Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-06, 08:53   #61
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Talking Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

Quote:
Originally Posted by AXEL_SS View Post
. Sper sa fiu primit cum se cuvine si poate facem si niste filmulete. Ma puteti contacta pe id-ul de messenger: axelthequaker
bafta
speri sa fii... acuma depinde de tine... fiecare isi face intrarea in stilul lui...vei fi primit cum se cuvine.. (nu stiu unde sa fii primit dar vorbesc ) .. asa.. doar dak scoti un anumit punctaj.. acuma .. na.. juriul va acorda note de la 1 la 10 crescator... azi un 1.. maine un 0 si tot asa .. nu se stie niciodata

oricum...spor la treaba cu masina.. am auzit k esti pasionat da rau de tot.. nu asa ..

aaaa.....si inca o chestie... dak vrei sa fii de ajutor.. ia sh tu un colier rusesc (vb lu radu) si o garnitura de cauciuc... ceva... poate nu mai trancane toba lu zyz )))))))


bafta
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 10-12-06, 07:52   #62
AXEL_SS

Stage 4
 
AXEL_SS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 285
Angry Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

Auziti fratilor, nu vreau sa folosesc un limbaj urat aici, dar sa stiti ca NU-MI PLACE absolut deloc misto-ul. Si daca Radu Zyz NU ma vede un pasionat si ma vede cum stie el NU inseamna ca tre sa ma vada toti asa. Fiecare are dreptul la parerea proprie nu sa fie influentat. NICI nu ma cunoaste-ti fratilor asa ca nu mai vorbiti aiurea va rog ! Am obs ca intre voi vb frumus si cand vine vb de mine ma luati la misto, ca masina are 1600 kg ca are saci in portbagaj . Si spre informarea ta slip are 1200 kg, cei de la RAR asa au scris pe certificat iar 1600 e masa maxima autorizata, asa ca nu mai vb aiurea.
Halal comunitatea n-am ce spune...
AXEL_SS is offline   Reply With Quote
Old 10-12-06, 12:20   #63
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

Axel...hai sa`tzi spun o poveste!E c`am scurta!

Cred ca ai intzeles gresit ceva...!Nu mai comentez!Inca nu ne cunosti.Nu stii cum suntem la intalniri,nu stii ce facem,nu stii ce avem in cap.Nu prea`l stii bine pe Radu,Slip,EU,Razvan,Vlad,Edi,Costel...si ca nu insir numele la totzi acum aici.Te rog mult tzinetzi cuvintele pe tastatura si nimic mai mult!

Nu ced ca a fost misto...dar in fine! Gata...ca de aici incep sa dau pedepse!Si daca le dau.....nu`tzi va place!


Si daca nu ma insel AXEL....cred ca ne cunoastem din vremurile mai demult ca sa zic asa...de pe MIRC!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !

Last edited by CRyS`; 10-12-06 at 12:22.
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 10-12-06, 12:26   #64
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Talking Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

Quote:
Originally Posted by AXEL_SS View Post
Auziti fratilor, nu vreau sa folosesc un limbaj urat aici, dar sa stiti ca NU-MI PLACE absolut deloc misto-ul. Si daca Radu Zyz NU ma vede un pasionat si ma vede cum stie el NU inseamna ca tre sa ma vada toti asa. Fiecare are dreptul la parerea proprie nu sa fie influentat. NICI nu ma cunoaste-ti fratilor asa ca nu mai vorbiti aiurea va rog ! Am obs ca intre voi vb frumus si cand vine vb de mine ma luati la misto, ca masina are 1600 kg ca are saci in portbagaj . Si spre informarea ta slip are 1200 kg, cei de la RAR asa au scris pe certificat iar 1600 e masa maxima autorizata, asa ca nu mai vb aiurea.
Halal comunitatea n-am ce spune...
aha...deci recunosti acuma nu?? mie imi ziceai k are 1.6t.. deci exact asa mi-ai zis in fatza... nu ai cum sa negi.. si radu era prin zona.. si dak erai pasionat..pana mea.. ziceai si tu adevaru.. sau poate k nu il stiai .. ai citit undeva acolo..pe certificat niste cifre..si ai zis k ..gata.. aia e.. asa puteam sa zic si eu k are 1.8 t intelegi? dar care mai era rostul? io am 90 de cai.. tu ai ceva mai multi diferenta dintre masini era... destul de mica.. pentru raportu de putere... asa k.. ma simt mai invingator decat tine
nu te trateaza nimeni cu misto...si dak citeai bine postul meu de dinainte.. observai k iti faci singur imaginea asa am zis.. .deci in nici un caz k as fi influentzat de cineva anume...
dar na..tu ramai cu impresia ta.. care o fi aia..
si dak o tii tot asa s-ar putea sa fie mult mai multi oamenii de parere cu mine,,
fii si tu mai modest.. si lasa vraja..

v-am salutat comunitateee.. .si la mai multe
bafta la toti..
slip is offline   Reply With Quote
Old 10-12-06, 17:39   #65
Vladutzzz_sv

Stage 5
 
Vladutzzz_sv's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 734
Default Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

Axel tu se pare ca nu intelegi niste chestii destul de clare la noi....nu suntem "o comunitate" cum spui tu ci un grup de prieteni.
Daca te consideri luat la misto este problema ta insa sa stii ca intotdeauna la noi vor exista glumite de tot felul. Din postul tau trag concluzia ca spiritul de gluma iti este cam strain.
Daca vrei sa te convingi ca avem dreptate in ceea ce am spus vino la o intalnire si vei vedea ca nu e chiar asa
__________________
vand audi a6, 2.5tdi, 2001, full fara piele acte valabile belgia
vand audi a4, 1.9tdi, 2002, full(mici probleme la navigatie), cutie dsg, volan dreapta
vand renault twingo fara acte
preturile sunt negociabile
contact 0742859363, ymess vladutzzz_sv
Vladutzzz_sv is offline   Reply With Quote
Old 10-12-06, 18:23   #66
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

avand in vedere ca sunt unul din membrii ceva mai noi ai comunitatii, cred ca sunt in stare sa spun ca nu procedezi de loc bine axel. chiar daca suntem adunati datorita dragostei noastre pt masini, altceva ne uneste, lucruri care ulterior sunt la baza unor prietenii solide.

modul in care esti primit depinde doar de tine, de modul in care te comporti.
de cele mai multe ori, intalnirile noastre sunt statice la inceput, toata lumea intr-un cerc, unde fiecare il vede pe celalalt, se rade, se fac poante, ne distram, mai vbm de masini.

tu ce credeai ca se intampla?


plus ca mai este o problema, care mie mi se pare a fi destul de importanta: BAIETII TREBUIE SA TE ACCEPTE PE TINE IN GRUP, NU INVERS
scuze pt caps dar era necesar
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 10-12-06, 20:00   #67
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

Quote:
Originally Posted by AXEL_SS View Post
Auziti fratilor, nu vreau sa folosesc un limbaj urat aici, dar sa stiti ca NU-MI PLACE absolut deloc misto-ul. Si daca Radu Zyz NU ma vede un pasionat si ma vede cum stie el NU inseamna ca tre sa ma vada toti asa. Fiecare are dreptul la parerea proprie nu sa fie influentat. NICI nu ma cunoaste-ti fratilor asa ca nu mai vorbiti aiurea va rog ! Am obs ca intre voi vb frumus si cand vine vb de mine ma luati la misto, ca masina are 1600 kg ca are saci in portbagaj . Si spre informarea ta slip are 1200 kg, cei de la RAR asa au scris pe certificat iar 1600 e masa maxima autorizata, asa ca nu mai vb aiurea.
Halal comunitatea n-am ce spune...
In primul rand...Radu ZYZ nu te vede pasionat pentru ca pentru tine pasiunea inseamna cu totul altceva decat restul lumii. Te lamentezi ca arzi de pasiunea pentru masini da' nu te mananca un pic manutele sa cauti pe net cum si ce, sa te documentezi, habar n-ai ce masina conduci (tehnic vorbind, de vreme ce ma intrebi pe mine la cat ai cuplu maxim si cand ar trebui sa schimbi...apropo, masa maxima autorizata si masa cu tot cu remorca n-au legatura cu masa proprie). In al doilea rand vezi ca tocmai m-ai jignit, pentru ca n-am ajuns sa ma cobor la asa un nivel incat sa influentez eu lumea ca sa nu te primeasca pe tine in "halalul" asta de comunitate. Observ ca in ciuda sfatului meu de a intra cu pasi marunti si de a te face cunoscut prin caracter, sportivitate si reusite, ai intrat cu stangul incaltat de noroi pe acest forum. Si sa stii ca eu n-am avut dintotdeauna Scirocco "tunat", ci am inceput cu o Dacie, si baietii astia de nota 10 m-au primit intre ei chiar daca mai aveam multe de invatat, asa cum de altfel o sa am toata viata. Sincer nu imi dau seama cum au putut face prostia de a ma integra in grupul lor, da' de-acuma...asta e. Intelege te rog ca nu conteaza ce emblema ai pe capota, ci caracterul. Am observat ca ni te-ai alaturat la intalnire, asa cum ai afirmat pe forum...
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 10-12-06, 20:57   #68
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

Si felu de a ni alatura la intalnire nu a fost tocmai decent!Te`am rugat sa nu faci pe acolo "impresii" cu masina .....si galagie!Atat imi doream de la participantzi!Deci ai intrat cu stangu!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 10-12-06, 22:54   #69
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Talking Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

nu a intrat cu stangu.. neaparat..
e incaltzat oricum cu 2 de stangu ..tocmai de aia
stii...femeile noastre au reusit sa se integreze cu bine in comunitatea asta a noastra si ele sunt plictisite de motoare si de discutii de masini..
dar vad k "pasionatii" nu prea reusesc

noi suntem niste rahatzei .. si suntem obligati sa primim cum se cuvine niste "super mega giga terra...etc.. epsilon..si toata pana mea ...de oameni bazati in motoare.. si altele" despre care nu avem ce comenta..
si am auzit de un mare meseriash.. nu mai stiu exact numele.. nu retin toate prostiile.. dar zicea ceva de 215 km\h sau cam asa ceva
acum..tind sa fiu ironic si insuportabil..dar nu ma pot abtine.. stiu k nu am cum sa ii multumesc pe toti..asa k ma rezum la grupul meu
am incercat sa provoc acel bolid.. de 40000000 de cai.. dar am primit un refuz categoric.. probabil din cauza k era masina lu' tata si de aia.. ))))))

oricum.. cine se aseamana se aduna asa k .. noi ramanem la fel de uniti indiferent..de situatie

numai bine "comunitari" de pe 4tuning
va salut...
slip is offline   Reply With Quote
Old 10-12-06, 23:01   #70
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

uai du-te si te culca ca spui prostii (exceptand ultimu' post :P). Si nu mai provoca lumea, unde te crezi? Trebuie sa incepi de la cel mai mic, ca sa ajungi in varf. Mai sufla ceva in turba aia de pe Ford pana sa ajungi sa te dai cu baietii mari. Uite, de vreme ce omu' se duce in 215 si al meu zyz nu se simte in stare de asemenea performante, il provoc eu pe om. Promit ca daca prima oara nu mi-o iau urat de tot, la revansa plec cu 3 de pe loc. Pe onoare de cercetas .
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 10-12-06, 23:09   #71
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Talking Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

eu provocam omu... dar nu cu un bolid k al lui... ci cu un rahat de clio de 1.5d de -10 cai putere..cuplul inexistent si care aruncat din avion ajunge undeva la 110 km\h (mai incet decat un om cazut din avion)
faza care era.. dak ne bagam la una scurta.. s-ar putea sa imi fi cazut forma aceea aerodinamica de pe plafon.. cu "SCOALA" si.. eram putin cu emotii
dar na.. nu a vrut omu' sa accepte..asta este... inseamna k nu duce mai mult decat masina cu care l-am provocat.. (oarecum)
acuma serios vorbind... nu e mai bine sa te dai cu unu mai tare ca tine?? sau mai puternic? macar de-al dracu stai sub masina..si o faci sa mearga peste asteptari .. sa rupi gura targului ..
dak te dai numa cu 1.1 dohc..de 15 cai.. e clara treaba
v-am lasat

numa bine baietz..
slip is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 02:59   #72
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

yo slip ! credeam ca forumul e pt discutii nu jigniri,scuze.... nu m-am luat de your ride,no?si pt cultura ta generala...se duce bine de 110,si fara s-o arunci....a ta cat ia in cadere libera?
Sunt curios cuvantu responsabilitate inseamna ceva pt tine?pt mine da.de asta te-am refuzat....nu te supara te rog,dar cum ai zis si tu nu e a mea.......o fi si varsta de vina.....nu am nimik cu tine....
te inteleg sincer la 20 si eu eram la fel.....tot respectul for your ride,si munca depusa....Respect
__________________

-----Cumpar Gotti R17------
Cumpar 2 gume 195 50 15--Urgent !!!
Bmw 318 i---------Own
Dacia 1310---------Own
_________________________
-Driving sideways ,is a way of life !
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 03:25   #73
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

sal r383l...imi place motoru tau.....de cate ori treci pe strada te cunosc si fara sa ma uit macar......original 100%!i like your style....orice problema ai avea te apuci imediat de ea,si in cateva min o rezolvi jos palaria....
si eu stau cat imi permite timpul si mai mesteresc la bolidu meu,dar din pacate mai exista destui nebuni cu carnet pe strazi.....unu mi-a facut praf masinuta mea....nu era cine stie ce ozn,dar era masina mea la care am muncit si mi-am facut-o singur sa mearga...
nu ma pot pune cu zyz...nici pe departe...mi-am facut singur tapiteria de interior,sist electric,si cam aproape totul la ea...am foarte multe amintiri legate de ea....sper sa o termin de renovat pana la vara,dar depinde mult de finante...am sa pun si o poza...
cand o fi gata promit sa ma dau cu slip apoi cu zyz-u,dar din placere (stiu ca nu am absolut nici o sansa....) dar pana atunci va invit la o bere baieti ce ziceti?si pls nu radeti prea tare de masinuta mea,bine?atata am si yo.....
Sa auzim numai de bine.......salutari la toti "comunitarii" 4tunning

Attachment 187549

Last edited by JUST-DO-IT; 04-11-08 at 18:44.
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 08:37   #74
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Talking Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

))))))) cine te-a jignit we?? asta numesti tu jignire? ha.. ) am incercat sa fiu cat mai realist si la obiect..acuma..dak te simti ofensat..problema ta cat despre responsabilitate .. nici sa nu pronunti cuvantul ala.. stii prea bine cat de prost conduci.. asa k nu mai vb.. era sa imi omori fetele pe strada..si te consideri responsabil...??? hai mai lasa-ma... si m-ai dat pe spate cu replica aia.. "da ci cautau acolo?" adik pe strada.. iti spune eu.. incercau sa se tina de noi.. iar ceilalti de care vorbeai.. nu aveau nici o vina k exista soferi k tine printre noi
deci "responsabilitate" iese din discutie in ceea ce te priveste...

inca o treaba.. nu stii tu cum sunt eu la 20.. si nici eu nu vreau sa imi imaginez cum esti tu la varsta ta... dar .. daca erai ca mine la 20.. acuma erai mult mai departe decat esti acum.. iar nivelu care zici tu k il cobori..din cate am inteles.. k sa vb cu mine.. ai grija.. sa nu cada sub 0 ok? cat despre masina... macar e pe numele meu.. chiar dak stiu k nu te intereseaza ...


va salut pe toti... si.. ca sa mentin offtopicul... JUST_DO_IT .. se cheama plagiat salutul ala de la urma "comunitari"


bafta
slip is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 14:16   #75
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Filme,Filmuletze Shi Poze Cu Userii/Masinile Din Iasi!

scantei, scantei,ce-mi place cand sar scantei din vorbe.
bakal is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -