Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-11, 14:51   #5236
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by yulika View Post
dark lasa'mi pm cu id tau ... am 2 gume uzate ... numai k treb date jos d p janta ..vb
Din cate am vazut eu Marti, si-a rezolvat problema, oricum ti-am lasat id-ul lui poate mai are nevoie :P
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 09:41   #5237
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

pentru multi dintre voi https://www.youtube.com/watch?v=tCFLS...eature=related asta inseamna adevrata pasiune si devotament pt masini
ADEVARATA NOTIUNE A UNUI CLUB AUTO
mersi" mihai csl" adevarat foarte adevarat dar dupa cumspunea si omu "ori ce vis are un sfirsit "
criminales is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 12:50   #5238
Dan101

Stage 3
 
Dan101's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 133
Member of:
[4Rally]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by criminales View Post
pentru multi dintre voi https://www.youtube.com/watch?v=tCFLS...eature=related asta inseamna adevrata pasiune si devotament pt masini
ADEVARATA NOTIUNE A UNUI CLUB AUTO
mersi" mihai csl" adevarat foarte adevarat dar dupa cumspunea si omu "ori ce vis are un sfirsit "
Frumos video-ul , mai avem mult pana sa ajungem la stagiul acesta (masini , strazi ..) evo-ul alb e MIEZ
Dan101 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 13:11   #5239
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Dan101 View Post
Frumos video-ul , mai avem mult pana sa ajungem la stagiul acesta (masini , strazi ..) evo-ul alb e MIEZ
Noi ca oras mai avem mult ! dar avem bucurestiul , avem brasov care sunt la stadiul acela !
MnezO is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 13:20   #5240
Dan101

Stage 3
 
Dan101's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 133
Member of:
[4Rally]
Smile Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by MnezO View Post
Noi ca oras mai avem mult ! dar avem bucurestiul , avem brasov care sunt la stadiul acela !
Da , corect , dar tot mai avem de invatat din acel video
Dan101 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 13:33   #5241
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Mnezo, tu poate mai mult decat altii stii ca exceptand strazile, avem si noi si masini, si pasionati, si performante, si rezultate ca ale altora. Au fost o gramada de ocazii in care Iasul a venit cu cupe castigate in lupta directa cu reprezentanti ai altor orase mari. Avem destui baieti care, chiar daca nu posteaza pe 4t (din varii motive, evidente daca va uitati putin in urma), au facut si fac treaba pentru ei, pentru cluburile lor si pentru Iasi. In ce priveste pasiunea si prietenia, va spun cu mana pe inima ca le regasiti din bogatie si la cluburi iesene, asta in ideea sunt dovada vie ca dintr-un club format din pasiune pentru masini si curse, am ajuns sa fim o familie, si la propriu, si la figurat.
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 14:02   #5242
Dan101

Stage 3
 
Dan101's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 133
Member of:
[4Rally]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Mnezo, tu poate mai mult decat altii stii ca exceptand strazile, avem si noi si masini, si pasionati, si performante, si rezultate ca ale altora. Au fost o gramada de ocazii in care Iasul a venit cu cupe castigate in lupta directa cu reprezentanti ai altor orase mari. Avem destui baieti care, chiar daca nu posteaza pe 4t (din varii motive, evidente daca va uitati putin in urma), au facut si fac treaba pentru ei, pentru cluburile lor si pentru Iasi. In ce priveste pasiunea si prietenia, va spun cu mana pe inima ca le regasiti din bogatie si la cluburi iesene, asta in ideea sunt dovada vie ca dintr-un club format din pasiune pentru masini si curse, am ajuns sa fim o familie, si la propriu, si la figurat.
Nota 11 no comment
Dan101 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 15:05   #5243
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by MnezO View Post
Noi ca oras mai avem mult ! dar avem bucurestiul , avem brasov care sunt la stadiul acela !
Quote:
Originally Posted by Dan101 View Post
Frumos video-ul , mai avem mult pana sa ajungem la stagiul acesta (masini , strazi ..) evo-ul alb e MIEZ
Quote:
Originally Posted by Dan101 View Post
Da , corect , dar tot mai avem de invatat din acel video
Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Mnezo, tu poate mai mult decat altii stii ca exceptand strazile, avem si noi si masini, si pasionati, si performante, si rezultate ca ale altora. Au fost o gramada de ocazii in care Iasul a venit cu cupe castigate in lupta directa cu reprezentanti ai altor orase mari. Avem destui baieti care, chiar daca nu posteaza pe 4t (din varii motive, evidente daca va uitati putin in urma), au facut si fac treaba pentru ei, pentru cluburile lor si pentru Iasi. In ce priveste pasiunea si prietenia, va spun cu mana pe inima ca le regasiti din bogatie si la cluburi iesene, asta in ideea sunt dovada vie ca dintr-un club format din pasiune pentru masini si curse, am ajuns sa fim o familie, si la propriu, si la figurat.
Quote:
Originally Posted by Dan101 View Post
Nota 11 no comment
si dupa cum spuneam nimeni nu poate ajunge la acel nivel din video pt ca sunt multi cu nasul pe sus ca ei fac si dreg si ca ei nu e nimeni ...
e, vb de bucuresti si de brasov nu cred ca in acele orase daca te duci si vrei sa asisti la o intrunire si sa devii membru uni club trebuie sa fii de meserie "pupuncurist "
se uita de omenie de colaborare si daca zice ceva te lovesti de un zid mare de indiferenta si ignorare
de asta puneti suflet cind toti ati stabilit regulile pe care va dati si au venit cei din botosani si sau dat cum au vrut ei , si au sarit la bataie la organizator si voi ati luat masuri ca o mare familie si stiti sa respectati pe cei care cu cui cu vai organizeaza un amarit de eveniment sa va mai destiindeti si voi bolizii si sa va afisati valoarea , da am ceva cu unii dintre voi ca va credeti net superiori si intelepti fata de muti dintre noi
Ma intreb atunci de ce un nume sonor in lumea voastra de la bucuresti sata de vorba cu un copil de 19 ani si se vede in dorintele de viata acelui copil pe el la aceiasi virsta ? si ii admira hotarire si ideile de viata
de asta in iasi nu vad acea colegialitate " SI AVEM PRETENTIA DE A FI O COMUNITATE AUTO "
LA NOI IN IASI ESTI BAGAT IN SEAMA DACA AI O MASINA CU MULTI CAI SUB CAPOTA SAU MAI VALOROASA ATUNCI VEI avcea parte de prieteni falsi si perversi care hai in clubul nostru hai sa te dai pt culubul nostru si uite asa tot mentalitatea romanului de" pupincurist" apare sii tu te agiti te zbati sa iti faci masina si te alegi doar cu perversi in jurul tau si dupa cum zicea si in acel video" ori ce vis are un sfirsit" si uite asa se sfirseste si visul ta de a face parte dintrun club auto care te apreciaza pe tine ca om si nu masina si interesele clubului ca cu tine clubul mai ea o diploma si mai urca in erarhie si tot asa
cine a avut ocazia sa ma cunoasca personal stie de ce sunt in stare ...

cite o data am facut destule dela mine pt multi doar ca mia placut persoana si uite asa doar citiva au ramas si apreciaza ceia ce fac in rest
pe acest forum am fost facut mai tot timpul analfabet incult si multe alte cuvinte jignitoare
cu protestul cu benzina am auzit vorbinduse in cercuri ca l-am facut doar ca sa ma afirm ......
dar vreo unul dintre voi stie ce pret am platit pentru acel protest si ca sunt urmarit pas cu pas ca am deranjat sefii de la pertom iasi si am fost luat pe sus in ahine de munca si plin de praf si de chit si de vopsea de politie sub nu stiu ce motiv
asa ca suntem o mare familie de lasi si comozi care e mai bine sa ne vedem de ale noastre si sa nu ne doara capul de altii
dar orice roata se intoarce si atunci si noi astia nimicurile astea tot de treburile noastre o sa ne vedem
deci spor la proiecte si la cluburi si la cit mai multi adepti si fani
o saptamina placuta
si un citat de a lui chelo de la parazitii
prietenii care ma accepta cum sunt ,ma plictisesc !
iar cei care fug de mine , nu-i mai gasesc !
ca am fost nascut in zodia ,care a murit de ris jigodia
fiind un nebun catalogat jigodie
acesta este autoportretul meu regasit in versurile de la paraziti
am dubla personalitate si o dezvolt pe a 3 a
criminales is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 15:25   #5244
TuningBoy

Stage 5
 
TuningBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 699
Member of:
[FOTO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by criminales View Post
pentru multi dintre voi https://www.youtube.com/watch?v=tCFLS...eature=related asta inseamna adevrata pasiune si devotament pt masini
ADEVARATA NOTIUNE A UNUI CLUB AUTO
mersi" mihai csl" adevarat foarte adevarat dar dupa cumspunea si omu "ori ce vis are un sfirsit "
Criminales, iti pot asigura ca daca apuci sa cunosti cum trebuie oamenii gasesti asa ceva si la noi (in Romania si chiar si in Iasi). Video-ul asta mi-a adus aminte de foarte multe momente frumoase petrecute, unele fiind foarte asemanatoare cu imaginile din filmulet...

Pot spune cu mana pe inima ca la noi in Iasi exista astfel de oameni!
__________________
TuningBoy is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 15:57   #5245
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by TuningBoy View Post
Criminales, iti pot asigura ca daca apuci sa cunosti cum trebuie oamenii gasesti asa ceva si la noi (in Romania si chiar si in Iasi). Video-ul asta mi-a adus aminte de foarte multe momente frumoase petrecute, unele fiind foarte asemanatoare cu imaginile din filmulet...

Pot spune cu mana pe inima ca la noi in Iasi exista astfel de oameni!
inseamna ca traiesc intr-o alta lume imaginara
adevaru ca sunt dar foarte putini si desigur sufar de singuratate si nu am avut prieteni de mic copil


mii de multumiri tuturor pentru prietenia vostra si conversatiile placute si pline de ironii
traiesc cu speranta de ami gasi marea familie
oare vreo data in viata o voi gasi ??????
si mai ales pentru criticile constructive moral


da
mii de multumiri lui mihai csl care mia aratat acest video si ma facut sa inteleg cu adevarat ca ori ce vis are un sfirsit
sunt resemnat

Last edited by criminales; 22-02-11 at 16:08.
criminales is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 16:59   #5246
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by TuningBoy View Post
Criminales, iti pot asigura ca daca apuci sa cunosti cum trebuie oamenii gasesti asa ceva si la noi (in Romania si chiar si in Iasi). Video-ul asta mi-a adus aminte de foarte multe momente frumoase petrecute, unele fiind foarte asemanatoare cu imaginile din filmulet...

Pot spune cu mana pe inima ca la noi in Iasi exista astfel de oameni!
Nu stiu de ce iti bati capul. Ce avem noi e frumos.. si ma bucur ca am astfel de oameni langa mine. Suntem o familie la propriu mai nou.... Cu membri care au ajuns nasi de cununie sau botez.. la alti membri. Bineinteles ca nu o sa posteze nimeni niciodata asa ceva pe forum.. despre relatia dintre noi. Mi se pare normal.. Si atunci intreb de unde ai putea tu ..criminales... sa stii chestiile astea? Sincer.. nu cred ca ai avea de unde. Tocmai de asta nu trebuie sa-ti faci griji pentru noi. Nu avem cum sa fim toti prieteni. Asta este.. si eu sunt la fel de resemnat cu ideea.. ca si tine !

Prietenia si clipele placute nu merita sa le pui pe un forum ca sa poate altii comenta sau critica. La concluzia asta am ajuns.. ca e pacat sa-mi pierd timpul sau sa ma enervez pe topicuri inutile si discutii aberante cu copii sau necunoscatori care vorbesc din carti.

Noi stim cel mai bine ce avem si pretuim. Si e mai bine sa ramana asa.

Ramane insa intotdeauna loc de buna ziua, salut sau ce vreti voi. Numai bine !
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 17:39   #5247
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by criminales View Post
pentru multi dintre voi https://www.youtube.com/watch?v=tCFLS...eature=related asta inseamna adevrata pasiune si devotament pt masini
ADEVARATA NOTIUNE A UNUI CLUB AUTO
mersi" mihai csl" adevarat foarte adevarat dar dupa cumspunea si omu "ori ce vis are un sfirsit "
Ma bucur ca ti-a placut. :P
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 17:41   #5248
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

am ajuns la concluzia ca orice i-ai zice omului o ia ca pe o ironie sau ca pe o critica sau jignire ... si chiar nu inteleg de ce, dar nici nu are rost sa'mi bat capul ...

slip mult succes cu organizarea ca aveti "un pic" de treaba.
__________________
https://img515.imageshack.us/img515/728/lcosignature.jpg
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 17:53   #5249
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by ocaruntu View Post
am ajuns la concluzia ca orice i-ai zice omului o ia ca pe o ironie sau ca pe o critica sau jignire ... si chiar nu inteleg de ce, dar nici nu are rost sa'mi bat capul ...

slip mult succes cu organizarea ca aveti "un pic" de treaba.
nici o data nu ai sa itelegi ce retinere am fata de tine cind ai afirmat ca sa fas mortii in groapa si sa nu ii mai dezgrop e vb de prietrenul meu si asta ma durut
si de 2 ani te astept sa iti zic in fata dar nu aveam motiv sa iti zic acum am notivul si de ironia vb si off topicului de pe boicot benzinari ce e?
ACUMA SUNTE CORECTI
da ce sa zicem si noi adevarul doare si e mai greu de mintit decit sa spui in fata lucrurilor



si atit am avut de zis cine a vazut ce am avut de zis si are de gind sa ma critice nu are de cit dar nu vedeti capita de fin din ochii vostri vedeti paiul din ochiul meu
suces sa imi scoateti ochii dar vor veni altii care o sa viii scoata si voua



slip spor am auzit ca muncesti din greu
spor la treba cei care fac ceva cu adevarat si pt restul spor la ignorat nulitatile ocaruntu cind veti pierde pe cineva drag tie din club am sa fac si eu acelasi gest pe care l-ai facut tu
criminales is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 18:05   #5250
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

prietene, deja depasesti limita bunului simt,
daca ai o problema CU MINE imi zici pe privat sau imi ceri socoteala pe privat, nu ca o baba stai pe banca si arunci cu noroi ... iak de asta a ajuns topicul de pe iasi asa cum e, din cauza ca e multa vorbarie si mult gunoi aruncat de unii care habar n'au ce spun ... aa ba da: post+1.
iti dai seama cat ai rabdat tu ca sa iti gasesti momentul perfect sa'mi zici mie ca ce ? ...
REPET: ai ceva sa'mi zici: foloseste PM-ul, dar am observat ca'ti place sa vorbesti in gura mare pe forum decat sa fii la obiect.

mult succes si nu mai vorbi la adresa mea.
ocaruntu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -