Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-09, 11:56   #1
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Ca sa nu precipitam toate topicurile deja existente, propun a se posta aici.

Vis a vis de ce a fost aseara, s-au legat doar de mnezu si de ala cu santa fe`ul?

folii pe triple, dar si pe geamuri?
nu de alta, dar am geamurile spate foliate in fata blocului (bineinteles fara autorizatie) si mi-e ca nu mai ies din casa ca nu am bani de amenda/itp
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 14:15   #2
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

rar nu itp )
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 15:21   #3
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Eu cand eram baiat rau si aveam folie pe stopuri si folie pe fatza de nesimtzit si mai mergeam si cu proiectoarele aprinse (de erau bune de faza lunga) sau bec de pozitie "LED" alb de era albastru ca sirena lui si asta se intampla cand aveam Opelul ii ziceam asa lui Nenea Copoi :

"Daca remediez acum problema, nu imi mai luati certificatu` ala de hartie, imi dati doar amenda nu ca asa sICRie in Codul lu ala Rutier si citez - (2) În situatiile prevazute la alin. (1) certificatul de înmatriculare nu se retine daca conducatorul autovehiculului sau tramvaiului remediaza pe loc deficientele constatate, caz în care se aplica numai sanctiunea contraventionala.- am terminat citatul domnule X (Copoi- aveam grija sa ii tin minte bine numele ) "

Si in momentul ala la cat de smecher eram scoteam shurubelnita si o bagam in folia din geamul lateral fatza sau in folia de pe stop si o scoteam ca doar mai avem de rezerva pt stop si mai puteam merge la prieenul meu Andrei sa imi mai folieze odata geamul. Si credeti-ma ca daca faceti asta pe loc va scoateti ca asa zice legea,o remediezi scapi. Aaaa si cu becurile de pozitie PE LED instant le schimbam cu de alea galbene ca aveam de rezerva vreo 10 in masina. Ahhh si cu proiectoarele ma scoteam eu "vedeti din greseala,nu a fost cu intentie, nu imi merge in bord becu ala verde de proiectoare,eu sunt mai chior de felu meu da port lentile de contact albastre ca sa ma iubeasca gagicile,stiti,imi cer scuze...." o mai faceam pe prostu da ma ierta.

Ma baietzi ma facetzi de rusine! Nu stiti legea? Hai sa va arat intreg Codul lui Rutier

http://instructorauto.bynet.ro/regul...ier-10-1-3.php

Hai fitzi cumintzi in trafic nu mai faceti prostii si daca tot va jucati macar jucati-va cu cap. Hai succes dracilor!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !

Last edited by CRyS`; 29-08-09 at 15:24.
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 03:15   #4
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Eu cand eram baiat rau si aveam folie pe stopuri si folie pe fatza de nesimtzit si mai mergeam si cu proiectoarele aprinse (de erau bune de faza lunga) sau bec de pozitie "LED" alb de era albastru ca sirena lui si asta se intampla cand aveam Opelul ii ziceam asa lui Nenea Copoi :

"Daca remediez acum problema, nu imi mai luati certificatu` ala de hartie, imi dati doar amenda nu ca asa sICRie in Codul lu ala Rutier si citez - (2) În situatiile prevazute la alin. (1) certificatul de înmatriculare nu se retine daca conducatorul autovehiculului sau tramvaiului remediaza pe loc deficientele constatate, caz în care se aplica numai sanctiunea contraventionala.- am terminat citatul domnule X (Copoi- aveam grija sa ii tin minte bine numele ) "

Si in momentul ala la cat de smecher eram scoteam shurubelnita si o bagam in folia din geamul lateral fatza sau in folia de pe stop si o scoteam ca doar mai avem de rezerva pt stop si mai puteam merge la prieenul meu Andrei sa imi mai folieze odata geamul. Si credeti-ma ca daca faceti asta pe loc va scoateti ca asa zice legea,o remediezi scapi. Aaaa si cu becurile de pozitie PE LED instant le schimbam cu de alea galbene ca aveam de rezerva vreo 10 in masina. Ahhh si cu proiectoarele ma scoteam eu "vedeti din greseala,nu a fost cu intentie, nu imi merge in bord becu ala verde de proiectoare,eu sunt mai chior de felu meu da port lentile de contact albastre ca sa ma iubeasca gagicile,stiti,imi cer scuze...." o mai faceam pe prostu da ma ierta.

Ma baietzi ma facetzi de rusine! Nu stiti legea? Hai sa va arat intreg Codul lui Rutier

http://instructorauto.bynet.ro/regul...ier-10-1-3.php

Hai fitzi cumintzi in trafic nu mai faceti prostii si daca tot va jucati macar jucati-va cu cap. Hai succes dracilor!
Offf offf offf...daca am fi toti asa ca tine...nu?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 03:56   #5
Teo MTM

Stage 5
 
Teo MTM's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 417
Member of:
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Eu cand eram baiat rau si aveam folie pe stopuri si folie pe fatza de nesimtzit si mai mergeam si cu proiectoarele aprinse (de erau bune de faza lunga) sau bec de pozitie "LED" alb de era albastru ca sirena lui si asta se intampla cand aveam Opelul ii ziceam asa lui Nenea Copoi :

"Daca remediez acum problema, nu imi mai luati certificatu` ala de hartie, imi dati doar amenda nu ca asa sICRie in Codul lu ala Rutier si citez - (2) În situatiile prevazute la alin. (1) certificatul de înmatriculare nu se retine daca conducatorul autovehiculului sau tramvaiului remediaza pe loc deficientele constatate, caz în care se aplica numai sanctiunea contraventionala.- am terminat citatul domnule X (Copoi- aveam grija sa ii tin minte bine numele ) "

Si in momentul ala la cat de smecher eram scoteam shurubelnita si o bagam in folia din geamul lateral fatza sau in folia de pe stop si o scoteam ca doar mai avem de rezerva pt stop si mai puteam merge la prieenul meu Andrei sa imi mai folieze odata geamul. Si credeti-ma ca daca faceti asta pe loc va scoateti ca asa zice legea,o remediezi scapi. Aaaa si cu becurile de pozitie PE LED instant le schimbam cu de alea galbene ca aveam de rezerva vreo 10 in masina. Ahhh si cu proiectoarele ma scoteam eu "vedeti din greseala,nu a fost cu intentie, nu imi merge in bord becu ala verde de proiectoare,eu sunt mai chior de felu meu da port lentile de contact albastre ca sa ma iubeasca gagicile,stiti,imi cer scuze...." o mai faceam pe prostu da ma ierta.

Ma baietzi ma facetzi de rusine! Nu stiti legea? Hai sa va arat intreg Codul lui Rutier

http://instructorauto.bynet.ro/regul...ier-10-1-3.php

Hai fitzi cumintzi in trafic nu mai faceti prostii si daca tot va jucati macar jucati-va cu cap. Hai succes dracilor!
Bravo ! Te descurci !
Teo MTM is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 18:29   #6
tintome

Stage 5
 
tintome's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,585
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

crys ...ai fost baiat rau ?)
te opreste de 2-3 ori platesti amenda + folia din nou o lasi drq de treaba ...

bagi o folie omologata,de baiat finut...dar nu niste draperii de alea negre.. ce naiba sunteti frustrati ca va vede lumea ?
pe skimpy il inteleg..ca e urecheat si daca il vede lumea rade de el...
__________________
ID mess : tintome numar telefon: 0745933337
tintome is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 22:57   #7
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

DA am fost baiat rau, dupa cum m-ai vazut la spital am devenit cuminte! Ma jur ! Daca mergi cu mine cu 60 iti vomit in masina!

Daca stai la semafor si te scobesti in nas si nu in fund si nu te vede nimeni e super ok
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 14:17   #8
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

crys schimba browserul sau sterge`ti al 2lea post. ai aceasta putere
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 14:25   #9
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Da erori de browser! Mama masii! Sau imi fuge prea tare internetul! Nu mai am aceasta putere, am renuntat! Doar SLIP, BAKAL si HotWhels mai pot face asa ceva! Roaga-i pe ei !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 10:38   #10
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Ieri am scapat de o amenda de 540 ron + ridicarea certificatului.

dupa ce am fost oprit de un militian de la rutiera care mi-a cerut actele, m-a intrebat de omologarea geamurilor foliate pe spate. i-am spus ca nu am. acesta mi-a transmis ca imi va retine certificatul + imi va da o amenda contraventionala de 540ron, si a plecat spre masina sa imi scrie amenda.
am iesit si l-am abordat, spunandu-i ca stiu, conform legii, ca daca remediez pe loc problema, pot scapa doar cu un avertisment scris sau o mustrare verbala.

m-a poftit sa julesc geamurile si mi-a dat drumul....
hu ha
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 18:39   #11
1300

Stage 5
 
1300's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 448
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Daca deja stii sa pui folia mai bine dai 130-150 roni la B R A S si iti da folie destul de inchisa,si autorizatie.Folia are cam 6m. Ajunge si pentru fata dar pe riscul tau.

Bafta !!

sper sa mai trec si eu prin rond cat de curand dupa ce termin motorul

Last edited by 1300; 13-09-09 at 18:46.
1300 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 00:15   #12
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by skimpy View Post
Ieri am scapat de o amenda de 540 ron + ridicarea certificatului.

dupa ce am fost oprit de un militian de la rutiera care mi-a cerut actele, m-a intrebat de omologarea geamurilor foliate pe spate. i-am spus ca nu am. acesta mi-a transmis ca imi va retine certificatul + imi va da o amenda contraventionala de 540ron, si a plecat spre masina sa imi scrie amenda.
am iesit si l-am abordat, spunandu-i ca stiu, conform legii, ca daca remediez pe loc problema, pot scapa doar cu un avertisment scris sau o mustrare verbala.

m-a poftit sa julesc geamurile si mi-a dat drumul....
hu ha

Felicitari!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 06:57   #13
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by 1300 View Post
sper sa mai trec si eu prin rond cat de curand dupa ce termin motorul

copou e offlimits daca esti cat de putin ilegal. e politie mai ceva ca atunci cand vine circul...
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 09:55   #14
HotWheels

Stage 4
 
HotWheels's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 201
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Eu am scapat doar cu un avertisment dupa ce incepuse ala sa-mi faca lista...de ajunsese cu amenda pe la vreo 10 mil:
- lipsa bara fata
- lipsa nr fata
- lipsa toba
si nu mai stiu ce mai zisese el pe acolo.
Dupa ce-a zis ca imi aduce dovada la certificat, m-am dat jos din masina dupa el, sa-l intreb cum il cheama, ca omisese sa se prezinte, dar n-am mai apucat ca mi-a restituit ceritificatul si mi-a spus sa am grija.

Oricum cea mai frumoasa patanie sa-i zic asa, cand m-a oprit politia ca nu-mi mergea farul de pe stanga fatza, dar din pacate nici lor nu le mergea.
"Stiti ca aveti probleme la sistemul de iluminare?
- Da. Dar stiti ca si dvs. aveti probleme la sistemul de iluminare?"
Asa ca iarasi am scapat cu un avertisment pt centura
__________________
Imprimerie Textila Iasi
HotWheels is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 08:46   #15
sonyc_me

Stage 3
 
sonyc_me's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 83
Member of:
[SKODA]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

tare faza cu becurile, eu am luat ultima data amenda in rond ca eram parcat pe trotuar de 5 metri, de si el m-a amendat si tot nenea police mi-a zis s-o contest ca cica daca trotuarul are 4 m si las loc de 1m pt pietoni e corect, dar el a sustinut ca ma amendeaza ca mai aveam oleaca pana la semnul de interzis stationarea.
eu aveam masina jumate in strada , jumate pe trotuar, acum nu stiu cat de buna e constatarea, dar am sa-i contest amenda sa vad ce se intampla.

Last edited by sonyc_me; 16-09-09 at 08:48.
sonyc_me is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -