Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-11, 14:34   #5266
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

criminales, sunt convins ca multa lume iti respecta munca, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te respecte si pe tine. Din ce imi dau eu seama, esti un fel de zorro, un fel de geniu neinteles, cel putin asta rezulta din posturile tale. Faci niste afirmatii gratuite si neadevarate legate de userii aia "mai vechi" care crezi tu (si nu numai) ca sunt cu nasul pe sus.. Afla ca oamenii aia mergeau mai demult la gratar, se ajutau unii pe altii cand avea unul ceva de surubait pe sub masina, erau mai mult decat sunteti voi aici..
Voi v-ati chinuit o luna de zile sa faceti o mare intalnire cu mare tam-tam la care a venit si Club Logan si altii si au iesit discutii ulterior.
Cam de asta sunt majoritatea de aici in stare, de vorbe, faptele le lasa in seama "alor vechi", care spre surprinderea voastra chiar sunt interesati de tuning (motor,exterior,etc.,) si se duc pe la evenimente, fara sa se planga pe aici..

EDIT: chiar daca tu iti dai seama ce tastezi, te asigur ca suntem foarte multi care avem dificultati in a descifra chestia aia pe care tu o numesti scris, poate faci ceva si in priviinta asta daca nu se cere prea mult..
__________________
Audi S2

Last edited by CoCaine; 23-02-11 at 14:38.
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 16:38   #5267
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by CoCaine View Post
criminales, sunt convins ca multa lume iti respecta munca, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te respecte si pe tine. Din ce imi dau eu seama, esti un fel de zorro, un fel de geniu neinteles, cel putin asta rezulta din posturile tale. Faci niste afirmatii gratuite si neadevarate legate de userii aia "mai vechi" care crezi tu (si nu numai) ca sunt cu nasul pe sus.. Afla ca oamenii aia mergeau mai demult la gratar, se ajutau unii pe altii cand avea unul ceva de surubait pe sub masina, erau mai mult decat sunteti voi aici..
Voi v-ati chinuit o luna de zile sa faceti o mare intalnire cu mare tam-tam la care a venit si Club Logan si altii si au iesit discutii ulterior.
Cam de asta sunt majoritatea de aici in stare, de vorbe, faptele le lasa in seama "alor vechi", care spre surprinderea voastra chiar sunt interesati de tuning (motor,exterior,etc.,) si se duc pe la evenimente, fara sa se planga pe aici..

EDIT: chiar daca tu iti dai seama ce tastezi, te asigur ca suntem foarte multi care avem dificultati in a descifra chestia aia pe care tu o numesti scris, poate faci ceva si in priviinta asta daca nu se cere prea mult..
1prietene hai sa ne vedem de tot si fiecare cu p.... m....
eu facusem ceva pt acel om nu perntru" logan club "bai inteligentilor si din cite inteleg eu aveti toti ceva cu logan club
sa fiti sanatosi stui ca invidiati mult munca altora ...
de asta nu va suport pe unii cind trecuse coloana unii erau in copou la rond si se uitau cu greata si unii chiar au scuipat
da sunt psihopat maniac cum vreti sa imi spuneti dar nu am sa uit acea faza urita care au facut-o acei oameni
2 prietene in ceia ce priveste munca mea mi se rupe p... de ce credeti voi sunt mai apreciat de cei din afara orasului iasi decit de voi si bine a zis cine a zis " tuningu nu e pentru saraci " care daca vedeti unu prin copou cu o masina mai lucrata gata il pupati in fundulet sa vie in cluburile voastre de interes
despre asta era vb
3 prietene zici de iasi si de comunitate auto .... dute unde vrei in tara asta si fa ce au facut jegurile alea de la botosani la noi in iasi si ai sa vezi cum toate cluburile din acel oras iti rupe capul si pleci ca un ciine cu coda intre picioare
4 asa cum e sa cum nu e fiecare are defectele lui spartanu sa chinuit cum a putut cum nu a putut si a facut ceva evenimente pt iasi de indeminare asa cum spuneti voi dar voi ce ati facut in 3 ani ???????????????
si nu e vb numai de spartanu si cei de la hpr cind au facut eveniment tot sau trezit ceva vitezi sa se dea in alta parte inafara de locul special amenajat
asta numiti voi respect va respectati unii pe altii va bateti joc de oamenii care isi risca libertatea pt voi organizind un eveniment ...
ei sunt trasi la raspundere nu voi
si ce mare respect aveti voi cind jegurile alea au venit si l-au batut pe spartan asa ca nu va bateti voi joc de iasi mai va certati cu mine dar cind vin altii straini ii pupati in fudulet
ramineti cu bine voi si forumul vostru ca mess nu exista pt voi sau vreti sa stringeti posturi aaaaa
acuma ma-m prins

Last edited by criminales; 23-02-11 at 16:54.
criminales is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 17:53   #5268
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

pe bune ca am incercat sa ma abtin sa postez ceva dar sincer nu pot.... esti un megaloman care nu stie de el, si ai mari probleme, mult mai mari decat noi ceilalti.

acuzi pe unii sau pe altii, dar tu unde erai cand a fost incaierarea.. nu am vazut sa il aperi... Ionut a facut multe pt iasi, si s-a riscat cu evenimentele facute de el, dar nu l-ai vazut ca s-a afisat... insa tu, cand s-au facut protestele cu benzinariile, aveai o dorinta atat de mare de a te afirma, incat nu ti-a pasat prea mult de nimic altceva decat sa te vada pe tine lumea un revolutionar... nene... nu esti apreciat pt ca nu ai de ce sa fii apreciat la nivelul pe care il ceri....

sincer, cred ca de la prea multa rasina si intaritor ti s-a urcat la cap...
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 18:22   #5269
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
pe bune ca am incercat sa ma abtin sa postez ceva dar sincer nu pot.... esti un megaloman care nu stie de el, si ai mari probleme, mult mai mari decat noi ceilalti.

acuzi pe unii sau pe altii, dar tu unde erai cand a fost incaierarea.. nu am vazut sa il aperi... Ionut a facut multe pt iasi, si s-a riscat cu evenimentele facute de el, dar nu l-ai vazut ca s-a afisat... insa tu, cand s-au facut protestele cu benzinariile, aveai o dorinta atat de mare de a te afirma, incat nu ti-a pasat prea mult de nimic altceva decat sa te vada pe tine lumea un revolutionar... nene... nu esti apreciat pt ca nu ai de ce sa fii apreciat la nivelul pe care il ceri....

sincer, cred ca de la prea multa rasina si intaritor ti s-a urcat la cap...
Alooo nene....vezi sa nu-ti ia foc creieri....ia-o mai usor,nu de alta dar sa nu ti plesneasca vreo' vena la cap....Nu ma cunosti .....Daca te intereseaza ce sa intamplat la acel eveniment,il poti suna pe Ionut,dar pot sa iti spun si eu pe scurt: Dupa 4-5 ore de stat acolo am plecat acasa,iar incaierarea a avut loc dupa plecarea mea, iar Ionut ma sunat personal sa imi spuna despre cele intamplate acolo,dar era prea tarziu.
Cat despre boicotul benzinariilor, nu m-am dus eu si am batut la tele'm in poarta ca sa apar la televizor,ci am fost sunat de catre un membru 4Tuning si am fost rugat sa ii reprezint pe toti cei care au fost la boicot!
Nu am nevoie de apreciere voastra si nu va intereseaza pe voi problemele mele,dar vad ca asta va roade si chiar iesiti toti in fata cand spun cate ceva!Din cate am auzit si tu ai organizat un protest in vaslui,doar pentru a te afirma.
Nu stii nimic te afli pe alta lume si nu stii nimic din ce a fost in boicotarea benzinariilor,crede-ma ca nu mai sunt la varsta cand am nevoie de afirmare(vad ca voi aveti)!Discutia asta nu te privea pe tine,dar ai postat si tu ca sa "ingrosi" paginile(cum spun alti)
Hai ura!
criminales is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 18:25   #5270
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Indiferent ca ai patit-o la scoala, la mecanic, cu zugravul, cu familia/soacra/perechea/copii/parintii si nu ai avut cui sa povestesti, incearca aici.

Nu vrem nume, nu vrem date concrete, caci nu sintem birou de reclamatii.

Dar macar poate altii citind, fie iti gasesc o solutie, fie o alinare, fie pur si simplu se feresc la rindul lor sa nu pateasca la fel.

Sa fie aici cam ca la o intrunire a alcoolicilor anonimi ( mai putin numele real).

Credeti ca este o buna idee,atunci cand a fost conceputa prin 2005?

Daca da, spuneti povestea voastra!

Daca nu, plingeti-va aici de cel ce a avut ideea!

Si in final, e CAFENEA! Fiecare cu durerea lui, fiecare cu placerea lui, fiecare cu gandul lui si fiecare cu ale lui! Si fiecare isi va trage singur singurel ponoasele! Si bune si rele!

O seara frumoasa cu multa liniste!


P.S. Vorba multa,saracia omului!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 18:50   #5271
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Chiar daca sunt "mai nou" pe aici si ma cunosc cu putini dintre voi (cu unii personal, altii ii stiu din vedere), desi nu am postat asa des dar am urmarit discutiile chiar ma gandeam sa deschid o tema legata de masini.

Nu stiam cum sa incep, ca sa nu para ca ma bag in seama aiurea. Dar cum Crys a spart "gheata" ma gandeam sa postati fiecare ce proiecte aveti pentru masinile personale (proiecte reale, nu care visati sa le faceti dar nu stiti cand) poate se leaga o discutie placuta si mai invatam una alta prin schimbul de pareri,sugestii,etc. Doar pasiunea pentru masini ne aduna aici Nu aruncati cu pietre in mine.

Spor la treaba tuturor!
__________________
Opel Astra H metro blue and other things ⟹ https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post3223627
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 20:10   #5272
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by 2slow4u View Post
Chiar daca sunt "mai nou" pe aici si ma cunosc cu putini dintre voi (cu unii personal, altii ii stiu din vedere), desi nu am postat asa des dar am urmarit discutiile chiar ma gandeam sa deschid o tema legata de masini.

Nu stiam cum sa incep, ca sa nu para ca ma bag in seama aiurea. Dar cum Crys a spart "gheata" ma gandeam sa postati fiecare ce proiecte aveti pentru masinile personale (proiecte reale, nu care visati sa le faceti dar nu stiti cand) poate se leaga o discutie placuta si mai invatam una alta prin schimbul de pareri,sugestii,etc. Doar pasiunea pentru masini ne aduna aici Nu aruncati cu pietre in mine.

Spor la treaba tuturor!
o mare parte din noi avem/aveam topicuri speciale pentru masinile noastre la categoria potrivita ...
dar sincer, eu nu as vrea sa spun nimic din ce am facut la masina pt ca apar "acei oameni" care fac comentarii ce nu sunt la locul lor si nu vreau sa fiu "dornic de afirmare"
__________________
https://img515.imageshack.us/img515/728/lcosignature.jpg
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 20:18   #5273
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by 2slow4u View Post
... ma gandeam sa postati fiecare ce proiecte aveti pentru masinile personale (proiecte reale, nu care visati sa le faceti dar nu stiti cand) poate se leaga o discutie placuta si mai invatam una alta prin schimbul de pareri,sugestii,etc. Doar pasiunea pentru masini ne aduna aici Nu aruncati cu pietre in mine.

Spor la treaba tuturor!
doar pasiunea "NE-A" adunat.. la timpul trecut ! in ziua de azi se practica boicotul si cearta. asta e! asta suntem !
Cu ce ma incalzeste pe mine sa imi postez proiectul aici? sa imi scutur creierul sa spun cat mai multe, sa dau cat mai multe detalii, sa pun cat mai multe poze, ca mai apoi sa vina unu' mai cunoscator ca altu, si sa imi spuna cum sa-mi fac masina. "acolo trebuia mai verde ca e mai fain.. sa vedem ce spune posesorul" sau " lasa ca ti-au facut altii masina.." chestii din astea. Pentru ce? pff.. lasa ca am folderul meu cu poze, iar informatiile in minte si ma bucur sa le impartesesc cu cei care sunt interesati si intreaba nu critica. Prefer sa stau la un pahar de bere sub o masina cu un prieten, in timp ce FAC ceva la ea, decat sa postez aici poze si informatii.
Fiecare isi face masina cum vrea dupa bunul plac si dupa posibilitati !

@criminales.. are rost sa iti mai spun ce evenimente faceam acum 3 ani? sau 4 ? nu cred.. pentru ca nu te intereseaza ! daca te interesau astfel de evenimente..gaseai informatii si pe google. scrii doar 15 septembrie 2007 osms, sau old school motorsport 15 sept 2007.. gasesti informatii despre cum am incercat sa facem ceva..
sau poate vrei sa incerci pe acelasi "goagal" - Old School motorsport 2008 .. si acolo gasesti destule informatii.. ca sa nu spui ca mananc eu cacat.. multi dintre copii (cunoscatori) din ziua de azi care posteaza aici, si critica, nici nu aveau par la cuc.. pe vremea aia !

stiu ca te-ai afirmat mai mult decat trebuie...ca n-ai nevoie de promovare sau astea.. dar nu comenta chestii care nu le stii .. ok?
inca ceva.. poate nu stiai.. dar acum cativa ani cand se faceau in iasi evenimente nu exista hprt... baietii au venit mai tarziu, plecand din osms si au venit in 2009 cu un eveniment frumos la era. Tu cu ce ai venit? cu punga de seminte? mersi pentru informatiile false pe care le arunci..

hai pa
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!

Last edited by slip; 23-02-11 at 20:20.
slip is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 20:20   #5274
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by ocaruntu View Post
o mare parte din noi avem/aveam topicuri speciale pentru masinile noastre la categoria potrivita ...
dar sincer, eu nu as vrea sa spun nimic din ce am facut la masina pt ca apar "acei oameni" care fac comentarii ce nu sunt la locul lor si nu vreau sa fiu "dornic de afirmare"
da desigur nu se putea sa postezi tu fara sa te ei de mine ce baiat mai suntem ce sa zicem
criminales is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 20:24   #5275
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by slip View Post
doar pasiunea "NE-A" adunat.. la timpul trecut ! in ziua de azi se practica boicotul si cearta. asta e! asta suntem !
Cu ce ma incalzeste pe mine sa imi postez proiectul aici? sa imi scutur creierul sa spun cat mai multe, sa dau cat mai multe detalii, sa pun cat mai multe poze, ca mai apoi sa vina unu' mai cunoscator ca altu, si sa imi spuna cum sa-mi fac masina. "acolo trebuia mai verde ca e mai fain.. sa vedem ce spune posesorul" sau " lasa ca ti-au facut altii masina.." chestii din astea. Pentru ce? pff.. lasa ca am folderul meu cu poze, iar informatiile in minte si ma bucur sa le impartesesc cu cei care sunt interesati si intreaba nu critica. Prefer sa stau la un pahar de bere sub o masina cu un prieten, in timp ce FAC ceva la ea, decat sa postez aici poze si informatii.
Fiecare isi face masina cum vrea dupa bunul plac si dupa posibilitati !

@criminales.. are rost sa iti mai spun ce evenimente faceam acum 3 ani? sau 4 ? nu cred.. pentru ca nu te intereseaza ! daca te interesau astfel de evenimente..gaseai informatii si pe google. scrii doar 15 septembrie 2007 osms, sau old school motorsport 15 sept 2007.. gasesti informatii despre cum am incercat sa facem ceva..
sau poate vrei sa incerci pe acelasi "goagal" - Old School motorsport 2008 .. si acolo gasesti destule informatii.. ca sa nu spui ca mananc eu cacat.. multi dintre copii (cunoscatori) din ziua de azi care posteaza aici, si critica, nici nu aveau par la cuc.. pe vremea aia !

stiu ca te-ai afirmat mai mult decat trebuie...ca n-ai nevoie de promovare sau astea.. dar nu comenta chestii care nu le stii .. ok?
inca ceva.. poate nu stiai.. dar acum cativa ani cand se faceau in iasi evenimente nu exista hprt... baietii au venit mai tarziu, plecand din osms si au venit in 2009 cu un eveniment frumos la era. Tu cu ce ai venit? cu punga de seminte? mersi pentru informatiile false pe care le arunci..

hai pa
da nu stiu nimic sunt cazut de pe alta planeta
vezi ca nu e frumos nu am venit cu o punga de seminte nu e frumos aici e problema voastra va vedeti numai pe voi nu am organizat nimic si nici nu am de gind sa organizez
spor la treaba cu ceia ce facetri voi si fara mine la fel e dar dece tot timpul eu sunt oaia neagra care face si drege hai sa fim seriosi de parca vam luat masinuta asa va comportati maturilor
criminales is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 20:33   #5276
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by slip View Post
hai pa

.... era suficient
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 20:35   #5277
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

era o chestiune simpla si logica de facut : ignori unele mesajele care nu-ti convin si totul e perfect ! de cele mai multe ori nu iti spune nimeni nimic si tot te iei aiurea.. probabil de asta ti se pare ca se iau toti de tine ! ai ajuns sa te iei tu de toti ca mai tarziu sa se ia fiecare, pe rand, de tine ! nu am nimic personal cu tine.. nu impart nimic cu tine ! atata tot.. nu te baga daca nu cunosti ! eu unul asa fac. ma vezi ca postez la intrebari de gen : "cum sa fac sa imi pregatesc masina pentru vopsit?" sau .. "vreau sa schimb motorul la opel.. cum fac? " ?? unde nu stiu..nu ma bag. nu vorbesc din carti sau din auzite. (sau nedocumentare)

totul este foarte simplu...
slip is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 20:36   #5278
alex_maf2007

Stage 4
 
alex_maf2007's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 190
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

va tachinati aiurea....mai bine faceti ceva constructiv. Incetati! Mai intra altii din alte orase si vad ce e aici si uite asa ne facem de ras.
alex_maf2007 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 20:41   #5279
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

slip, termini pregatirile tale pana la data cu pricina ?
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 21:22   #5280
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by slip View Post
era o chestiune simpla si logica de facut : ignori unele mesajele care nu-ti convin si totul e perfect ! de cele mai multe ori nu iti spune nimeni nimic si tot te iei aiurea.. probabil de asta ti se pare ca se iau toti de tine ! ai ajuns sa te iei tu de toti ca mai tarziu sa se ia fiecare, pe rand, de tine ! nu am nimic personal cu tine.. nu impart nimic cu tine ! atata tot.. nu te baga daca nu cunosti ! eu unul asa fac. ma vezi ca postez la intrebari de gen : "cum sa fac sa imi pregatesc masina pentru vopsit?" sau .. "vreau sa schimb motorul la opel.. cum fac? " ?? unde nu stiu..nu ma bag. nu vorbesc din carti sau din auzite. (sau nedocumentare)

totul este foarte simplu...
Dar alti cand postez eu ceva.....la fel fac?!(ignora?)Nu!Sau eu nu am dreptul la replica?Nu m-am luat niciodata aiurea de nimeni si nimic!Daca era vorba de "afirmare",Bakal cand a organizat boicotul la Vaslui,el nu sa afirmat?!Sau e din club cu voi si nu mai conteaza??Nu am nimic cu el sau cu clubul vostru,e o intrebare cat se poate la obiect.....Nu mai spuneti voi ca m-am afirmat ca nu stie nimeni ce a fost si ce consecinte am tras....
Sau am mai auzit una (daca te uiti mai inapoi la posturi ai sa vezi si tu),ca sa nu mai postez ca se aduna posturi!Da de ce se numeste "cafenea"?!
Daca ma trezesc intr-o dimineata pot sa spun aici "ca nu am dormit bine"....Care e problema cuiva?E un numar limitat de pagini?Vorba ta cui nu'i convine sa ignore posturile mele!

Last edited by criminales; 23-02-11 at 21:27.
criminales is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -