Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 05-04-07, 13:42   #106
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

o sa se faca cu cea mai mare placere! maine o sa se vopseasca iar marti o sa incep echiparea! dupa asta o sa fac un history cu inainte si dupa
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 14:26   #107
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Masina mea

filmuletz filmat cu tel - sunet toba la OLTCITUL lui Florentin Moise
Attached Files
File Type: 3gp MOV00001.3gp (868.9 KB, 93 views)
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 20:02   #108
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Masina mea

se aude misto,insa abia astept sa vad rezultatu ,sa pui cat mai repede poze ,cu masina terminata !!!
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 10:59   #109
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Unhappy Re: Masina mea

dupa ce am plans atat ca astia nu mi fac masina mai repede am alta......
masina trebuie revopsita....daca aveti un vopsitor cu care sa lucrati trebuie sa i aratati masina mea si sa i spuneti ---ASA NU SE FACE!!!!!!!!!!!!!!!!
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 11:01   #110
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Masina mea

ti-au vopsito prost ? unde ai vopsito?...
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 11:28   #111
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

mi au facut o varza! iar eu nu am vazut decat dupa vopsire!
ce au "facut":
in loc sa finiseze masina 2 saptamani cat a fost in service , tipii nu au facut decat pe alocuri si grosier! iar ce trebuia sa faca in o saptamana ei au facut in intr o zi...si asta tot aiurea!ma refer aici la tinichigerie! si au dat cu spritzchit deasupra tablei unde au frecat cu smirghel cu granulatie mare !
apoi repede repede au vopsit o. tot lacul a inceput sa se scurga dar nu intr o parte sau accidental...ci pe toata masina! arata groaznic
am scos o la soare si ....DEZASTRU se vedea tot ce nu au facut astia , urme de smirghel grosier sub lac....masina plansa pe toata suprafata!
m am imbatat aseara...muci!
p.s. eram cu masina unui prieten, prin oras, imediat dupa ce vazusem cum arata oltcitul meu si cand coboram eternitatii pe pacii am apasat frana ca sa opresc....nu am mai gasit pedala de frana!(le am apasat pe toate celelalte) si am intrat in intersectie cu 40 km\h , norocul meu ca nu era nici o masina pe pacii!
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 12:20   #112
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Masina mea

ti-am zis..ca sa fie mester trebuie sa stai langa el ! eu te-as putea ajuta cu cineva din CT care lucreaza f bine , baietii spun ca si ieftin ! faza e daca te poti deplasa acolo .... aici oricum nu le da nimic ca nu merita
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 21:53   #113
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Masina mea

Quote:
Originally Posted by flmoise View Post
mi au facut o varza! iar eu nu am vazut decat dupa vopsire!
ce au "facut":
in loc sa finiseze masina 2 saptamani cat a fost in service , tipii nu au facut decat pe alocuri si grosier! iar ce trebuia sa faca in o saptamana ei au facut in intr o zi...si asta tot aiurea!ma refer aici la tinichigerie! si au dat cu spritzchit deasupra tablei unde au frecat cu smirghel cu granulatie mare !
apoi repede repede au vopsit o. tot lacul a inceput sa se scurga dar nu intr o parte sau accidental...ci pe toata masina! arata groaznic
am scos o la soare si ....DEZASTRU se vedea tot ce nu au facut astia , urme de smirghel grosier sub lac....masina plansa pe toata suprafata!
m am imbatat aseara...muci!
p.s. eram cu masina unui prieten, prin oras, imediat dupa ce vazusem cum arata oltcitul meu si cand coboram eternitatii pe pacii am apasat frana ca sa opresc....nu am mai gasit pedala de frana!(le am apasat pe toate celelalte) si am intrat in intersectie cu 40 km\h , norocul meu ca nu era nici o masina pe pacii!

poti sa ne mentionezi si noua service-ul minunat care te-a nenorocit?
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 00:04   #114
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

s.c. MARADONA COM S.R.L. ce o fi fost in capul meu cand am intrat intr un service cu numele asta!!! de fapt ce s a intamplat: la policolor mi au recomandat sa merg la ugira pentru ca ei le cumparau cel mai mult vopsea asta insemnand ca tipii fac treaba! am ajuns acolo si am intrebat unde e vopsitoria....mai in spate ok! si ma uit in spate ...doua usi deschise dar pe deasupra uneia scria vopsitorie! am intrat si m am nenorcit
de fapt unde mi se recomandase sa merg era alaturi!
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 01:35   #115
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Masina mea

Cum il chema pe cel care ti-a vopsit masina?....
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 11:32   #116
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

DAN STANESCU e patronul
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 11:48   #117
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Masina mea

unde e service-ul asta , sau ma rog vopsitoria asta...?
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 12:12   #118
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Masina mea

era o chestie daca aceste lucruri erau scrise la SERVICE... pt asta s-a deschis un astfel de topic banuiesc ...
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 17:38   #119
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

oltcit 11RL, motor 1.3 l, 65 hp
viteza maxima atinsa cu motor de 56hp : 160 km\h si 180 km/h la vale inspre constanta
motorul de 65 il am de 3 saptamani si inca nu am apucat sa-l testez
desi din pacate masina nu e asa cum imi doream eu(dar o sa fie) e totusi a mea iar daca o s o vedeti in oras sa fiti intelegatori cu mine(nu e vina mea ca arata asa)!
aveam si fotografii dar nu pot sa le postez
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 17:55   #120
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Masina mea

gata ...m-am prins cum se face atasarea!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00089.JPG
Views:	148
Size:	334.1 KB
ID:	249735   Click image for larger version

Name:	DSC00084.JPG
Views:	145
Size:	300.4 KB
ID:	249736   Click image for larger version

Name:	DSC00086.JPG
Views:	149
Size:	355.4 KB
ID:	249737  

Click image for larger version

Name:	DSC00085.JPG
Views:	119
Size:	302.1 KB
ID:	249738   Click image for larger version

Name:	DSC00083.JPG
Views:	121
Size:	285.1 KB
ID:	249742  
flmoise is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -