Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 08-06-07, 17:17   #76
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Accidente

cine te pune sa mergi cu el daca nu esti in stare sa il controlezi , ca daca mergea cu viteza...inseamna ca era constient de ce face nu?)
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 11:59   #77
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Accidente

Nu are vina motoristul...vina este numai si numai a conservarului......nu a acordat prioritate.Eu merg pe motor zilnic aproape....si stiu ce inseamna sa nu iti acorde prioritate toti ciobanii,mi-e frica de mor,si merg incet de obicei.
Toti frustratii zic ca e vina motorului ca mergea tare........e facut sa mearga tare......dar si prioritatea exista pt a fi acordata.Pt un motorist o viteza de 50 kmh este arhisuficienta sa moara in chinuri.....si e in limita legala.....iese micul jegos cu masina ,nu ii acorda prioritate...motoristu moare....si soferul masinii il doare in dos(eventual ceva cu suspendare pt ucidere din culpa).
Am vazut multe faze in trafic cu masini care mai mai sa se urce pe mine,multi ciobani infecti la volan,nu stiu cine le-a dat permis.....unii ar trebui arsi de vii.
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 08:38   #78
adioperator

Stage 2
 
adioperator's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 58
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Accidente

Ieri la M. Kogalniceanu de Tulcea ploua cu galeata in jurul orelor 16, in consecinta s-au format torenti ce au ajuns pe sosea aducand aluviuni cu ei. Accidentul in care a fost implicat Opelul Astra sa produs la aproximativ 600 metri de intararea in M. Kogalniceanu exact in locul in care se scurge un torent, ce mai robabil din cauza vitezei masina a intrat in acvaplanare si nu a mai putut fi controlata astfel ajungand in copac, din nou copacii astia . Legat de victime nu stiu nimic, pana sa ajung acolo am intalnit o ambulanta de la urgemtr, daca era cineva pe scaunul pasagerului din dreapta sigur nu ia venit bine.



In acelasi loc in jurul orelor 20:30 un camion usor a derapat si a ajuns in sant circulatia fiind blocata temporar pana la interventia unei autospeciale de pompieri ce a ajutat la punerea pe carosabil a camionului.

Acum ma intreb, a cui era datoria sa intervina macar cu un plug sa curete asfaltul de aluviuni? Se pare ca Administratia Drumuri si Poduri (sau cum s-o numi) doarmae ca de fiecare data indiferent ca-i iarna sau vara
adioperator is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 11:05   #79
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Accidente

Ce nr avea astra?.....
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 12:40   #80
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Accidente

da FLY este a lu vlad
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 12:43   #81
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Nu are vina motoristul...vina este numai si numai a conservarului......nu a acordat prioritate.Eu merg pe motor zilnic aproape....si stiu ce inseamna sa nu iti acorde prioritate toti ciobanii,mi-e frica de mor,si merg incet de obicei.
Toti frustratii zic ca e vina motorului ca mergea tare........e facut sa mearga tare......dar si prioritatea exista pt a fi acordata.Pt un motorist o viteza de 50 kmh este arhisuficienta sa moara in chinuri.....si e in limita legala.....iese micul jegos cu masina ,nu ii acorda prioritate...motoristu moare....si soferul masinii il doare in dos(eventual ceva cu suspendare pt ucidere din culpa).
Am vazut multe faze in trafic cu masini care mai mai sa se urce pe mine,multi ciobani infecti la volan,nu stiu cine le-a dat permis.....unii ar trebui arsi de vii.
Nu ai inteles ce am vrut sa spun , ideea e ca daca motoristul are viteza f mare nu realizezi ca n-ai timp sa treci fly...
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 12:45   #82
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Accidente

Aseara pe isacciei un taxiu a rupt un gard
Si cu o seara inainte un Land Rover Discovery a mai rupt unul la politie
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 13:14   #83
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Accidente

si ce nu spui ca ala cu land era prietenul nostru =))) beat praf..cu 10 in masina si si-a lasat si bara acolo dupa care s-a culcat=))

si ca o vacutza blonda intra in acel taxiu ce lovise gardu si statea daca nu puneam eu frana sa se bage in fatza... inconstienta vaca carnet de 2 sapt si nu puneam dar m-am gandit la tine fratzioare ca daca trage stanga iti vine masina in brate=)) =)))
__________________

Move fast, hit hard, don't die easy !
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 15:55   #84
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Accidente

mie asa imi place verlo
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-07, 20:37   #85
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Accidente

azi la intersectia pelican - politie un moped era facut praf..politie .. zona protejata .... stie cineva ceva?
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 13:48   #86
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Accidente

Stie cineva ceva de dacia aia praf de la convenabil ? culoare crem model 1310
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 16:00   #87
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Red face Re: Accidente

Salz, back in business, am reaparut si io pe aici pe forum. Hai sa va zic eu una tare, la iesire din Mineri spre Somova, in vale jos e o curba la stanga pe un pod, trecuse un camion cu pietris si a cazut din remorca pe sosea, la intare in curba. Rezultat: un Astra Caravan verde si un Clio Symbol gri, la interval de o jumatate de ora au intrat in capul de pod din curba. Abia peste 3 zile s-a dus cineva sa mature soseaua. Masinile sunt in fata la Convenabil. Si inca ceva, mie groaza sa ma uit la acel Vectra crem vis-a-vis de vulcanizare la Convenabil ... ...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 17:02   #88
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Accidente

dar acea DACIE ai vazut-o praf praf? tot in parcarea aia ...cimitir e acolo
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 17:04   #89
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Tboy View Post
dar acea DACIE ai vazut-o praf praf? tot in parcarea aia ...cimitir e acolo
Sincer, Dacia e pistol cu apa pe langa Vectra aia, ai vazut ce spate are?
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 17:11   #90
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Accidente

nu am stat sa ma bag pe acolo sa ma uit..dar dacia aia din drum cum mergi cu masina o vezi praf mulata pe un stalp ceva ..soferul printr-o minune sa fi scapat !
Tboy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -