Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-07, 18:31   #121
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Masina mea

uite o poza sa vezi cum arata sita mai inchisa( de preferat e negru dar nu prea mi-a iesit ) in fine .... iar ca sfat : nu dau bine luminitzele de la stergatoare (intra la kitch)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	oltzan1.jpg
Views:	191
Size:	945.5 KB
ID:	249749  
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 18:37   #122
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Masina mea

cel mai tare oltcit din toata tulcea,bv flmoise si pacat ca a fost cum a fost cu paintu,oricum e foarte reusita,sa faci si ceva poze mai clare cu spatele si pune plase negre peste tot cum a zis si eugen ,numai bine si respect !!!
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 00:11   #123
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Masina mea

da, da jos cat mai repede luminitzele alea de la stergatoare ca nu e pom de craciun . Pare sa iasa ceva destul de interesant , multa bafta si din partea mea si imi permit sa imi dau si eu cu parerea : incearca sa mergi pe ceva finutz care sa nu iasa in evidenta sa nu iasa kitch, eventual niste jante frumoase ... Asteptam sa ne mai tii la curent
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 02:26   #124
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

plasele sunt negru mat deocamdata masina la cum e vopsita e un kitch iar luminitele sunt cireasa de pe tort! sunt programae jante de aliaj pentru ea dar nu acum ca nu mai am material! in rest...o noua vopsea !
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 10:26   #125
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Masina mea

la masina la spoileru din fata numai pe mijloc ai pus plasa,in laterale vad ca nu sunt deloc ,sau in acel moment nu era inca plasa ?!? si la noua vopsea tot neagra va fi masina ?!?
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 10:58   #126
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

bara din fata are in toate locurile goale, plase! masina este un gri hematit(nuante de verde) iar plasele toate sunt acum negre! momentan masina e la "nicu" pentru inchidere centralizata si alarma!
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 12:11   #127
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Masina mea

si noua vopsea cam cand va fi gata,ce sunet vrei sa ii pui pe masina ,mult noroc la terminarea proiectului !!!
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 13:58   #128
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

trebuie sa astept o luna pana se intareste "ca lumea" vopseaua! dupa care o sa caut pe cineva care sa imi faca masina asa cum vreau eu
deocamdata mi am luat un mp3 player (default) elta cred ca e, am un amplificator de sunet pe spate de 200 de w si doua boxe de 70 w in spate + doua mici pe fata! in proiect un subwoofer ca sa pot folosi amplificatorul la maxim
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 14-04-07, 13:18   #129
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Masina mea

te-am vazut ieri urcai pe langa piata civica pe babadag ... e de efect culoarea sa stii plange rau dupa jenti

ps: ai vb ceva cu leo?
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 09:39   #130
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

jentile vor veni putin mai tarziu! dar mi am montat muzica....si am vazut ca trebuie sa mi prind mai bine placutele de inmatriculare in ceva ca mi vibreaza de la bas!
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 20:22   #131
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Masina mea

te-am vazut la service-ul maradona.....eu eram la cel de langa la nea Sandu...imi scoteam tobele.....
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 17-04-07, 08:08   #132
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

salut! mergeam sa vad daca e cineva pe acolo! din pacate nu am retinut prea bine cine era pe acolo si poate ne intanlim si noi odata in tulcea asta .... ca sa stim cine cu cine sta de vb.
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 20-04-07, 12:58   #133
adioperator

Stage 2
 
adioperator's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 58
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Masina mea

Quote:
Originally Posted by flmoise View Post
oltcit 11RL, motor 1.3 l, 65 hp
viteza maxima atinsa cu motor de 56hp : 160 km\h si 180 km/h la vale inspre constanta
motorul de 65 il am de 3 saptamani si inca nu am apucat sa-l testez
desi din pacate masina nu e asa cum imi doream eu(dar o sa fie) e totusi a mea iar daca o s o vedeti in oras sa fiti intelegatori cu mine(nu e vina mea ca arata asa)!
aveam si fotografii dar nu pot sa le postez
Hmm, la puterea asta cred ca pot sa te provoc la o liniuta ca eu am pe 307 doar 68 cp in schimb e cam grea fata de Oltcit-ul tau, cred ca nu prea am sanse , oricum a mea nu trece nici s-o omori de 165 km/h , probabil din cauza limitarii.
adioperator is offline   Reply With Quote
Old 20-04-07, 16:48   #134
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

ar fi interesant . dar o sa mai cer un rastimp ca s o pun la punct! deocamdata masinuta se comporta bine peste 4000r/m! numai ca am carburator de motor mai mic! il schimb maine cu unul competent si mai trebuie lucrat la frane ...alea...alea eu am vazut la un matiz ...la vale...nu trecea de 160 nici sa-l impingi !
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 20-04-07, 17:09   #135
adioperator

Stage 2
 
adioperator's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 58
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Masina mea

Si sa ma faci sa vezi atunci ce articol pun pe forumul peugeot
adioperator is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -