Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-01-11, 17:40   #121
Serjan-SRG

Stage 3
 
Serjan-SRG's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 96
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
da de unde alimentezi? eu n-am vazut mai ieftina de 5.03 la petrom si omv de unde pun si am auzit ca de azi a mai luat in greutate pretu cu vreo 5-6 bani
Azi la pe la ora 2 am pus la Petrom-ul din pacurari Premium 95 5.01 lei
Serjan-SRG is offline  
Old 01-01-11, 18:28   #122
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

si zorro... mai termina cu ironia ta ca sa nu devina altii ironici cu viata ta ai fost oleaca bagat in seama si filmat si gata
in tine... tot timpu ai avut de comentat si tot timpu ai fost tare in spatele unui ecran si a unei tastaturi.. dar.. de cate ori ne-am intalnit fata in fata ba te-ai tirat cu coada intre picioare ori nu comentai nimic..., asa ca mai bine taci din gura
KAmikazee2005 is offline Report Post Reply With Quote

chiar as vrea sa ne intilnim fata in fata daca ai .... dreptate
asa sta treaba aici cu barbatia va luati de copii
acum inteleg de ce ma rugat frumos sa sterg postul da uite ca nu il fac si a m sa va demonstrez ca nu voi faceti legea pe acest forum
acuma urmeaza sa apelati la vreo un admin ca sa le stearga
de abia astept sunt bine salvate si ....]
si ce mai urmeza amenintari astept cu bratele deschise

"ti s-a umplut orzu" mai inteligentule
se zice si se scrie ti s-a umflat orzu
marele" iluminat" greseste imposibil din acel rotund perfect apar colturi
imposibil
si hai sa iti zic de ce sa retras crys tot din cauza unora ca voi
si vo garantez
si am sa caut posturile de anu trecut sa va aduc aminte
criminales is offline  
Old 01-01-11, 18:41   #123
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Boicot Benzinărie

Criminales... uite promit ca at cand o sa ajung in iasi o sa stam de vb fata in fata.. si poti sa il iei si pe zorro ca nu a avut ocazia sa isi spuna frustarile de fata cu cei de care se leaga..

si greva pe plan national e... azi in bucuresti.. maine in iasi.. bun.. asta intelegi tu greva nationala?? eu zic ca o greva nationala e cand se stabileste o data, o ora si mai multi oameni din mai multe judete sau orase merg sa blocheze benzinariile x si y... chiar crezi ca daca tu i-ai tinut pompele ocupate 2 ore i-a pasat cuiva?? crezi ca a avut de suferit pierderi prea mari... iti garantez eu ca nu.. ca in timpu ala in alt oras au fost 30 de ex care au alimentat cu cate 100ron fiecare... asa ca... asta dupa mine inseamna intradevar o greva nationala... ce ati facut voi a fost un semnal de alarma si pt asta va felicit.. si dak te-ai fi uitat si pe topicu boicot benzinarie de pe topicu suceava chiar va laudam dar mna.. eu sunt ala care se uita doar p un singur topic

in fine.. nu mai are rost sa zic nimic.. abereaza/aberati in continuare
un an nou cu bine..
KAmikazee2005 is offline  
Old 01-01-11, 19:27   #124
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

bine din cite stiu eu am plecat si am protest
at simultan cu cei din bucuresti .
ploiesti arad timisoara baia mare .... ce sa zic
intra si zile ce imi zici mie si celorlanti din tara daca ai atita dreptate

da na noi suntem prosti analfabeti si chiori pe deasupra

faza cu cei din botosani imi cer scuze cu toate ca nu ar trebui
deorece si atunci va-ti comportat ca niste lasi
au venit la voi acasa si s-au cacat in mijlocul casei voastre nu va e rusine
de ce nu faceti si voi la ei ce au facut ei la noi
ca va rup baietii capul ca ei tin la casa lor
vorbiti de respect unde e ?
voi clubul vostru de ce sa dat pe regulile facute de organizator ?
se cheama respect fata de munca omului care a organizat evenimentu
si cind lau batut pe acea miana de om va-ti amuzat pe seama lui
dar ati dat dovada de lasitate si de marlanie
daca veneau la voi in casa si faceau ceia ce au facut cu el cred ca iati fi lasat sa va bata toata familia
respect
in primul rind
dac respecti pe cei din jurul tau te respecti si pe tine

Cand faci ceva pentru altii, ai o contributie pozitiva si asta te ajuta sa te valorizezi, te inalta spiritual si iti creste respectul de sine. ...

Respectul este atitudinea bunelor raporturi de colaborare si iubire practica, fata de cei mici, fata de cei egali si fata de cei superiori, ...

respectul e pentru cei care il merita nu pentru cei care cred ca li se cuvine
chiar si din cluburile voastre sunt multi care merita respect
cei care gindesc pentru ei si nu gindesc si iau decizii altii in locul lor
acei oameni merita respect

Last edited by criminales; 01-01-11 at 19:32.
criminales is offline  
Old 01-01-11, 19:36   #125
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

acuma vad ca au devenit aberatii din realitate asta e bun
deci sa ma inpac cu ideea
ca chiar sunt analfabet chior si acuma sunt si nebun
cu toate ca am vreo 3 vizite pe acolo din cauza unor probleme de comportament
deci asta e
sanatate si numai bine
criminales is offline  
Old 01-01-11, 23:38   #126
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

http://www.libertatea.ro/stire/guver...ni-316532.html
CRED CA SUNT DESTULE MOTIVE SA IES IN STRADA
criminales is offline  
Old 02-01-11, 11:58   #127
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Gata, am inteles, sunt unii care considera protestul inutil, ok, sa va fie de bine, ceilalti, hotarati-va si spuneti o data, de preferabil una in care sa ne adunam mai multi.
Nu cred ca e cineva care sa considere acest protest inutil. Doar ca sint mult mai multe lucruri de facut, mult mai usor si cu mai putine cheltuieli care ar diminua costurile pentru carburant.
Practic toate aceste lucruri se refera la drumuri si pot fi facute de catre angajatii firmelor care se ocupa cu diverse si care acum, desi primesc salarii, nu fac nimic decit sa se duca la serviciu si sa se intoarca seara inapoi (pentru ca idiotii care conduc aceste institutii bugetare sint incapabili).

Hai s-o luam altfel: ai prefera sa scada pretul carburantilor cu 50 de bani/l (cam 10%) sau sa-ti consume masina prin oras cu 1l/100 mai putin datorita fluidizarii traficului? Eu zic ca toti posesorii de masini diesel rezonabile si respectiv conducatorii de masini pe benzina care consuma in jurul sau sub 10l/100 in oras (si aici s-ar incadra cam orice masina de maxim 1.3-1.4 tone si motoarel pina in 2 litri) vor fi avantajati chiar mai mult.

Vrem mai mult de atit si credem ca se poate? Iesim in strada din nou si cerem si scaderea pretului carburantilor!
mituc is offline  
Old 02-01-11, 12:20   #128
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by mituc View Post
Nu cred ca e cineva care sa considere acest protest inutil. Doar ca sint mult mai multe lucruri de facut, mult mai usor si cu mai putine cheltuieli care ar diminua costurile pentru carburant.
Practic toate aceste lucruri se refera la drumuri si pot fi facute de catre angajatii firmelor care se ocupa cu diverse si care acum, desi primesc salarii, nu fac nimic decit sa se duca la serviciu si sa se intoarca seara inapoi (pentru ca idiotii care conduc aceste institutii bugetare sint incapabili).

Hai s-o luam altfel: ai prefera sa scada pretul carburantilor cu 50 de bani/l (cam 10%) sau sa-ti consume masina prin oras cu 1l/100 mai putin datorita fluidizarii traficului? Eu zic ca toti posesorii de masini diesel rezonabile si respectiv conducatorii de masini pe benzina care consuma in jurul sau sub 10l/100 in oras (si aici s-ar incadra cam orice masina de maxim 1.3-1.4 tone si motoarel pina in 2 litri) vor fi avantajati chiar mai mult.

Vrem mai mult de atit si credem ca se poate? Iesim in strada din nou si cerem si scaderea pretului carburantilor!
Au fost persoane care au zis asta, nu prea am obiceiul de a trage concluzii.
Cat despre chestia asta, eu as prefera ca statul roman sa-si scoata mana din fund si de banii incasati din taxele de prima inmatriculare sa aduca in tara combustibili alternativi si masinile care au combustili alternativi sa fie scutita de la aceasta taxa, bine, cele dupa 2000 - 2001. Masina mea e pe CNG, cea mai buna inventie de la prezervativ , are harta, injectoare tot, numai ca in tara noastra nu se poate alimenta cu asa ceva si asa ca eu merg doar pe benzina, cu rezervoru de 14 litri,
Masinile pe CNG, elimina mai putin CO2 cu pana la 80% fata de cele pe benzina si crede-ma, merg mult mai bine.
Cat despre protest, boicot, marea miscare sau mica miscare cum doriti sa-i ziceti, am stabilit pe data de vineri, 7 ianuarie la ora 16:00
https://www.facebook.com/event.php?eid=172585636110097 Link catre facebook
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline  
Old 02-01-11, 13:47   #129
Florinelu'

Stage 1
 
Florinelu''s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 22
Default Re: Boicot Benzinărie

mihai dar s-a stabilit si cu cei din celelalte orase..???sau numai noi iasul????
Florinelu' is offline  
Old 02-01-11, 14:01   #130
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by Florinelu' View Post
mihai dar s-a stabilit si cu cei din celelalte orase..???sau numai noi iasul????
Am vorbit cu santos ieri pe mess si si-a cerut scuze ca n-are chef sa discute despre asta acum. Chiar si asa, daca am face cu ceilalti, ar fi imposibil,iar ne adunam 8 sau 9 cati am fost.
Interesul meu e sa strang cat mai multe persoane si sa vada si ceilalti ca se poate. Daca ne vom strange, va fi si mai mediatizat decat fostul boicot, de asta am si specificat pe facebook sa nu plecam daca cei de la paza ne-o cer, nu facem nimic ilegal, doar alimentam intr-un timp mai mare.
Oricum, o sa mai discut cu cei ce vor fi prezenti
MihaiCsl is offline  
Old 02-01-11, 14:27   #131
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

salutare eu sunt din targu jiu...hai sa mai stabilim o zi si o ora anume pentru toti din tara care vrem sa participam la protest ca sa iese ceva ca lumea si sa se simta pierderile...
__________________
bertone turbo by ruff ryders
Ruff_Ryders is offline  
Old 02-01-11, 14:57   #132
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by Ruff_Ryders View Post
salutare eu sunt din targu jiu...hai sa mai stabilim o zi si o ora anume pentru toti din tara care vrem sa participam la protest ca sa iese ceva ca lumea si sa se simta pierderile...
Cum am zis mai sus, e greu sa faci asa ceva si sa fie lume peste tot, dar daca doresti, la sfarsit de saptamana e cel mai bine. 7 cade vineri, deci putem sa ne adunam atunci toti si sa mergem la benzinariile ce se afla la iesirea din oras
MihaiCsl is offline  
Old 02-01-11, 15:01   #133
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

ok deci o sa anuntam 07.01.2011 ora 16
Ruff_Ryders is offline  
Old 02-01-11, 15:03   #134
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by Ruff_Ryders View Post
ok deci o sa anuntam 07.01.2011 ora 16
Multumesc.
MihaiCsl is offline  
Old 02-01-11, 15:15   #135
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

SE POATE LA O ORA CIND MULTI SUNT IESITI DE LA MUNCA SI NI SE POT ALATURA
?
criminales is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -