Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-08, 20:58   #2176
SSJ_Gohan

Stage 4
 
SSJ_Gohan's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 244
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Lasa fra ca nu e problema, vine el si permisul. Pana atunci putem sa bem (suc ) linistiti
SSJ_Gohan is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 21:29   #2177
radu_nb1

Stage 5
 
radu_nb1's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 935
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

http://www.auto.rm-valcea.ro/multimedia.html
accesoriii auto
interesante
radu_nb1 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 21:35   #2178
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

asta trebuia pus si el la bazar
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 22:39   #2179
Cypri
Seat Driver

Stage 2
 
Cypri's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 40
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Hmm...m-am tot uitat, dar n-am vazut nici un post legat de "4TuningDAYS 2008"...acum intreb si io: Oare nu merge nimeni?(parca TIR postase ceva...)
Cypri is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 03:24   #2180
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

ma baietzi....am si eu un off care vreau sa`l impartasesc cu voi. Mi s`a spus de catre cineva ca o persoana de pe forum, nu dau nume da vreau sa vad daca se simte, zice in stanga si`n dreapta ros de invidie probabil ca masina mea e terminata. Motive...ca e facuta din 2 masini, ca masca e prinsa in nituri, chestii d`astea. Pai fratele meu, la ce ai mai intrat pe 4tuning? II zice TUNING....intelegi notiunea asta???? Da miezule e facuta din 2 masini.....caroseria de la un corrado si restu de la altu.....nu e taiata pe din 2 si luate bucati si sudate cum mananci tu la lume. Nu am vaut oameni mai prosti si mai terminati. Daca va considerati mai smecheri si comentati pe altii veniti voi cu ceva mai bun...de fapt ma refer la o singura pers si se stie el. Mi se rupe de el....nu am avut tangentza nici o data...am dat decat noroc o singura data. O gramada de indicii. Daca mai e cineva de parerea asta chiar vreau s`aud. Si ala de a zis chestia asta itzi zic fratzica fereasca Dzeu sa avem vreodata vreo neintelegere pe undeva ca o sa fie prima si ultima. nu halesc oamenii ca tine si daca ma calci pe coada te`am ars intelegi? Daca eu nu vb de tine sau de ce ai tu ...tu la ce mananci aiurea???? Zi si mie motivu macar daca ai tupeu sa iesi in fatza si sa recunosti.
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 11:26   #2181
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

La treaba care a zis-o kalu, eu ies din start din schema, ca eu nu l am intalnit niciodata...) in schimb mashina am vazut o...shi vreau sa zic ca mie de cand a aparut primu` corado tunat in valcea (Margarit's car) am fost innebunit dupa ele.Singuru` lucru` care consider ca ai mai putea sa l faci la el e sa i pui nishte aripi sa zboare, ca shi asha OZN e...)
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 18:26   #2182
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Datorita unor discutii ce au aparut zilele trecute ... nu se vor mai tolera posturile care deviaza mult de la subiect pe anumite Topicuri, posturi care nu contin un mesaj concret ( deci fara "hihihi , hahaha , , ce misto, bravo ..." si alte mesaje de genul asta, sa nu mai vorbim de jigniri.

Indiferent de user, se vor aplica Avertizari sau Sanctiuni acolo unde este cazul chiar si Ban.

V`as mai ruga daca puteti si stiti sa scrieti corect romaneste...ma refer fara " shi", " q" , "k", " tz"
__________________

Last edited by trafy-vr6; 12-02-08 at 18:31.
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 19:33   #2183
SSJ_Gohan

Stage 4
 
SSJ_Gohan's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 244
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Sa te loveasca norocul si fericirea Fra pentru regula asta cu vorbitul corect din punct de vedere gramatical
SSJ_Gohan is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 19:40   #2184
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

faza cu q sh k tz a fost ideea lui Aaronnel si are dreptate ..e chiar enervanta faza
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 20:14   #2185
Cypri
Seat Driver

Stage 2
 
Cypri's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 40
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Cat timp nu-s caractere romanesti...nu vad de ce n-ar fi voie sa folosim "q,sh,k,tz"...e forum pe internet NU ora de lb.romana mai ales ca se intelege mai usor ce ai de zis, dar daca asa se hotaraste...respect regulile.
Cypri is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 20:21   #2186
SSJ_Gohan

Stage 4
 
SSJ_Gohan's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 244
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Ji tzi s3 p4r3 k d4k skry asha k min3 akum s3 intz3l3g3 may ushor ?

Din pacate la cum a ajuns sa fie pocita limba romana incep sa cred ca nu se mai face DELOC ora de gramatica

Just my 2 cents
__________________
Fear is the Mindkiller !
SSJ_Gohan is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 20:28   #2187
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

De ce sa scri asa cand limba romana se scrie frumos ? de ce tre sa fim mereu diferiti si trebuie sa fim negrii nu albi ? de ce tre sa fim ca ceilalti ? numai pustoaicele si copii din generatia MC Donalds scriu cu q j ku eo ji ku etc. din aceeasi categorie fac si parte si persoanele care chiar NU stiu sa scrie..gen: eu ma duc sa manc, ai anteles? ne antalnim mai ancolo ? Nu stiu daca ai vazut dar in ziua de azi limba romana se inlocuieste cu engleza din ce in ce mai mult...de ce la noi se face engleza in scoli inca de la grady si americanii nu ai nici o limba straina ?
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 20:56   #2188
Cypri
Seat Driver

Stage 2
 
Cypri's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 40
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Probabil invatam muuulte limbi straine ca sa fim noi mai destepti. Eu zic ca nu e cazul sa exageram...nici sa scriem ca derbedeii dar nici sa facem dictatura ...Asa cum am spus mai sus...ma supun! Totusi, o parere personala: cu cat incercati mai mult sa interziceti folosirea acelor caractere cu atat vor fi folosite mai des... JOS CENZURA!!!
Cypri is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 21:20   #2189
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Sustin si eu din plin aceasta initiativa! Nici eu nu sunt un performer in ale limbii romane,chiar ma consider un mic dezastru,dar ceea ce observ in jurul meu ma ingrozeste...copiii numai stiu sa scrie...pocesc totul...numai au vocabular...nu cunosc cuvintele...vb cu ei si te intreaba ..ce inseamna? E grav ceea ce se intampla..ma bucur ca in sfarsit se ia masurile de riguare! Este un forum...dar acesta este public, eu unul sper ca se considera si unul destul de interesant si cu o putina norma de cultura si decenta...nu cred ca ar fi de preferat sa se sustina degradarea limbii romane...ci din contra..sa incercam sa ne imbogatim noi insine cunostiile si limbajul! Sunt alaturi de voi si sustin din tot sufletul aceasta decizie...e timpul sa se miste ceva si ma bucur ca in sfarsit sa luat initiativa!
PS: Mare dreptate au Parazitii...ne indreptam cu pasi repezi sper o parodie nationala.
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 21:49   #2190
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by Cypri View Post
Probabil invatam muuulte limbi straine ca sa fim noi mai destepti. Eu zic ca nu e cazul sa exageram...nici sa scriem ca derbedeii dar nici sa facem dictatura ...Asa cum am spus mai sus...ma supun! Totusi, o parere personala: cu cat incercati mai mult sa interziceti folosirea acelor caractere cu atat vor fi folosite mai des... JOS CENZURA!!!
M`am saturat sa citesc mizeriile alea de cuvinte scrise de copii de 14-15 ani ( care atunci se formeaza )...chiar stateam si vorbeam pe messenger cu una de 16 ani si scria ca mai sus si stateam cate 5 minute sa imi dau seama ce vrea sa zica....daca tu crezi ca ce incerc eu sa fac e cenzura....

CENZÚRĂ, Control prealabil exercitat, în unele state, asupra conţinutului publicaţiilor, spectacolelor, emisiunilor de radioteleviziune şi, în anumite condiţii, asupra corespondenţei şi convorbirilor telefonice; organ care exercită acest control. 2. Demnitatea, funcţia de cenzor în vechea Romă. – Din lat. censura, fr. censure.


Deci ce facem noi nu e cenzura..e EDUCARE...Stima
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -