Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 15-05-07, 22:59   #61
Laur

Stage 2
 
Laur's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 40
Default Re: Accidente

Da,era si camatar,avea si barul "Groapa" de langa hotelul din babadag,si deschisese de vreo 2 ani discoteca in cinematograful din oras.

Dar se pare ca am avut dreptate... nu a fost vb de neatentie sau altceva ci pur si simplu i s-a facut rau la volan.Asta explica si lipsa urmelor de frana sau urmelor de cauciuc care ar fi existat daca pierdea controlul din neatentie.Se plangea de mai mult timp ca avea crize de inima dar continua sa bea wiskhy cu cafea.Criza de inima pare sa fie si motivul pt care a iesit de pe sosea pe partea stanga.

Oricum daca tot a fost sa fie asa,e bine macar ca nu venea nimeni de pe contrasens.Ar fi existat mai multe victime.Asta de obicei e partea cea mai urata la accidente...sa mergi regulamentar si sa mori nevinovat din cauza altora
Laur is offline   Reply With Quote
Old 17-05-07, 16:00   #62
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Accidente

Pacat de Paraschiv...Dzeu sa-l odihneasca....inca unul dintre noi care mai scoate un copac din radacini....probabil nu vor mai exista blestematii astia de copaci pe marginea drumului abia cand ne vom infige fiecare in cate unul sa-i scoatem noi de acolo....
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-07, 22:31   #63
adioperator

Stage 2
 
adioperator's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 58
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Accidente

Asa este, prea multe victime din cauza acestor copaci, poate ca vietile ce plaeca dintre noi reprezinta tributul pentru oxigenul ce ni-l ofera.
adioperator is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 03:32   #64
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by adioperator View Post
Asa este, prea multe victime din cauza acestor copaci, poate ca vietile ce plaeca dintre noi reprezinta tributul pentru oxigenul ce ni-l ofera.
Obiectiv strategic...si intarirea terasamentului......
In caz de invazie...dureaza 1 ora sa tai 30 de km de copaci si sa blochezi drumul.
Si 2....pt fixarea suprafetei........desi aici e cam de *** faza,,,arerea mea....ca pe drumurile care nu sunt copaci...nu sunt nici damburi....ma gandesc eu in prostia mea..ca in loc sa il intareasca mai degraba il slabesc ondulandu-l din cauza radacinilor subterane.(parerea mea...nu dati cu pietre)
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 20:20   #65
Laur

Stage 2
 
Laur's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 40
Default Re: Accidente

nope,nu din cauza radacinilor s-au facut 'hopurile' ci din cauza terasamentului f slab si a tonajului mare care circula pe drumul asta.in 60 si ceva cand s-a facut drumul tl-cta aduceau piatra cu carutele si aveau norma toti cei care locuiau in localitatile pe unde trecea soseaua viitoare.iar 'normele' respective...erau facute 'de dragul partidului' adik mai mult cu vorba,puneau in strat subtire de piatra pana sa vina supraveghetorii.iar asfaltul este si el in covor subtire.la vremea aia abia daca circulau cateva masini Volga pe el nici decum nu a fost gandit pentru traficulk asta de camioane si TIR-uri de 30t.cine isi mai aminteste si drumul pana la bucuresti era la fel de prost pana nu au refacut complet terasamentul si stratul de asfalt.iar copaci sunt pe marginea lui chiar si acum si...e aproape lin.
oricum la 200 nu se mai simte nimik nici pe drumul nostru :d
Laur is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 21:10   #66
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Accidente

Depinde si cu ce maisna esti la 200.....ca la mine Nova la peste 200 are nevoie de tot drumul ....nu mai sta pe banda ei.....trebuie pe centru.....ai senzatia de 300.......si la hopuri te uiti sa vezi in ce copac te urci.
parerea mea ca drumul spre Bucuresti este f bun..dar anost.....nu are un damb..un hop...o ceva.....ca parca mergi pe perna de aer......mai frumos e spre Ct...te hatzana.....leagana.....
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 22:42   #67
Laur

Stage 2
 
Laur's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 40
Default Re: Accidente

pai nu cu dacia,in cazul meu,dar stai linistit,totul tine de amortizoare si de suspensie in general .am chinuit si eu dacii cand eram ca tine. chiar au ajuns sa se comporte ff bine,si erau berline.intram in virajele de pe DN tl c-ta ca pe sine cu 140km/h (nu pe cele din viile de la intrare in tl),iar in linie dreapta la 160-170 doar motorul ff turat (erau in 4 trepte si la viteza aia se apropia motorul de 8000 de ture) iti aducea aminte ca ai viteza aia.dar la mers 'normal' prin oras cu 40-60 la ora...iti scuturai bine dintii din gura :d.

si daca berlina poate...nova cu atat mai mult.nova a fost masina proiectata special pt raliu de departamentul de competitii de la pitesti si adaptata ulterior pentru productia de serie.si de-asta s-a remarcat de la inceput,k fiind altceva.pacat ca noul proprietar,adik renault,a avut alte prioritati si a pus capat dezvoltarii unui proiect care promitea prin performante.

dar,ma rog,cred ca suntem cam off-topic aici,poate ar fi mai bine sa deschidem un nou thread pe teme de modificari race si/sau tuning,pt k vad k nu exista inca asa ceva pe comunitatea din tulcea.
Laur is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 22:53   #68
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Accidente

stai linistit poti vb ce vrei unde vrei ...doar sa nu critici pe cine nu trebuie sa nu injuri ca e posibil sa iei ban chira si pt nik ! oricu mpe tulcea moderator nu mai e deci draq mai are grija de noi
__________________

Move fast, hit hard, don't die easy !
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 19-05-07, 03:27   #69
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Laur View Post
pai nu cu dacia,in cazul meu,dar stai linistit,totul tine de amortizoare si de suspensie in general .am chinuit si eu dacii cand eram ca tine. chiar au ajuns sa se comporte ff bine,si erau berline.intram in virajele de pe DN tl c-ta ca pe sine cu 140km/h (nu pe cele din viile de la intrare in tl),iar in linie dreapta la 160-170 doar motorul ff turat (erau in 4 trepte si la viteza aia se apropia motorul de 8000 de ture) iti aducea aminte ca ai viteza aia.dar la mers 'normal' prin oras cu 40-60 la ora...iti scuturai bine dintii din gura :d.

si daca berlina poate...nova cu atat mai mult.nova a fost masina proiectata special pt raliu de departamentul de competitii de la pitesti si adaptata ulterior pentru productia de serie.si de-asta s-a remarcat de la inceput,k fiind altceva.pacat ca noul proprietar,adik renault,a avut alte prioritati si a pus capat dezvoltarii unui proiect care promitea prin performante.

dar,ma rog,cred ca suntem cam off-topic aici,poate ar fi mai bine sa deschidem un nou thread pe teme de modificari race si/sau tuning,pt k vad k nu exista inca asa ceva pe comunitatea din tulcea.

Stiu exact de ce fel de suspensie vorbesti....am si eu una la fel....iti blestemi zilele ......iti omoara rinichii.....cand te lasi pe masina cu greutate flexeaza doar din balonul la cauciuc...si tzopaie.....te faci remarcat de la o posta...toti merg lin...tu tzopai....
Cascadoria cu 220 spre Ct am facut-o cu suspensie stock...de aia era palpitant....mai ales la curbe.........cu asta sport e alta treaba......chiar iti permiti sa iei curbele "ca pe sine".....ghiolbaneste cateodata....iarta multe...
Cat despre proiectarea modelului Nova....nu stiam acest aspect....oricum este o copie fidela si restilizata renault 19......din punct de vedere mecanic sunt 90 la suta la fel......
oricum tot dacie ramane.....desi eu ii raman fidel....sunt patriot...plm....si mai e si cadou de la tata....si tata nu mai e
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 04-06-07, 00:12   #70
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Accidente

stie cineva ceva de accidentul cu opelul ala visiniu cu viniluri?
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-07, 00:31   #71
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Accidente

eu stiu doar de unu cu un motor care mai avea putin si rupea o dacie in doua )) vinovat soferul daciei ..nu a acord prioritate! a fost si la PRO tv
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 17:27   #72
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Accidente

vinovat o p**a soferul daciei , cine era de vina daca ala mergea tare (dp motor)...ca asa am auzit....
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 17:31   #73
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Accidente

demonstreaza ca mergea tare dacia nu i-a acordat prioritate nu conteaza viteza ..conteaza prioritatea...viteza nu o poti demonstra
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 07-06-07, 01:27   #74
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Accidente

pe mine ma doare in....daca avea ala sau nu viteza , dar pentru faptul ca avea viteza acum plateste (e in spital nu?) .... putea sa plateasca chiar cu viata...in fine fiecare merge cum stie nu?....
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-07, 10:33   #75
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Accidente

nu e prea bine sa judecam pe altii. gandeste-te daca am fi fost in locul lor! tu sa ai un motor care ajunge la 100 km/h pana unu ca mine schimba viteza!
flmoise is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -