Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 13-06-10, 18:17   #5626
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

e smecher 1.6 16valvele

Last edited by trafy-vr6; 14-06-10 at 09:16.
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 13-06-10, 19:20   #5627
couzin

Stage 5
 
couzin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 498
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Fratilor uneori masini care nu sunt chiar puternice te pot uimi ) exemplu meu,cu BMW 330 CD de 204 cai plecare de la semafor pe 100 de metrii m-a facut un Golf 4 praf,ala cu DEX dak il mai stiti negru,bina dup'aia l-am prins si nu m-a mai vazut dar la plecare ma lasat muult in urma )) o mik amintire cu masina de care chiar imi e dor



couzin is offline   Reply With Quote
Old 13-06-10, 19:37   #5628
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

[QUOTE=DjRainManFast;3437926]Barbule...multumesc de telefon, uite ca a venit si ziua in care sa suni si pe mine! Imi pare rau ca am fost intr un moment in care nu putea vorbi mai multe, cu alta ocazie cu mare placere! Eu cu tine nu am nimic....pt ca ar fi si pacat, pt mine. Am ceva in schimb cu atitudinea ta ...si o sa am mereu...iar in legatura cu telefonul....sa sti ca eu chiar sunt pletos si e alegerea mea(deci nu ar fi un alias), gay nu sunt......pur si simplu nu ma atrag fundurile paroase, bate-mar vina sa ma bata, iar in legatura cu amenintarea ta.....daca vrei ne intalnim oricand sa ma bati, chiar si acum! Am inteles ca tu l-ai provocat pe radu...eu am provocat la randul meu fortele de 1.6...te astept oricand cu drag!

eu sa te bat? tu esti batut de cel de SUS. te bagi in seama Aiurea , tu nu vezi? nu a vb nimeni cu tine si Hop sari de fundulet.Daca nu ai cu cine vb fa-ti si tu un profil ceva...
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 13-06-10, 22:22   #5629
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by radu_nb1 View Post
ora 5 33 acum am citit tot ce s-a scris pana akum, am facut afirmatie la 1,6 ca nu e atat de puternic pentru bmw,e un motor economic, nu de forta,forta e de la 2,0 i vanos,
ce imi place sa imi vad numele scris pe aici) am ajuns star


dupa cate am auzit esti mecanic...si ca stai 8 ore cu nasul in motoare...vreau sa te contrazic...bmw 16....are un consum de peste 13/100......deci...nu este un motor economic....intreaba si tu posesorii de 1.6....si sa vezi cum sta treaba...


PS....un logan 1.6 nu bate un bmw 1.6 NICIODATA!!!!
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...vl-23-sob.html




Keep talking bitches,cause i love attention!!!
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 13-06-10, 22:39   #5630
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Arrow Re: Discutii Diverse Intre Useri

Eu nu inteleg de ce nu putem sa fim corecti unu` cu altu` si sa ne vedem de ce e al nostru... ca si vulpea face la fel cand nu ajunge la struguri... zice ca sunt acri...!
Cum faceti aici ajungeti sa va taiati dreacu` pentru 2 randuri...
Inteleg ca sunt discutii diverse .. dar astea sunt prea diverse..

Voi stiti...

Restu` e CanCan
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 09:18   #5631
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Sobo, niciodata 316 nu o sa aiba consum mai mare de 11 in oras....si ...niciodata nu vei gasi motor 2.0i vanos de bmw cu "accesorii" la 200 euro....





Restu` e CanCan
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 12:25   #5632
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Felicitari domnu` sharky, se pare ca aveti un fan...pe domnu` trafy care citeste ca si dumneavoastra Can Can.
Restu...e Can Can.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 12:28   #5633
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Arrow Re: Discutii Diverse Intre Useri

) da.. ce sa zic.. e fan CanCan.. dar imi place si perspectiva ta ))))=))

Restu` e CanCan
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 12:53   #5634
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Nu mai postati aiurea..... Postati numai despre masini ca daia se numeste discutii diverse...ce naiba mai baieti...sunteti mari



Restu e CanCan
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 12:59   #5635
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Arrow Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
Nu mai postati aiurea..... Postati numai despre masini ca daia se numeste discutii diverse...ce naiba mai baieti...sunteti mari



Restu e CanCan
Pai scrie discutii dverse intre useri... nu despre masini.. )

sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 17:18   #5636
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
Sobo, niciodata 316 nu o sa aiba consum mai mare de 11 in oras....si ...niciodata nu vei gasi motor 2.0i vanos de bmw cu "accesorii" la 200 euro....





Restu` e CanCan


crede`ma...stiu ce zic de consumul la 1.6....am 3-4 prieteni cu asa ceva.... vrei sa auzi parerea lor de consum?.iar de motor 2.0i iti dau un id sa vb cu el sa vezi cu cat da motorul.....alexutzul_1988
intreaba`l...k eu am vb cu el pt sharky...k avea o problema la motor...si sharky stie asta....in fine...era vb "de motor economic" chiar si 11 nu se numeste economic...
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 18:26   #5637
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Majoritatea stiti ca eu am avut motor de 1.6....aveam consum de 6.3, 6.5, la un mers normal afara cu 100km/h, iar in oras aveam undeva la 10 sau chiar 11.....totul depinde de cat de bine merge motorul si cat de intretinut este (bujii, filtre, benzina, etc) si de sofer.
Acum avand motor de 2.0i nonvanos, chiar ieri am scos cel mai bun consum (avand pe fiumio in masina), 6.1, cu o viteza constanta de 100km/h. In schimb in oras cand sunt singur in masina, am consum mai mereu de 12, chiar 13.
Iar Trafy, referitor la ce zice Sobo, despre motor de 2.0i, tot cei posibil, pe criza asta.....eu, cand inca nu era criza, am luat o masina cu totul cu numere de Italia, in 300eur....motor 2.0i nonvanos, interior complet, geamuri el fata/spate...ce sa mai, masina completa, numai ca coborase plafonul 2-3cm mai jos (rasturnare)......asa ca e posibil, mai greu dar este, ori lipsa de bani, ori nu'i cunoscator
O zi racoroasa va doresc
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 20:54   #5638
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
Majoritatea stiti ca eu am avut motor de 1.6....aveam consum de 6.3, 6.5, la un mers normal afara cu 100km/h, iar in oras aveam undeva la 10 sau chiar 11.....totul depinde de cat de bine merge motorul si cat de intretinut este (bujii, filtre, benzina, etc) si de sofer.
Acum avand motor de 2.0i nonvanos, chiar ieri am scos cel mai bun consum (avand pe fiumio in masina), 6.1, cu o viteza constanta de 100km/h. In schimb in oras cand sunt singur in masina, am consum mai mereu de 12, chiar 13.
Iar Trafy, referitor la ce zice Sobo, despre motor de 2.0i, tot cei posibil, pe criza asta.....eu, cand inca nu era criza, am luat o masina cu totul cu numere de Italia, in 300eur....motor 2.0i nonvanos, interior complet, geamuri el fata/spate...ce sa mai, masina completa, numai ca coborase plafonul 2-3cm mai jos (rasturnare)......asa ca e posibil, mai greu dar este, ori lipsa de bani, ori nu'i cunoscator
O zi racoroasa va doresc
salut man.....am o intrebare...unde ai facut clima? ca eu de knd am schimbat motorul pierd in draci freon...si as vrea o recomandare...un nr de tel...daca se poate...sa imi lasi k eu nu il mai am pe al tau...
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 21:24   #5639
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

vazut in seara asta mercedesu rosu 01 bos din midnight....multa vreme nu l-am mai zarit prin oras
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 23:31   #5640
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by luci4n_vl View Post
salut man.....am o intrebare...unde ai facut clima? ca eu de knd am schimbat motorul pierd in draci freon...si as vrea o recomandare...un nr de tel...daca se poate...sa imi lasi k eu nu il mai am pe al tau...
Clima propriuzisa mi'am facut'o cu baietii de la garaj si 3 electricieni, dar inca n'am apucat sa mai pun compresorul din lipsa de timp si m'am apucat de facut si jantele, si'am lasat balta clima......dar iti recomand GOMM sau Hery, eu numai la astea 2 am dus masinile care au avut nevoie de incarcare cu freon.
Iti fac un mesaj maine cu numarul meu, ca acum o fi tarziu

Mitza, cine conducea Mercedesul ?
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -