Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-01-11, 22:00   #166
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: Boicot Benzinărie

eu voi fi prezent cu cel putin 3 masini! dak aveti nevoie de bani de 1 leu contactati-ma, am pt toata lumea
D3m0N is offline  
Old 04-01-11, 22:47   #167
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by m3_catalin View Post
ca si managerii de benzinarii primesc massuri si-s la curent cu toate doar ei nu traiesc in copac
Chiar crezi ca vor inchide toate benzinariile din Iasi pentru inventar?
Daca ar fi asa ar fi perfect, nu ne-am mai chinui atat.
MihaiCsl is offline  
Old 05-01-11, 14:17   #168
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

http://cluj-am.ro/soferii-se-intorc-...-benzinariilor


3 zile nu alimentati fratilor. Hai ca se poate.
Dati mesajul mai departe, puneti afise pe masini.
lupalb is offline  
Old 05-01-11, 14:22   #169
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

deci o facem sau nu ??
lume prezenta
?
criminales is offline  
Old 05-01-11, 15:17   #170
Nuicarc
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 47
Default Re: Boicot Benzinărie

Chestia cu televiziunea e mai grea,daca apare la televizor obligat iti trebuie autorizatie !!
Poti sa faci niste fluturase,sa le pui la stergatori oamenilor ! Pune 3 fluturase pe o foaie,300 foi = 30 lei,din 900 de fluturase puse eu zic ca 200 de oameni tot se prezinta pentru ca lumea nu mai suporta si nu prea mai tace ! Totul e sa ia cineva initiativa ! Sau pur si simplu,du-te cu 2-3 prieteni pe strada,prin parcari si anunta lumea IN ZIUA CUTARE ORA CUTARE VA ASTEPTAM LA PROTEST !
Am vazut mai sus ca un club si-a anuntat prezenta si tu le-ai multumit.Nu le multumi,nu o fac pentru tine,o fac pentru toti,inclusiv pentru ei si pentru toti care nu vin la protest ! Tu esti mai presus decat ei prin simplu fapt ca esti un baiat cu initiativa care se zbate sa faca ceva, mai ia doi trei oameni in care ai incredere sa te ajute !
Luati o goarna si tipati in centru,orice !
Nu renuntati,benzina si motorina depasesc pretul benzinei din Austria si Belgia !

Last edited by Nuicarc; 05-01-11 at 15:23.
Nuicarc is offline  
Old 05-01-11, 16:09   #171
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Nu renuntati,benzina si motorina depasesc pretul benzinei din Austria si Belgia !
dupa cum puteti vedea
mai vreti motive sunt milioane de motive
Nu renuntati,benzina si motorina depasesc pretul benzinei din Austria si Belgia !
criminales is offline  
Old 05-01-11, 16:17   #172
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Va salut,tocmai ce am vorbit cu cei de la Realitatea care m-au invitat maine la ora 16.00 la emisiunea deschide lumea datorita stirilor ce raspandesc vestea pe net in legatura cu Boicotul Total din data de 17-19,le-am spus si de protestele voastre de pe data de 7 precum si in Bucuresti in data de 14.
Au revenit la scurt timp cu un telefon sa le dau locatiile voastre de intalnire,va rog poimaine daca o sa fie prezenti vorbiti si de boicotul nostru de pe data de 17-18-19 am vorbit la tv ieri de el la antena 3,voi vorbii si maine,toti implicati in acest boicot deja scriu pe unde pot,spammeaza la greu orice site care are audienta,astfel cat mai multa lume va sti de el si poate ni se vor alatura va rog cei care aveti timp liber sa o faceti si voi.
Am luat forumul la rand si va spun cu mana pe inima ca am ramas impresionat de ce nucleu s-a format,mi s-a cutremurat tot corpul in momentul cand am recitit toata lista ...sunt atat de multe orase care vor participa fapt ce ma bucura pe mine si pe orice roman din tara asta care are simt civic in el,numai impreuna vom putea face ceva...BRAVO BAIETI
Ca sa va faceti o idee acestea sunt orasele solidare acestui boicot:

CLUJ-ei vor face pe 6 ianuarie adica maine

Restul oraselor vor striga prenzenta in data de 7

Baia-mare
Buzau
Brasov
Constanta
Iasi
Mures
Ploiesti
Rāmnicu Vālcea
Targu-Jiu
Tulcea

Sper ca nu am uitat vreun oras,daca am facut-o va rog dati un pm
Va rog sa fiti civilizati si sa nu le dam sansa de a ne discredita,daca cineva devine prea "exuberant" in actiuni delimitati-va de el si scoateti-l din grup este posibil sa fie adus special pentru intoxicare.
Cand mergeti pe drumurile publice va rog sa nu incalcati codul rutier....la Bucuresti sa luat un permis(pe buna dreptate ce-i drept) pentru ca au stat cu ochii pe noi ca pe niste raufacatori.
Nu uitati cine ajunge cu usurinta sau are drum prin UNGARIA,BULGARIA,MOLDOVA,UKRAINA alimentati de acolo,aveti benzinari particulari in zona atunci mergeti la ei haideti sa le vizitam pompele austriecilor doar la Boicoturi..sa ne vada la ei in statie si sa stie ca nu le vom mai da asa usor cea ce ei urmaresc...Banii nostri din buzunar.
Hai sa le aratam, ca numai suntem o piata slaba asa cum au gasit-o ei in 2004,sa le aratam ca am intrat in U.E nu doar pe hartie si ca am descoperit simtul civic si dreptul consumatorului...le-am vazut in orice stat european civilizat Spania,Franta,Anglia,Italia,Germania este timpul sa aplicam si noi ce am invatat din cultura europeana.
Domnilor va salut si va urez succes
dany12epz is offline  
Old 05-01-11, 19:52   #173
stiffler

Stage 1
 
stiffler's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 12
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
Cand mergeti pe drumurile publice va rog sa nu incalcati codul rutier....
+1

Succes şi ţie Dany!
stiffler is offline  
Old 06-01-11, 00:24   #174
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

atentie nu impartiti flayere va poate acuza de instigare la protest ilegal
atentie mai bine pe site-urile de socializare
__________________
criminales is offline  
Old 06-01-11, 00:27   #175
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

fluturasele sunt luate drept instigare la revolta ATENTIE
mai degraba vorbiti cu cei care sunt interesati de protest
criminales is offline  
Old 06-01-11, 00:58   #176
DarkDriver
VW Driver

Stage 4
 
DarkDriver's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 255
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Eu am pregatit munitia
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SDC14365.JPG
Views:	83
Size:	2.59 MB
ID:	1809564  
DarkDriver is offline  
Old 06-01-11, 10:21   #177
alex_maf2007

Stage 4
 
alex_maf2007's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 190
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Boicot Benzinărie

care imi schimba niste bani? ca nu vreau sa ma puna vreoun casier la pomelnic)
sunt 30 ron acolo
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	102_4478.jpg
Views:	65
Size:	716.7 KB
ID:	1809732   Click image for larger version

Name:	102_4479.jpg
Views:	59
Size:	735.4 KB
ID:	1809733   Click image for larger version

Name:	102_4480.jpg
Views:	57
Size:	721.1 KB
ID:	1809734  

alex_maf2007 is offline  
Old 06-01-11, 10:36   #178
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Citez din http://giurgiu-net.ro/
"So, a fost mai mult decat ne-am asteptat! Mai mult de cincizeci de masini au alimentat cate un litru, doi, sau mai mult si au platit cu monede de cinci sau zece bani.

De remarcat este ca inafara tinerilor ce au avut initiativa au fost si multi oameni veniti din proprie convingere. Doamne respectabile la 40, 50 de ani, domni la varste respectabile s-au alaturat tinerilor, preagatiti cu monede din cele mai mici cu putiinta.

Au inceput la ora 4 P.M. cu o benzinarie goala si inghetata si au incheiat dupa ora 6. P.M. cu tot platoul benizariei plin cu masini conduse de oameni nemultumiti de cresterea exagerata a pretului benzinei.

A filmat TVR 1 si in jurnalul de la ora 8 puteti vedea si imagini filmate.

Reusita acestui demers incurajeaza initiatorii sa repete aceasta actiune la o alta benzinarie in saptamanile ce urmeaza, sau, asa cum tot mai multe voci cereau, sa organizeze si un protest in cazul in care Centrala Electro-Termica va opri caldura in tot orasul din cauza proastei gestionari a reletei de distributie a agentului termic.

Giurgiu-net va fi primul care va va tine la curent cu miscarile sociale din Giurgiu si se va alatura oricarei initiative a societatii civile de a protesta pentru drepturile cetatenilor!"
criminales is offline  
Old 06-01-11, 10:48   #179
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by bau88g3 View Post
Link-uri interesante:



Pe www.golf-club.ro s-a deschis petitie impotriva pretului benzinei:

http://www.golf-club.ro/petitie-impo...i-benzinei.htm
Oare cate petitii ONLINE stii tu ca s-au aprobat?
Si totusi...aia e petitie?

Rusine pentru cei din Golf Club ca profita de naivitatea multora si fac asta doar pentru trafic !
__________________
IF 91 K T A
CataL is online now Report Post Reply With Quote
criminales is offline  
Old 06-01-11, 11:12   #180
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

OUG 195/2002:
''Cu pedeapsa prevăzută la alin.(3)( 3 luni la 2 ani) se sancţionează blocarea cu intenţie a drumului public, dacă se pune īn pericol siguranţa circulaţiei ori se aduce atingere dreptului la libera circulaţie a celorlalţi participanţi la trafic



deci atentie ?
criminales is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -