Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 20-12-11, 21:48   #8026
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by mertzanel View Post
Deci pana la urma cum e? ca toata lumea are plafonu negru numai eu nu sunt toti pe naspa?
Cel mai bine dute tu personal la RAR si intreaba, ca nu e in capatul lumii

Iar referitor al ce zice Donn, asa e.......BNC are capota neagra si n-a putut sa faca ITP-ul, si l-am sunat eu pe Donn(avand aceeasi culoare masinile intre ele), sa vina de la Dragasani, sa faca schimb de capote intre ei
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 20-12-11, 22:08   #8027
mertzanel

Stage 4
 
mertzanel's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 241
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Multumesc dar raspunsul tau nu ma ajuta cu nimic. Daca vroiam sa ma deplasez pana acolo nu mai intrebam aici. Oricum, in final tot acolo o sa ajung dar vroiam sa sa ma bucur de privilegiul de a fi user pe acest forum si de bunatatea si cunostintele userilor de pe acest forum.
__________________
a4 driver
mertzanel is offline   Reply With Quote
Old 20-12-11, 22:32   #8028
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by mertzanel View Post
Multumesc dar raspunsul tau nu ma ajuta cu nimic. Daca vroiam sa ma deplasez pana acolo nu mai intrebam aici. Oricum, in final tot acolo o sa ajung dar vroiam sa sa ma bucur de privilegiul de a fi user pe acest forum si de bunatatea si cunostintele userilor de pe acest forum.
Atunci raspunde-mi si mie concret, ce-ai inteles tu din raspunsirile noastre?
Ca vad ca ma iei asa arogant, parca cine stie cine ai fi tu, si cine stie cine as fi eu. Ei ti-am raspuns frumos, si la obiect, dar vad ca tu, cauti controverse cu mine......
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 20-12-11, 23:00   #8029
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by mertzanel View Post
Multumesc dar raspunsul tau nu ma ajuta cu nimic. Daca vroiam sa ma deplasez pana acolo nu mai intrebam aici. Oricum, in final tot acolo o sa ajung dar vroiam sa sa ma bucur de privilegiul de a fi user pe acest forum si de bunatatea si cunostintele userilor de pe acest forum.
alex... eu la golf am avut plafonul negru

cand l-am cumparat si am facut verificarea la RAR am intrebat daca sa il trec sau nu , sa nu am probleme apoi ... si am ales sa il trec sa nu ma complic (desi NU depasea 30% - care cei 30% se refera la oricare parte a masinii ) si plus ca ala de ra RAR a zis ca nu o sa am nici o problema din partea lor , doar daca e vreun militian cu cascheta tare

PS: eu mi-am trecut-o plafonul pe carte ... m-a costat 15 lei , atata tot
__________________
Built Thread
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 20-12-11, 23:10   #8030
mertzanel

Stage 4
 
mertzanel's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 241
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Multumesc!
mertzanel is offline   Reply With Quote
Old 21-12-11, 00:18   #8031
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
cat de sigur esti?
argumente contra ce ai zis tu :
-BNC`ul m-a chemat la vl sa ii pun capota mea ca el o avea neagra si nu l-a trecut itp.
-eu la fel,am avut capota neagra dupa accident,am vrut sa o trec in carte ,si a zis ca ori o fac 50 %,ori 100 aceeasi culoare,in rest nu se omologheaza nimic,iar aia 30% se refera la praguri,spoilare,oglinzi . asta mi s-a spus de la RAR.
Inseamna ca te ia dupa suflet... )

Eu am avut plafonul negru la masina(vopsit nu colant) si nu faceam chestia asta cu riscu sa ma puna unu la 3 zile sa vopsesc masina

Si uite ca asa cu el negru a trecut si raru`.

Si sa fim seriosi .. cu o mica atentie faci ITP si VERIFICARE R.A.R. la tot ce vrei!(In Romania)

Nu prea cred ca am vorbit din basme pana acum (daca subiectul este unul serios) ca sa ma tragi tu pe mine la raspundere cu vorbe de cartier.
Daca nu stiu il intreb repede pe goagal,ca ala stie sigur!

Daca ma gandesc mai bine,in lege scrie ca nu este permis ca sa fie mai mult de 30% o alta culoare decat cea trecuta in carte,conteaza care sunt aia 30%?
"Nenea" de ti-a zis tie sa o faci toata o culoare sau jumate... a fost cam lenes iti spun eu! Sau mai bine zis comod!


P.S.: Alea nu sunt argumente ce ai spus tu acolo,alea sunt exemple.Argument era daca asa scria in lege cum spui tu.

"ARGUMÉNT, argumente, s. n. 1. Raționament, dovadă adusă în sprijinul unei afirmații. 2. (Mat.) Variabila independentă a unei funcții. – Din fr. argument, lat.

EXÉMPLU, exemple, s. n. 1. Ceea ce servește drept model, ceea ce servește pentru a ilustra ceva; persoană care, prin calitățile sale, poate servi drept model; pildă
"

Daca tot suntem "baieti"...

Numai bine!
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 21-12-11, 00:24   #8032
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

POFTIM CULTURA SHARKY.......TOTI COPII DE PE FORUM VORBESC IN DEZARGOANE CU NOI SI ZICI CA SA TRECI CU VEDEREA CA SUNT COPII SI SA-I LASAM IN PACE......SI PE ALTE TOPICURI SE VAITA CA VEZI DOMNE, ASTIA MAI MARI, NU LE RASPUNDEM LA INTREBARI SI CA LE VORBIM DE SUS, SI NU VREM SA-I AJUTAM CU UN SFAT.......DAR LASA-I IN PACE CA-I PRINDEM PE STRAZI, UNDE NICI NU SE ASTEAPTA EI, SA VEDEM DACA SI ACOLO SUNT CU MAINILE PE TASTATURA



TRAFY, SA NU STERGI NICI POSTUL ASTA
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 21-12-11, 00:33   #8033
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs down Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
POFTIM CULTURA SHARKY.......TOTI COPII DE PE FORUM VORBESC IN DEZARGOANE CU NOI SI ZICI CA SA TRECI CU VEDEREA CA SUNT COPII SI SA-I LASAM IN PACE......SI PE ALTE TOPICURI SE VAITA CA VEZI DOMNE, ASTIA MAI MARI, NU LE RASPUNDEM LA INTREBARI SI CA LE VORBIM DE SUS, SI NU VREM SA-I AJUTAM CU UN SFAT.......DAR LASA-I IN PACE CA-I PRINDEM PE STRAZI, UNDE NICI NU SE ASTEAPTA EI, SA VEDEM DACA SI ACOLO SUNT CU MAINILE PE TASTATURA



TRAFY, SA NU STERGI NICI POSTUL ASTA
Si eu scrisesem sa nu`mi stearga postul, dar am vazut ca e la discutii diverse... )

Si legat de ce zici tu .. eu daca ma uit un pic la varsta pe care o are el (si daca e aia adevarata) este diferenta de 5 ani... si sa ma fereasca Dumnezeu.. dar in 5 ani de zile.. si retardat sa fi.. tot bagi ceva la cap... si eu parca am doar fatza...

AM GLUMAT... chiar sunt si retardat ... ha ha..

Dar o sa isi dea seama ca e gresit ce face numai cand o sa mai treaca diverse primaveri si o sa vina si la el unu cu 5 ani mai mic decat el si o sa il traga de pull-over(jerseu,flanel) pentru o prostie.

Roger and out! ChhCHH.

EDIT: DONN Fac pariu ca la punctul 2 de la explicatia pentru argument o sa dea copy/paste pe google sau pur si simplu o sa treaca cu vederea...

EDIT 2: Gogule uitai sa iti zic Multumesc,daca era frumos afara poate te si ocupai de problema ) ai lasat femeia la nevoie )))=))) sancs ma frend!

EDIT 3: Pune pe cineva care nu stie despre ce este vorba sa citeasca EDIT 2 si sa imi zici si mie ce si cum! )

Last edited by sharkylete; 21-12-11 at 01:01.
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 21-12-11, 10:41   #8034
mertzanel

Stage 4
 
mertzanel's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 241
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

intr-adevar am 20 de ani si n-am vrut sa jignesc pe nimeni sau sa par arogant, pur si simplu nu am fost multumit de acel raspuns.
imi cer scuze.
mertzanel is offline   Reply With Quote
Old 21-12-11, 14:32   #8035
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Vrea cineva ceva de pe gsm net ? Vreau sa dau comanda si ma gandeam ca poate sunt doritori deceva piese ....iesim mai ieftin la transport !
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 13:33   #8036
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Are cineva idee daca mai trebuiesc polisate farurile dupa ce mi dau jos folia de pe ele ? Vreau sa o schimb si vreau sa stiu daca merge sa pun alta direct sau mai trebuiesc polisate !
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 07:32   #8037
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

stie careva unde pot resofta azi un telefon ?
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 07:43   #8038
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
stie careva unde pot resofta azi un telefon ?
Incearca la Dovali sau pe Ana Ipatescu vizavi de Apicola.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 07:48   #8039
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

vi cu mine Bunicule ?
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 07:50   #8040
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
vi cu mine Bunicule ?
Vin bre.Suna-ma...sunt fierbinte
cruizer11 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -