva, cum am zis mai sus, daca eu spre exemplu vreau sa-mi pun uscator de rufe pe masina, imi pun ca asa vreau eu si cei din jur n-ar trebui sa-i frece grija, dar cand incepi sa faci afirmatii ca cele pe care le-a facut tipul mai sus, e alta poveste, ca daca-i zic ce instalatie de gaz am pe masina, se apuca de cautat pe google sa vada ce inseamna si ce este intradevar.
Atatea persoane sustin ca e kitch de la spoiler pana la bara din fata, pentru ca din punctul meu de vedere e vorba de calitatea lucrarii si prefer sa ma opresc aici pentru ca propietarul a depus ceva bani si munca in acea masina, chiar daca iesit ceva urat, cand o sa ma apuc de bagat bani intr-o masina respectiv timp, atunci am sa ma iau de celelalte chestii, pana atunci, las aceasta chestie in seama celor care chiar au reusit sa faca ceva frumos si de invidiat din propiile masini si nu doar revizie (aici te rog nu ma intelege gresit nu bat apropo la nimeni, asta-i parerea mea).
@Era sa uit, bau4rock, am vazut ce masina ai, in locul tau m-as abtine de la astfel de comentarii pe viitor.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 02:58   #402
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

1 eu nu am sustinut ca masina e tzipla la exterior eu am cerut doar poze de interior ca era mai reusit decat interiorul 2 nu bat campii cand vorbesc despre masina asta 3 pot sustine ca nu sunt chiar atat de prost cat tine vorba de masini recunosc am multe de invatat pentru ca inca sunt la inceput 4 legat de masina mea asta imi sunt posibilitatile imi pare rau dar mie nu imi da nici mama bani iar tata nici atat nu mai poate, si masina e facuta usor dar zic eu ca e bine ceea ce fac si ca sa vorbesc despre haine nu trebuie sa fii imbracat. apropo era o metafora nu o lua in mod direct
bau4rock is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 08:27   #403
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

chill out , nu mai rabufniti asa
1. masina aia e urata , indiferent de cati bani a bagat in ea
2. fiecare e cu parerea lui , unuia ii place altuia nu ii place
3. respectati parerea celuilalt , nu incercati sa i-o schimbati cu contra-argumente !!
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-11, 13:39   #404
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

Quote:
Originally Posted by bau4rock View Post
1 eu nu am sustinut ca masina e tzipla la exterior eu am cerut doar poze de interior ca era mai reusit decat interiorul 2 nu bat campii cand vorbesc despre masina asta 3 pot sustine ca nu sunt chiar atat de prost cat tine vorba de masini recunosc am multe de invatat pentru ca inca sunt la inceput 4 legat de masina mea asta imi sunt posibilitatile imi pare rau dar mie nu imi da nici mama bani iar tata nici atat nu mai poate, si masina e facuta usor dar zic eu ca e bine ceea ce fac si ca sa vorbesc despre haine nu trebuie sa fii imbracat. apropo era o metafora nu o lua in mod direct
cu unii de aici e grele)) .cand e gata golfu cu "banii de la mama" ? sa ma suni sa il vad si eu
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 20-09-11, 13:51   #405
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default Re: Kitsch Tuning din Iasi

in aproximativ 2 saptamani e gata, dar hai sa nu mai poluam topicul ca aici e loc de "opeluri"
bau4rock is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -