Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 13-06-08, 12:20   #2911
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

puteti sa va mutati la discutii diverse va rog ?
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 12:29   #2912
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
puteti sa va mutati la discutii diverse va rog ?
greseala mea, scuze de OFFTOPIC.
ONTOPIC: Care vine la Sibiu la VTM? am inteles ca o sa fie misto, si se baga destui de pe aici.
Se tine sambata, plecarea e de la Curmatura, mai exact de la pensiunea MAI.
Cucule te-as lua eu, dar ideea e ca eu sunt deja aici.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 12:40   #2913
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

ce probleme aveti si voi...va certati pe nimicuri!! parca a-ti fi copii mici! Si sincer speram sa numai aud faza aia cu km cu spatele...ca innebunesc!!! Fiecare face ce vrea cu masina lui....nu inteleg dc trebuie sa va certati! Eu am forjat-o....si acum ma uit lung....) merg pensie ...ca nu ma mai ajuta! Te cam ustura la buzunar...m-ai ales cand buzunarul e mereu cam gol dar nu trebuie sa va injectati pe nimicuri....maine poimaine va certati la ce turatie sa schimbati!! )
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 12:44   #2914
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
ce probleme aveti si voi...va certati pe nimicuri!! parca a-ti fi copii mici! Si sincer speram sa numai aud faza aia cu km cu spatele...ca innebunesc!!! Fiecare face ce vrea cu masina lui....nu inteleg dc trebuie sa va certati! Eu am forjat-o....si acum ma uit lung....) merg pensie ...ca nu ma mai ajuta! Te cam ustura la buzunar...m-ai ales cand buzunarul e mereu cam gol dar nu trebuie sa va injectati pe nimicuri....maine poimaine va certati la ce turatie sa schimbati!! )
OFFTOPIC:Eu sunt constient ca mersul in forja inseamna gaz, cauciucuri, amortizoare, and other stuffs, dar nu ar fi palpitant daca nu s-ar intampla asa, pentru ca oricine s-ar baga.Singurul lucru care m-a deranjat e ca el zice ca eu sunt sofer de oras, si el are 3 drumuri maxim facute la olanesti, si aia fara sa stie taica-so, masina nefiind a lui.
Cat despre turatie, nu stiu , tu la cat schimbi?
ONTOPIC: S-ar putea sa ajung si eu la intalnire... sa vedem, si daca ajung, cucule ma intorc sambata la sibiu, si atunci poate te iau cu mine, dar asta inseamna sa te intorci cu autocaru` la vl
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 13:12   #2915
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

stie careva cum se procedeaza cand faci schimb de masini? adica cu actele...cum fac? se face act de vanzare cumparare la fiecare masina si dupaia ?...

ma mai intereseaza unde pot face cea mai ieftina asigurare pe 6 luni ( cea obligatorie ), pt ca la Asirom e 600 RON pe an....la un motor de 2.0
__________________

Last edited by trafy-vr6; 13-06-08 at 13:35.
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 16:25   #2916
Adytzu_JerrY

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,037
Member of:
[Opel]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
Tocmai asta ziceam, ca nu stiu de ce vorbesti tu, daca tu iti folosesti masina numai sa "impresionezi" ... desi ... ca fapt divers, ce nume scrie pe actele masinii, al tau sau al taticului??
Tu ai zis ca eu sunt sofer de oras ca si tine, si eu ti-am demonstrat ca exista totusi o diferenta. Cat despre datul cu masina pe Olt, nu ma prea pricep, dar daca imi arati tu, cine stie, poate ma bag.
Daca erai cu masina la vreo intalnire, te dadeai? Nefiind masina ta (presupun, nu stiu sigur) nu cred ca te dadeai, asa ca nu mai incerca sa pari ce nu esti.
Cat despre SUBIECT INCHEIAT, eu stiu ca intr-o conversatie trebuie sa cada toti conversantii de acord cand se incheie subiectul, ori eu mai aveam de zis ceea ce am scris mai sus.
Apropo, eu nu zic sa iti rupi masina, dar nici sa nu te compari cu rainman de exemplu, sau cu alexica (asta ca sa nu zic cu mine, ca poate interpretezi gresit) la capitolul sofat. Din cate am vazut eu, tu inca mai ai lamaia in geam.
In cazul in care ma insel, imi cer scuze. Daca nu ma insel totusi, eu zic sa mai faci ceva km, nu de alta, dar nu cred ca ai tu km cu fata facuti cat am eu cu spatele.
Si acum poti sa zici ca e subiect incheiat.

=)) lol =))daca vrei sa ne intalnim sa`ti arat actele masinii oricand sunt dispus sa`ti arat, sa vezi al cui nume e scris pe acte =))
Pai tu vrei sa impresionezi ca te`ai dat tu ...ca faci tu ...ca nu tie frica ..ca te dai cu frana de mana ....ca plm...ce diferenta exista intre mine si tine sunt doar niste kg in plus....aaa...si cum zicea cineva (DRIC`u)..
si nu o sa ma dau niciodata la intalniri cu masina ! te`ai dat si tu la 3 intalniri si esti mare zmeu acum...
si faza cu km cred ca am ...TU CREZI CA NUMAI TU AI MA MASINA SI MERGI CU EA ?
si app CUM ERA FAZA CAND ZICEAI DE MASINA LU KALU CA NU ARE POTENTIAL SI ACUM ARE ...?
Adytzu_JerrY is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 16:26   #2917
Adytzu_JerrY

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,037
Member of:
[Opel]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
OFFTOPIC:Eu sunt constient ca mersul in forja inseamna gaz, cauciucuri, amortizoare, and other stuffs, dar nu ar fi palpitant daca nu s-ar intampla asa, pentru ca oricine s-ar baga.Singurul lucru care m-a deranjat e ca el zice ca eu sunt sofer de oras, si el are 3 drumuri maxim facute la olanesti, si aia fara sa stie taica-so, masina nefiind a lui.
Cat despre turatie, nu stiu , tu la cat schimbi?
ONTOPIC: S-ar putea sa ajung si eu la intalnire... sa vedem, si daca ajung, cucule ma intorc sambata la sibiu, si atunci poate te iau cu mine, dar asta inseamna sa te intorci cu autocaru` la vl
3 drumuri la olanesti =)) vai de capu tau baiete =)) ti`am zis oi fi tu mare sofer de tir cu sute de mi de km
Adytzu_JerrY is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 18:07   #2918
TIR

Stage 5
 
TIR's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,120
Member of:
[VW]
[Fiat]
[AUDI]
[SEAT]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

era tare piesa aia: conduc masini cu numele meu pe acte... nu fac gresala sa imi iau sofer o sa crezi ca e masina lui si o sa vrei cu el...

zi tu adytzu :P
__________________
Fiat 500 Abarth transformation
TIR is offline   Reply With Quote
Old 15-06-08, 13:38   #2919
Adytzu_JerrY

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,037
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

hai cinci tu ai eu nu stiu de hi5 , deci ...inca o dovada ca nu sti ce vb
Adytzu_JerrY is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 06:02   #2920
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

faceti`va si voi un cont aici va rog: http://www.TheCrims.com/?rid=10109592 multumesc
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 12:09   #2921
Malos

Stage 5
 
Malos's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Six Best Road Trip Cars for 2008

Summer is here, and as the saying goes, the time is right for cramming the kids and the dog and grandma and the cooler full of sanity-saving beer into the family truckster. Yep, you guessed it: It's time to go on vacation. It's time for a road trip.

There are a lot of factors that go into a successful road trip (Did you remember the sandwiches? The maps? Did you leave grandma at that last gas station?), but the most important one is often the most overlooked. Yep, that's right--we're talking about the car. The wheels that you choose can make or break your good-time highway odyssey.

Herewith, we present to you Automobile Magazine's list of the six best road trip cars for 2008. The steeds here were chosen based on real-world criteria, not just cold and heartless intangibles. Enjoy, travel safe, and don't forget to write.

BEST SEATS: Volvo S80

Volvo seats are among the best in the business, and the chairs in the S80 are the best that Volvo has to offer: comfortable, friendly to sore backs, and supportive in the extreme. Long hours behind the wheel require seats that don't add to your fatigue, and the S80's thrones are essentially mattresses with recline adjustment. If you're looking for big side bolsters and infinite adjustability, look elsewhere, but if the idea of a comfort-filled thousand-mile day stokes your fires, then look no further.

continuarea la:
http://www.automobilemag.com/feature...ars/index.html
Malos is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 14:05   #2922
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

de unde pasiunea asta pentru volvo? chiar sunt curios, majoritatea posturilor tale la volvo se refera.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 14:58   #2923
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

e fan volvo.....si chiar sunt frumoase masinile alea....sunt pentru barbati si mai ales din cate am realizat eu ii plac foarte mult caracteristicile motorului , siguranta unui volvo etc
L4uR is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 15:56   #2924
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

care bifarati ma register at newsletter volvo[/B] ?)
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 16:46   #2925
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Eu unu aleg sa fiu fan Ford.... si cum Volvo face parte din grupul Ford... se extinde
Herbas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -