Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 03-12-10, 07:50   #1876
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina Mea ..!

kostea, nurvil -100 e, dumbrava Sibiu - 50 euro
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 03-12-10, 12:50   #1877
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masina Mea ..!

Kostea - magazinul Dumbrava Sibiu vrea trafy sa zica
@Minimal : frate mie imi plac jantele. Urca-le sa vedem cum dau pe masina, ca sincer, mi se par ok.
Nu tre sa te iei dupa nimeni , daca tu ai o idee in cap, si vrei sa o faci asa, pana la urma si kitch sa fie, e kitchu` tau si iti asumi responsabilitatea pentru el.
Sa te apuci sa le vinzi numai ca sunt unii care zic ca vezi doamne nu se potrivesc sau asa... mi se pare aberant. In primu` rand daca ei nu au masina , si o ai tu, parerea lor conteaza la fel de mult ca vantu` la mare, deloc.
Pune-le pe masina, vezi cum dau si te decizi TU daca le pastrezi.
Daca vrei o parere obiectiva, eu zic ca dau bine, dar numai cu suspensie sport si aripi rolluite (evazate).
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 03-12-10, 13:45   #1878
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
Daca vrei o parere obiectiva, eu zic ca dau bine, dar numai cu suspensie sport si aripi rolluite (evazate).
Mersi pentru sustinere
Cred ca va trebui sa fac evazari cel putin pe spate ca ies ceva mai mult decat astea ale mele si dau in aripa sigur.pe fata nu cred ca vor fi probleme.
Iar suspensie sport am .Tot ce imi lipseste sunt telescoapele sport pe spate,pe care le voi achizitiona dupa ce trece iarna...nu are rost sa mai bag bani prea multi in ea daca nu o s'o folosesc decat "d'ici colo" in oras.
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 03-12-10, 13:48   #1879
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
Kostea - magazinul Dumbrava Sibiu vrea trafy sa zica
@Minimal : frate mie imi plac jantele. Urca-le sa vedem cum dau pe masina, ca sincer, mi se par ok.
Nu tre sa te iei dupa nimeni , daca tu ai o idee in cap, si vrei sa o faci asa, pana la urma si kitch sa fie, e kitchu` tau si iti asumi responsabilitatea pentru el.
Sa te apuci sa le vinzi numai ca sunt unii care zic ca vezi doamne nu se potrivesc sau asa... mi se pare aberant. In primu` rand daca ei nu au masina , si o ai tu, parerea lor conteaza la fel de mult ca vantu` la mare, deloc.
Pune-le pe masina, vezi cum dau si te decizi TU daca le pastrezi.
Daca vrei o parere obiectiva, eu zic ca dau bine, dar numai cu suspensie sport si aripi rolluite (evazate).

puiule, daca vrei sa faci atac la anumite persoane, ai discutii diverese...lupule moralist, of unde erai tu.....
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 03-12-10, 14:04   #1880
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Mersi pentru sustinere
Cred ca va trebui sa fac evazari cel putin pe spate ca ies ceva mai mult decat astea ale mele si dau in aripa sigur.pe fata nu cred ca vor fi probleme.
Iar suspensie sport am .Tot ce imi lipseste sunt telescoapele sport pe spate,pe care le voi achizitiona dupa ce trece iarna...nu are rost sa mai bag bani prea multi in ea daca nu o s'o folosesc decat "d'ici colo" in oras.
Ti-am zis, evazarile sunt necesare....
Daca ai si suspensie sport, nu stiu daca poti sa o dai mai jos... (daca nu e reglabila) dar poate o poti lasa....
Ar da super...
Asta ca sa nu vorbim de un air ride...cum ar arata...
Am gasit sistem Air Ride 440 EUR plus transportu`...daca esti interesat


Quote:
puiule, daca vrei sa faci atac la anumite persoane, ai discutii diverese...lupule moralist, of unde erai tu.....
Eu nu sunt puiu tau maestre, si eu am fost ON-TOPIC, dandu-i un sfat legat de masina lui.
Imi pare rau ca te simti vizat , dar poate e bine sa te gandesti de ce. Eu nu am zis nici un nume, si dintre toti te-ai gasit tu marele forumist sa te ataci.
Eu zic mai intai sa te uiti in curtea ta, si dup-aia la ce jante si-a luat unu si daca se potrivesc sau nu.
Pana una alta, asta e discutie de purtat la discutii diverse sau in particular daca tii neaaparat, desi eu nu am ce sa povestesc in legatura cu subiectul asta.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 03-12-10, 14:07   #1881
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
Ti-am zis, evazarile sunt necesare....
Daca ai si suspensie sport, nu stiu daca poti sa o dai mai jos... (daca nu e reglabila) dar poate o poti lasa....
Ar da super...
Asta ca sa nu vorbim de un air ride...cum ar arata...
Am gasit sistem Air Ride 440 EUR plus transportu`...daca esti interesat




Eu nu sunt puiu tau maestre, si eu am fost ON-TOPIC, dandu-i un sfat legat de masina lui.
Imi pare rau ca te simti vizat , dar poate e bine sa te gandesti de ce. Eu nu am zis nici un nume, si dintre toti te-ai gasit tu marele forumist sa te ataci.
Eu zic mai intai sa te uiti in curtea ta, si dup-aia la ce jante si-a luat unu si daca se potrivesc sau nu.
Pana una alta, asta e discutie de purtat la discutii diverse sau in particular daca tii neaaparat, desi eu nu am ce sa povestesc in legatura cu subiectul asta.

m`ai facut sa plang ((
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 03-12-10, 18:40   #1882
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina Mea ..!

Jantele le'am pus astazi la Nurvil,echilibrate,chiar si indreptat cea mai mica "denivelare" ..mici retusuri sa fiu sigur ca stau perfect pe sosea.
PARERE ? bestiale dau mult mai bine decat fostele jante.
Voi pune poze maine (n'am avut timp sa fac).

Nu e nevoie de evazari.Vin perfect.O singura problema..aripa stanga spate...e intrata mai inauntru pentru ca a atins'o tata cand a fost pe mainile lui (acum 3 ani) si imi atinge la denivelari.In rest,stau bine.Nu ating.

Si fane las'o frate mai moale ca acum o dam in alte alea...chiar iti place sa faci misto sau sa te dai cel mai cel ?
Da'o naiba de treaba .Sa moara jana ce invidios esti.Sau pur si simplu nu ai ce face acasa....no school,no job...chill ca aici toti suntem prieteni nu dusmani sau poate asa cred eu ? Daca nu e asa,anunta'ma te rog sa stiu sa ma feresc de tine ...sau nu
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 04-12-10, 09:40   #1883
uniquevl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 825
Member of:
[VW]
Default Re: Masina Mea ..!

Vrem pozeee !
uniquevl is offline   Reply With Quote
Old 04-12-10, 10:48   #1884
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by uniquevl View Post
Vrem pozeee !
Pe seara promit.
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 11:12   #1885
Dj. Kameleon

Stage 5
 
Dj. Kameleon's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 457
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Pe seara promit.
ai promis....
Dj. Kameleon is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 15:23   #1886
florynvl (X29 ZMT)

Stage 5
 
florynvl (X29 ZMT)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,266
Member of:
[LANCIA]
[VW]
[Shadows Racing Team]
Default Re: Masina Mea ..!

teaser cum e la moda in ziua de azi.poza e luata de pe net,momentan nu am cum sa fac poze.o sa revin cu poze reale si mai multe detalii,dar toate la timpul lor.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	BMW EREDETI EMBLÉMA.jpg
Views:	48
Size:	20.9 KB
ID:	1769334  
florynvl (X29 ZMT) is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 15:26   #1887
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by florynvl (X29 ZMT) View Post
teaser cum e la moda in ziua de azi.poza e luata de pe net,momentan nu am cum sa fac poze.o sa revin cu poze reale si mai multe detalii,dar toate la timpul lor.
ai furat emblema de pe masina vreunuia ?))
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 15:28   #1888
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by florynvl (X29 ZMT) View Post
teaser cum e la moda in ziua de azi.poza e luata de pe net,momentan nu am cum sa fac poze.o sa revin cu poze reale si mai multe detalii,dar toate la timpul lor.
bravo ma, asta e, felicitari, sa ai parte de ea foine !!!!!!!!!!! ma bucur enorm
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 17:38   #1889
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by CaDDy View Post
ai furat emblema de pe masina vreunuia ?))
I`ausi banc:

De ce nu are Kalu emblema cu VR6 pe masina?
Pt ca i`o fura Caddy.
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 19:29   #1890
florynvl (X29 ZMT)

Stage 5
 
florynvl (X29 ZMT)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,266
Member of:
[LANCIA]
[VW]
[Shadows Racing Team]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by CaDDy View Post
ai furat emblema de pe masina vreunuia ?))
daca nu imi permit si eu BMW sa fiu si eu smecher,fur emblemele de pe masinile altora ), apropo Bogdan TOP sa te uiti daca mai ai emblema pe masina )
florynvl (X29 ZMT) is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -