03-04-07, 03:49
|
#1
|
|
Administrator
 Stage 5
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Aproape de sfarsit
aproape de sfarsit, aproape de concluzii:
e greu de spus inca, multumim tuturor...
suntem prea obositi, nu sa facem lista ci sa punctam surprizele placute si pe cele neplacute.
Sunt imens de multe lucruri de spus, de explicat si de analizat, si ne asumam sarcina sa incercam sa le dezbatem pe toate, si sa lamurim si cele bune si cele rele. stiu ca sunt multe intrebari, si sunt si unele nemultumiri, punctuale, din care unele justificate fara discutie, si singurul lucru pe care vreau sa il subliniez este ca de data aceasta vom uita de toate lucrurile bune si felicitarile tuturor, si ne vom stradui sa izolam neplacerile, in asa fel incat la urmatorul pas sa ne ocupam DIN PRIMA de ce am constatat acum ca este descoperit in ceea ce realizam.
este neaparat necesar sa nu ne culcam pe lauri.
Obiectivele principale, la un astfel de eveniment, sunt:
- 1. Firmele de profil, si multumirea lor ca a meritat sa vina.
- 2. Masinile, individuale sau in cluburi
- 3. Publicul, fara de care 1 & 2 sunt inutile
Fara indoiala ne-am atins cele 3 obiective principale, dar suntem constienti ca au fost scapate multe detalii
poate prea multe in unele puncte. Regret asta, cu cat dupa un an de zile de presa si evenimente, 5 ani de zile de site si comunitate, trebuia sa stim si sa acoperim toate punctele sensibile.
din slabiciune, incredere, sau din oboseala, au mai scapat lucruri. Este minunat cand o firma care plateste spatiul spune ca este supermultumita si semneaza cu tine contract pe orice eveniment faci 10 ani de acum incolo, e minunat cand vin atatea masini care au incredere ca langa noi au maxim de expunere pe care o doresc, e minunat cand vin peste 20.000 de vizitatori care sunt multumiti de ceea ce vad.
dar este trist cand vezi pe cineva nemultumit, indiferent daca justificat sau nu.
Mai trist este cand e cineva suparat justificat
Si cel mai trist este cand supararea vine din cauza ca se strica unele lucruri datorita unor rauvoitori care din rautate boicoteaza munca noastra si a voastra, a tuturor...
o sa mai comentam pe subiect, momentan abia am reusit sa terminam de facut ordine, sa eliberam, sa predam, si in acelasi timp sa ne apucam de lucru la urmatoarele proiecte...
asa am lasat acolo in noaptea asta...
|
|
|
03-04-07, 03:53
|
#2
|
|
Administrator
 Stage 5
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Aproape de sfarsit
asa a fost pana ieri, multumim si felicitari fotografului:
|
|
|
03-04-07, 03:57
|
#3
|
|
Administrator
 Stage 5
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Aproape de sfarsit
si intre timp, am mai lucrat la cate ceva...
va promitem multe surprize, si nu vom dezamagi
|
|
|
03-04-07, 09:29
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of: [Moderators] [Street Gambler] [Fiat] [VW]
|
Re: Aproape de sfarsit
Quote:
Originally Posted by Gratzian
asa a fost pana ieri, multumim si felicitari fotografului:
|
cu placere... doar ca sa intre unu din voi pe mess sa pot trimite arhiva cu poze pentru ca la Yahoo nu ma lasa mai mult de 10MB, iar la GMail nu vrea sa o urce.
are 81 MB
Evenimentul a fost foarte reusit in ciuda micilor nemultumiri. vorba aia, nu toata lumea poa sa fie multumita.
La anu va fi si mai bine si mai mult !
|
|
|
03-04-07, 11:43
|
#5
|
Presedinte STREET ZONE
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [VW] [SEAT] [Street Zone] [Toyota] [4Rally]
|
Re: Aproape de sfarsit
Felicitari GRATIAN si 4 Tuning pentru organizare si la fel cum spuneai '' NU TOATA LUMEA TREBUIE SA FIE MULTUMITA '' , dar este bine ca este multa lume care apreciaza ceea ce se incearca in Romania prin promovarea TUNING-ului ...
A iesit bine si speram ca la anul va fi ceva si mai mare.
Felicitari participantilor atat cluburi cat si firme expozante + publicului. ( daca nu ar fi fost masini nu ar fi existat public, daca nu ar fi existat public degeamna mai erau masini expuse ).
La toate astea se adauga si FETELE prezente care erau ales pe spranceama si care au condimentat atmosfera. ( dovada ca sunt mai multe poze cu fete pe forum decat cu masini, asta poate si din cauza ca masinile le mai vedem in reviste, pe strada, la TV , dar fetele doar o data calarind masinile ).
|
|
|
03-04-07, 11:54
|
#6
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Opel] [RENAULT] [FORD]
|
Re: Aproape de sfarsit
Felicitari Gratzian pt tot!Inca odata s`a dovedit profesionalitatea si perseverenta celor din 4T! Nici un alt site/revista nu a reusit ce ai reusit tu si echipa ta!Felicitari!
__________________
Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
|
|
|
03-04-07, 12:19
|
#7
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [DACIA]
|
Re: Aproape de sfarsit
Felicitari pt organizare si pt initiativa. Dupa parerea mea a fost un succes. Sambata nu aveai loc de oamenii care au venit, din toata tara. Fenomenul a luat mare amploare.
|
|
|
03-04-07, 12:26
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of: [2 Roti]
|
Re: Aproape de sfarsit
Felicitari pentru organizatori!!! A iesit super, tot timpu o sa fie nemultumiti...si eu am fost unu din ei, la inceput. Ce ma suparat a fost ca ati pus citroenu ala la standu nostru si noi numai puteam face nimik de el...in plus masina era praf!
__________________
DMX Custom's since 2005!
|
|
|
03-04-07, 12:33
|
#9
|
Presedinte MR
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of: [Moderators] [Midnight Racers]
|
Re: Aproape de sfarsit
Ba Gratziane chiar daca mai ma supar eu pe tine(probabil si tu pe mine  ))..) ca ma iei cu vb tale de psiholog sa sti ca te apreciez ,ai reusit sa faci ceva pt tuningul romanesc (ca recompesele materiale nu conteneste sa apara asta este rasplata ta) de aceea tin sa te felicit si sa iti spun ca noi MR suntem multumiti de ce am facut acolo ......in rest pace la toata lumea si ne vedem la start.
P.s.Imi cer csuze pt incidentul cu Onoriu si Wst dar oameni sunt mai ''agitati''  )) ..cred ca fetele erau de vina  ))))
|
|
|
03-04-07, 12:40
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 475
|
Re: Aproape de sfarsit
Au fost foarte obositoare aceste 4 zile pt toata lumea de acolo.Si asta Mai ales pt cai care au fost zilnic.Felicitari pentru tot.Per total a iesit bine.Sa ne revedem sanatosi si la evenimentele ce vor urma
|
|
|
03-04-07, 13:08
|
#11
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,297
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Aproape de sfarsit
Chiar daca au fost niste probleme de comunicare intra 4tuning si ACS Ghost Racing Team , probleme datorita carora noi nu am fost prezenti la acest eveniment vreau sa va spun ca mie unu mi-a placut ce am facut sambata ca spectator cu cateva mici exceptii pe care le voi enumera mai jos :
1. Cluburile au fost puse pe locul 2 iar spatiile pt. cluburi au fost extrem de inghesuite ;
2. Firmele au venit cu masini stock la un eveniment care se numea "Tuning Days" , singurul tuning facut la masinile alea fiind hostesele;
3. Ca si anul trecut, nu a fost un om care sa stea cu microfonul in mana si sa opreasca cumva muzica si sa anunte : "in 15 minute vor incepe calificarile pt. Sq" , "in 10 minute drift" si asa mai departe . (de asta neaparat sa va ocupati pe viitor !) ;
4. Proasta comunicare intre organizator si cluburi , lucru care pe mine m-a deranjat foarte rau . Sunt convins ca 4tuning nu a simtit lipsa anumitor cluburi si sunt convins ca si pe viitor va fi la fel , dar daca voi va bateti in piept ca pe locul 1 sunt firmele expozante nu o sa va fie bine deloc . Fara cluburi jumatate din hala aia ar fi fost goala iar evenimentul ar fi fost monoton .
5. Faptul ca si aici cine a dat banu a avut locul mai bun e suparator zic eu... dar asa e peste tot deci nu se poate considera un minus !
Cam atat..in caz ca deranjeaza postul meu, se poate sterge !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
|
|
|
03-04-07, 15:56
|
#12
|
|
Administrator
 Stage 5
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Aproape de sfarsit
eram tentat sa mut postul, dar fac aici o mica interventie. Va rog sa nu pornim aici polemici pe subiect, dca vreti, vorbim in alta parte.
DAR datorita firmelor este posibil un asemenea eveniment. Firmele suporta cea mai mare parte din costuri. Si daca aduce o firma o masina stock, de exemplu, numai cu jante, pentru ca aceasta firma ASTA VINDE, si e scopul prezentei ei la eveniment, ii multumim ca a venit cu acea masina stock.
Sa nu credeti ca nu sunt firme iritate de prezenta cluburilor gratuita, de actele lor de indisciplina, galagia, fumul, plimbarile lor cu masini prin sala, de masinile nu foarte reusite de la unele cluburi, etc, etc, etc...
jobul meu dificil a fost sa gasesc un echilibru intre toate acestea, si apreciez pe cei care m-au sprijinit. Am fost surprins placut ca am gasit intelegere practic aproape de la toata lumea, chiar si de la cluburi care in mod "traditional" aveau mici tensiuni cu mine...
Practic, nu a fost club care sa nu ma inteleaga la fata locului, sa nu raspunda micilor sau marilor solicitari. Chiar cand a trebuit sa dau afara drept exemplu masini care au facut burn out in interior, au inteles si au reactionat IMEDIAT.
multumesc cluburilor, de data asta a fost o mult mai buna comunicare decat alte dati, si mai ales, multumesc firmeleor, chiar cu masini mai "stock", ca au venit si au facut posibil acest eveniment.
Imi cer iertare ca din prea multa diplomatie am permis unor rauvoitori rauintentionati din oradea sa strice ultima faza a jurizarii si premierii...
dar despre asta maine, dupa ce ne mai linistim...
|
|
|
03-04-07, 16:01
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of: [Observator 4tuning] [PARTICIPANT CURSE] [Hyundai] [AUDI]
|
Re: Aproape de sfarsit
Felicitari....O crestere (calitativa si cantitativa) evidenta fata de precedent.
|
|
|
03-04-07, 17:11
|
#14
|
|
Administrator
 Stage 5
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Aproape de sfarsit
rog pe cei care sunt vinovati de problemele aparute sa nu mai faca tensiuni suplimentare si sa nu mai jigneasca.
|
|
|
03-04-07, 18:43
|
#15
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 942
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Aproape de sfarsit
felicitari pt organizare si intelegere pt micile nelamuriri alea participantilor.. sunt singur ca usor toate se vor aseza, Show-ul a fost mult peste asteptarile multora si ale mele, o reusita clar!!,
Felicitari inca odata comunitatii 4tuning , Gratian si participantilor,
all the best from SmokeDesign , Smoke out
|
|
|
|
|